Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Piąta niedziela Wielkanocy gromadzi nas wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu i naszej Ojczyźnie potrzeba wyraźnego świadectwa Ewangelii i nowej inspiracji, którą ludzie wiary powinni czerpać ze słuchania słowa Bożego.
 2. Od dzisiejszej niedzieli ponawiamy zwyczaj śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w trzecią niedzielę miesiąca od maja do października przed Mszą Świętą o godz. 10:00.
 3. W naszej parafii dzisiejsza niedziela to uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, do której przystępuje 11. dzieci z klasy trzeciej w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu, który będzie trwał do najbliższego piątku. Modlitwę rozpoczynamy nabożeństwem majowym o godzinie 16:00, a później Msza Święta.
 4. Słowa podziękowania dla pani katechetki Beaty Gregorczyk za przygotowanie dzisiejszej uroczystości oraz dla pani katechetki Anny Rekosz za przygotowanie dalsze na lekcjach religii. Serdeczne słowa wdzięczności dla Pana Organisty i Pana Kościelnego, dla Rodziców za przygotowanie kościoła i dar ołtarza w postaci odnowionej puszki do Komunii Świętej oraz hostiarkę do przechowywania hostii, które są konsekrowane podczas liturgii Mszy Świętej. Serdeczne podziękowania dla Służby Liturgicznej Ołtarza na czele z Panem Janem – emerytowanym Szafarzem Nadzwyczajnym Komunii Świętej. Dziękuję za posługę fotograficzną i video oraz za dekorację kościoła. Dziękuję Rodzicom i Rodzicom Chrzestnym, Paniom Dyrektorkom Szkoły Podstawowej, nauczycielom i wychowawcom oraz Dyrekcji i Przedstawicielom Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze dzieci”. Dziękuję za posługę fotograficzną i video oraz za dekorację kościoła. Podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania naszej uroczystości.
 5. Jutro w poniedziałek o godzinie 14:30 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci z klasy czwartej (w miarę możliwości razem z rodzicami) w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 6. Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 maja w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę 25 maja o godzinie 10:00. Będzie dwóch księży spowiedników, a dzieci przystępują do spowiedzi u księdza proboszcza.
 7. W czwartek 23 maja zapraszam rodziców, aby wspólnie przygotować kościół do tej uroczystości. Prace porządkowe rozpoczną się ok. godz. 17:00.
 8. Podziękowania dla Pani Katechetki oraz dzieci i młodzieży, którzy wczoraj reprezentowali całą Liturgiczną Służbę Ołtarza naszej parafii podczas IV Pielgrzymki Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą. Dziękujemy Urzędowi Gminy i Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych za pomoc organizacyjną.
 9. Przed nami kolejny tydzień nabożeństw majowych, które są odprawiane w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 10. W najbliższą sobotę 25 maja w płockiej Bazylice Katedralnej podczas Mszy Świętej o godz.11:00, biskup Mirosław Milewski udzieli święceń diakonatu trzem klerykom V roku Wyższego Seminarium Duchownego. Nowych diakonów diecezji płockiej będziemy wspierać modlitwą.
 11. Wczoraj w sobotę 18 maja rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Organizatorzy zachęcają nas do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na stronie darna100.pl oraz na stronie naszej parafii.
 12. Piątek 24 maja to wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. To również dzień modlitwy Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach, który ustanowił papież Benedykt XVI w 2007 roku. Tę intencję szczególnie będziemy polecać Bogu podczas nabożeństwa majowego.
 13. Wczoraj minęła 75. rocznica bitwy pod Monte Cassino, w której poległo 923 żołnierzy 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez generała Władysława Andersa. 18 maja 1944 roku plutonowy Emil Czech na wzgórzu zdobytym przez polskich żołnierzy odegrał Hejnał Mariacki. Na pamiątkę tych wydarzeń dzisiaj w Krakowie po hejnale z Wieży Mariackiej zostanie zagrany na trąbce motyw muzyczny słynnej piosenki pt. „Czerwone maki na Monte Cassino”.
 14. Pieśń pt. „Czerwone maki na Monte Cassino”, powstała w nocy z 17 na 18 maja 1944 roku. Autorem słów był Feliks Konarski (znany przed wojną śpiewak operetkowy i kompozytor piosenek), zainspirowany prowadzonymi w pobliżu walkami. Muzykę w kilka godzin skomponował Alfred Schütz ( kompozytor i dyrygent), również żołnierz 2. Korpusu Polskiego.
 15. W ubiegłym tygodniu ofiarę materialną na rzecz naszej parafii złożyli p. Bożenna i Janusz Czarzaści oraz p. Maria i Jerzy Kawieccy, związani rodzinnie z naszą parafią.. Bóg zapłać.
 16. SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO. Drodzy Siostry i Bracia! W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej. Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach. Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?” Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem. Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
 17. Za wstawiennictwem Pani Loretańskiej składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe naszym parafianom i gościom, którzy będą obchodzić te uroczystości w bieżącym tygodniu. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych, a naszych bliskich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 18. Dobiega końca czas egzaminów maturalnych, ale tegorocznym maturzystom nadal życzymy mocy i światła Bożego Ducha.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 21 maja (wtorek) – Święty Jan Nepomucen. Kapłan i męczennik z II polowy XIV w. Urodził się w miejscowości Pomuk w Czechach. Jest patronem dobrej spowiedzi, spowiedników i penitentów. Jest także patronem chroniącym przed powodziami i wzburzonymi wodami, a także patronem mostów, przepraw, życia rodzinnego. Według tradycji ludowej jest świętym, który chroni również pola i zasiewy zarówno przed powodzią, jak i suszą (wspomnienie dowolne).
 1. Z Bożym błogosławieństwem zostaniemy posłani do naszych domów. Trwajmy w duchowej jedności z dziećmi, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Pamiętajmy o wielkich dziełach miłości, których Bóg dokonuje w naszym życiu.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa