Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
 1. Dzisiaj piąta niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy czas radości z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy o sakramentalnej jedności z Bogiem. Kościół przypomina, że mamy jeszcze czas na przyjęcie Komunii Świętej wielkanocnej. Pan Jezus porównuje dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać z Jego nauki i sakramentów.
 2. Dzisiejsza niedziela to XII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach, obchodzona w tym roku pod hasłem „W Duchu i Prawdzie”. Niech wspólna modlitwa przyniesie więcej rozwagi, rozsądku i mądrości w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych podróży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo Świętego Krzysztofa.
 3. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. Jest to Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, dlatego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i osobach konsekrowanych, którzy złożyli ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. W tym tygodniu ze względu na “długi weekend” nie będzie spotkań, które zostaną wznowione po najbliższej niedzieli. Dzisiaj również po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie z młodzieżą przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 5. We wtorek 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe z „Litanią loretańską” codziennie o godzinie 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00 (z małymi wyjątkami). Starajmy się uczestniczyć w nabożeństwie majowym w kościele oraz módlmy się rodzinnie, a także z sąsiadami lub ze znajomymi, polecając Majowej Pani wszystkie nasze codzienne sprawy.
 6. Miesiąc maj jest dobrą okazją do zatroskania o przydrożne kapliczki, figurki i krzyże, ponieważ są milczącym świadkiem historii naszych „małych ojczyzn” oraz świadectwem wiary naszych przodków, a często też pięknym wyrazem rzemiosła ludowego oraz zachętą do okazjonalnej modlitwy.
 7. Dzień 1 maja jest także Międzynarodowym Świętem Pracy, które wprowadzono w 1886 roku w Stanach Zjednoczonych. Naszą modlitwą przez wstawiennictwo Świętego Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i trudną sytuacją materialną.
 8. W środę 2 maja z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi Narodowej, wyrazimy troskę o właściwy duchowy i materialny rozwój naszej Ojczyzny, szczególnie w modlitwie podczas nabożeństwa majowego. Pamiętajmy, że flaga państwowa, wyraża nasze przywiązanie do barw narodowych i nasz patriotyzm.
 9. Czwartek 3 maja to uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która jest główną patronką naszej Ojczyzny. To również 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Święte będą odprawione o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00 z nabożeństwem majowym.
 10. W czwartek 3 maja o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji wspomnienia Świętego Floriana. Druhny i druhów razem z bliskimi zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania. Po Mszy Świętej przejście na cmentarz, podniesienie flagi na maszt, złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza i Zamordowanych w Pomiechówku oraz modlitwa za zmarłych braci strażaków. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 11. Również w najbliższy czwartek o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji maturzystów z naszej parafii. Będzie to modlitwa dziękczynna za pomyślne ukończenie szkoły oraz prośba o światło Ducha Świętego w czasie egzaminów maturalnych. Zapraszamy wszystkich maturzystów razem z rodzicami i bliskimi do wspólnej modlitwy.
 12. W ostatnim czasie uczniowie trzecich klas gimnazjum przeżywali egzaminy z wiodących przedmiotów. Wspieramy modlitwą naszą młodzież, która w tym roku kończy ten rodzaj szkoły, stojąc przed wyborem dalszej drogi swojej edukacji i życzymy jak najwięcej wiedzy oraz jak najlepszych ocen.
 13. W najbliższą środę o godz. 18:00 zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Caritas w związku z zakończeniem Tygodnia Miłosierdzia i wielkopostnej akcji charytatywnej prowadzonej w ramach ogólnopolskiej zbiórki żywności i środków czystości „Tak. POMAGAM”.
 14. Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej – ks. kanonik dr Jarosław Kamiński, Diecezjalny Kapelan Strażaków – ks. kanonik dr Andrzej Zakrzewski oraz proboszcz parafii Święte Miejsce – ks. Jacek Daszkowski zapraszają druhów i druhny – członków Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, weteranów służby pożarniczej, kapelanów i duszpasterzy posługujących wśród strażaków oraz sympatyków pożarnictwa na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Bartnickiej w Świętym Miejscu, która odbędzie się w sobotę 5 maja 2018 r. Głównym punktem strażackiego świętowania będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego, która zostanie odprawiona o godz. 11:00.
 15. W niedzielę za tydzień 6 maja w naszej parafii została zaplanowana Niedziela Powołań, ponieważ w tym roku przypada kolej na dekanat przasnyski, a w naszej parafii ostatnia Niedziela Powołań odbyła się jesienią 2013 roku. W czasie każdej Mszy Świętej będziemy gościli Księdza Profesora i Kleryków, którzy będą głosili kazania o tematyce powołaniowej. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne.
 16. W dniach 28 i 29 kwietnia obchodzimy w Gnieźnie doroczne uroczystości odpustowe ku czci Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej. W czasie tegorocznego odpustu zakończony będzie jubileusz 600-lecia prymasostwa w Polsce. Dzisiaj o godz. 10:00 modlitwie dziękczynnej polskiego episkopatu będzie przewodniczyć Legat Ojca Świętego Franciszka kardynał Vincent Nichols, Prymas Anglii i Walii.
 17. Dzisiaj również uroczystość odpustu ku czci Świętego Wojciecha przeżywa parafia Farna w Przasnyszu. Głównej Mszy Świętej o godz. 12:00 połączonej z wprowadzeniem relikwii patrona parafii, będzie przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera.
 18. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 19. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz prosimy o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, także z naszej parafii. W tej intencji na zakończenie nabożeństwa majowego w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00 zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 20. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty. O godz. 16:00 rozpocznie się nabożeństwo majowe.
 21. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Różaniec rozpocznie się o godz. 8:30. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 16:00.
 22. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe oraz procesja eucharystyczna. Zapraszam całą asystę procesyjną, poczty sztandarowe „dzieci fatimskie” oraz dziewczęta do sypania kwiatkami.
 23. Parafia Pawłowo organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 31 lipca – 7 sierpnia br. Więcej informacji w kancelarii parafialnej, na stronie internetowej parafii lub pod numerem telefonu 509 450 275.
 24. Dziękuję za wspólne przeżywanie peregrynacji Relikwii Świętego Stanisława Kostki. która w naszej parafii odbywała się w ubiegłą środę 25 kwietnia. Dziękuję społeczności Szkoły Podstawowej, pani katechetce Beacie Gregorczyk, harcerzom z drużyny szkolnej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Panu Janowi Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii Świętej, Panu kościelnemu. Szczególnie dziękuję druhom strażakom za pomoc organizacyjną w przywiezieniu Relikwii oraz wizerunku Świętego Stanisława Kostki z parafii Rostkowo. Dziękuję za przygotowanie okolicznościowej dekoracji, która jeszcze jest widoczna w kościele.
 25. W ramach zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego, świąteczną dekorację kościoła i renowację żyrandola zebrano 9.500 zł. Wydatki dekoracyjne wyniosły 3.500 zł, pozostało 6.000 zł. W najbliższym czasie planujemy oczyszczenie ścian wewnątrz kościoła. Trwają przygotowania formalno – techniczne do montażu systemu ogrzewania kościoła oraz czekamy na rozpoczęcie prac przy naprawie fragmentu ogrodzenia cmentarza i ułożenie wewnętrznej alejki równoległej do tej już ułożonej przed trzema laty. Zbliżają się do końca prace przy renowacji płyty nagrobnej Zygmunta i Marii Lwowskich. W miarę możliwości czasowych będę zwracał się z prośbą o pomoc w pracach porządkowych w obrębie ziemi parafialnej oraz za plebanią od strony dawnej mleczarni. O pozostałych większych planowanych pracach remontowo – inwestycyjnych, po uzgodnieniu z Radą Gospodarczą, będę informował w czasie ogłoszeń duszpasterskich.
 26. Dziękuję za ofiarę materialną, którą w ubiegłym tygodniu złożyła p. Małgorzata Klimkowska pochodząca z naszej parafii.
 27. DEKRET O UDZIELENIU DYSPENSY OD OBOWIĄZKU ZACHOWANIA WSTRZEMIĘŹLIWOŚCI OD POKARMÓW MIĘSNYCH W DNIU 4 MAJA 2018. Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, mając na względzie kanon 1251 i 1245 Kodeksu Prawa Kanonicznego, w myśl kanonu 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 4 maja br. (piątek) wszystkim wiernym diecezji płockiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie diecezji płockiej. Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności. Biskup Płocki Piotr Libera.
 28. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o pamięci i modlitwie. Modlimy się za chorych, a zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.
 29. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 29 kwietnia (niedziela) – Święta Katarzyna ze Sieny. Dziewica i doktor Kościoła oraz patronka Europy, która ma swoje doniosłe miejsce w historii Kościoła średniowiecznej Europy.
 • 2 maja (środa) – Święty Atanazy Wielki z Aleksandrii. Biskup i Doktor Kościoła, broniący bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary. W Płocku w tym dniu jest wspominany Święty Zygmunt – król Burgundów we Francji, który zmarł śmiercią męczeńską 1 maja 523 r.
 • 4 maja (piątek) – Święty Florian. Rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.
 1. Apostoł Jan wzywał nas dzisiaj, abyśmy miłowali czynem i prawdą. Przykładem takiej miłości jest Hanna Chrzanowska (1902-1973), beatyfikowana wczoraj w Krakowie Łagiewnikach pielęgniarka, współpracująca z kardynałem Karolem Wojtyłą, którą uważa się za założycielkę Hospicjów Domowych. Niech nie zabraknie tej ewangelicznej miłości Boga i bliźniego w naszym codziennym życiu.
Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa