Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
27 lutego 2021 - Żyjmy Eucharystią – Niedziela „Ad Gentes” – 28.02.2021 +++ 23 lutego 2021 - „Jezus wybrał Płock”: 90. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Świat potrzebuje miłosierdzia Bo ... +++ 23 lutego 2021 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” 21.02.2021 Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkieg ... +++ 22 lutego 2021 - List papieża Franciszka z okazji 90. rocznicy objawień Jezusa Miłosiernego Ojciec Święty uczestniczy w płoc ... +++ 22 lutego 2021 - Intencje Mszy Świętych 22.02.2021 – 28.02.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 22 lutego 2021 - Wielkopostna dekoracja kościoła +++ 17 lutego 2021 - Wielki Post 2021 +++ 17 lutego 2021 - Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2021 +++ 17 lutego 2021 - Przewodniczący Episkopatu apeluje o pogłębienie życia duchowego w Wielkim Poście APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI ... +++ 16 lutego 2021 - Zapowiedzi przedślubne 14.02.2021 – 21.02.2021 Michał Soliński – parafia pw. ... +++ webdesign
 1. Piąta niedziela Wielkiego Postu, którą dzisiaj przeżywamy, jest nazywana niedzielą czarną ze względu na zwyczaj zasłaniania krzyży w naszej ojczyźnie od dziś do Wielkiego Piątku. Do tej pory Wielki Post miał charakter chrzcielny i pokutny, a w ostatnich dwóch tygodniach ten błogosławiony czas przyjmuje charakter pasyjny.
 2. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli mówi o tym, że nasze życie jest darem Boga, a także zadaniem. Pan Jezus dokonując wskrzeszenia Łazarza wskazuje na siebie, że jest Bogiem przywracającym życie w łasce sakramentów, a przy końcu tego świata będzie chciał nas obdarować życiem wiecznym.
 3. Dzisiaj zwykle rozpoczynaliśmy rekolekcje wielkopostne, które w tym roku miały być odnowieniem misji świętych, ale tym razem jest to niemożliwe. Razem z misjonarzem księdzem Wojciechem mamy nadzieję, że renowacja naszych misji, przeżywanych przed niespełna rokiem, będzie możliwa jeszcze w tym roku kalendarzowym, aby wspólnie poszukać odpowiedzi na trudne pytania dotyczące obecnej sytuacji i znaleźć sens wydarzeń, które nas dotykają w odniesieniu do Boga.
 4. W tych szczególnych okolicznościach przybywa do naszej wspólnoty z pomocą duszpasterską ks. Paweł Czarnecki, Dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej z siedzibą w Ciechanowie, którego witam serdecznie i dziękuję za obecność, posługę w konfesjonale, wygłoszone słowo Boże i wspólną modlitwę. Wspominamy „niedzielę radiową”, którą przeżywaliśmy 30 października 2016 roku. Księdza Pawła wspieramy modlitwą życząc łaski zdrowia, opieki Matki Bożej Czernickiej i błogosławieństwa Bożego. Również dzisiaj jest obecny wśród nas brat Marcin ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, któremu też dziękujemy za wspólną modlitwę i posługę liturgiczną oraz lektorską.
 5. Z powodu nowych regulacji prawnych, które zostały wprowadzone w ubiegłym tygodniu, od dzisiaj wszystkie Msze Święte w niedziele i uroczystości będą transmitowane przez „online” przez Internet na profilu facebookowym naszej parafii. Transmitowane będą także piątkowe nabożeństwa Drogi Krzyżowej, abyśmy mogli w ten sposób mieć możliwość wspólnej modlitwy i duchowej jedności z kościołem parafialnym. Dziękuję panu organiście Adrianowi za organizację techniczną tego przedsięwzięcia duszpasterskiego.
 6. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i druga część nabożeństwa Gorzkich Żali.
 7. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową o godz. 16:00 symbolicznie poprowadzą przedstawiciele mężczyzn. Parafialna Droga Krzyżowa ulicami Czernic Borowych zaplanowana w Wielką Środę 8 kwietnia br. nie odbędzie się. W zamian zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15:00 w kościele parafialnym.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej Koronką do Miłosierdzia Bożego podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz poprosimy o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej.
 9. W pierwszy piątek miesiąca chcemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godziny 15:30 do 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Następnie Droga Krzyżowa i Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 10. W pierwszą sobotę o godz. 10:00 zostanie odprawiona wotywa ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, poprzedzona modlitwą różańcową od godz. 9:30.
 11. Najbliższy zwartek 2 kwietnia to 15. rocznica odejścia Świętego Jana Pawła II do Domu Ojca. Zapraszam do duchowej jedności w godzinie Apelu Jasnogórskiego o 21:00 i modlitwy różańcowej. Rozważmy drugą część Różańca w tajemnicach światła, które wprowadził Jan Paweł II. Będziemy się modlić się w intencji oddalenia pandemii koronawirusa oraz za wszystkich, którzy trudzą się, aby tak było. O godz. 21:37 zadzwonią dzwony.
 12. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa, która będzie pierwszą w miesiącu kwietniu i rozpocznie Wielki Tydzień. Podczas liturgii każdej Mszy Świętej symboliczne błogosławieństwo palm.
 13. Sakrament pokuty jest sprawowany przed każdą Mszą Świętą. W tym roku nie będzie możliwości spowiedzi podczas rekolekcji, dlatego można ten sakrament zaplanować w czasie trwania Okresu Wielkanocnego, który kończy się Zesłaniem Ducha Świętego, a nawet w tradycji Kościoła trwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej. W tym roku ten dzień przypada 7 czerwca.
 14. W piątek 27 marca została zaplanowana Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę, która się nie odbyła. Wśród kilku tysięcy maturzystów z całej diecezji są również maturzyści z naszej parafii. W tym roku do egzaminu dojrzałości przygotowuje się 10 osób. Mamy nadzieję, że ten ważny dla nich życiowy egzamin odbędzie się w wyznaczonym terminie. Msza Święta za maturzystów została zaplanowana w niedzielę 3 maja br. o godz. 10:00. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 15. Nadal trwa ogólnopolska akcja sprzedaży baranków paschalnych. Baranek to symbol Chrystusa Zmartwychwstałego oraz znak naszej solidarności z działalnością dobroczynną Caritas Polska.
 16. W zakrystii jest możliwość, aby otrzymać mały woskowy paschalik, który można symbolicznie zapalić w Wielką Sobotę wieczorem w domu, gdy w kościele będzie sprawowana liturgia paschalna lub w czasie rodzinnych spotkań przy świątecznym stole.
 17. Dziękuję mieszkańcom Chojnówki, Żeber, Miłoszewca i Ostafiej oraz Czernic Borowych z ulicy Sadowej, Dolnej i Jasnej za ofiary materialne na kwiaty do Grobu Pańskiego, Ołtarza i świąteczną dekorację kościoła, która w tym roku będzie miała symboliczny charakter.
 18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Chorych (szczególnie przebywających w szpitalu) zapewniamy o modlitewnej pamięci, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 19. W piątek 20 marca po ciężkiej chorobie zmarła siostra Michalina Chołaj ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek z siedzibą w Płocku. Miała 54 lata, w stanie konsekrowanym przeżyła 35 lat. Przed kilkoma laty pełniła posługę kierownika Informacji na Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Śp. siostra Michalina została pochowana na Cmentarzu Czerniakowskim w Warszawie.
 20. We wtorek 24 marca zmarł ks. kanonik Henryk Mazurowski – emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Rocha w Radzanowie nad Wkrą. Odszedł do wieczności w 89. roku życia i 62. roku kapłaństwa. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w piątek 27 marca w Radzanowie nad Wkrą pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery z udziałem najbliższej rodziny.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 21. „Wielka tajemnica wiary” – niech słowa roku duszpasterskiego w Kościele w Polsce będą dla nas przesłaniem przeżywanego trudnego czasu szerzącej się ciężkiej choroby Covid-19, który może stać się okazją do niezwykłych rekolekcji, a Boże błogosławieństwo niech umocni naszą wiarę i dokona przemiany naszego życia. „Myśleliśmy, ze zawsze będziemy zdrowi w chorym świecie”, wymowne słowa papieża Franciszka z piątku 27 marca, niech będą kanwą do refleksji nowego tygodnia nad naszym życiem i przemijaniem.
Rok liturgiczny 2020/2021


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego