Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Piąta niedziela w roku liturgicznym gromadzi nas przy stole Eucharystii, która pogłębia naszą jedność z Bogiem. Prośmy w naszej modlitwie o dar wewnętrznej przemiany, aby wszystkie nasze decyzje, zamiary i czyny przybliżały innych do królestwa Bożego.
 2. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.
 3. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 w zakrystii będzie możliwość odbioru zamówionych strojów liturgicznych u Pani Krawcowej.
 4. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca, ale modlitwa różańcowa przed Mszą Świętą o godz. 10:00, zostanie poprowadzona w trzecią niedzielę miesiąca 19 lutego. Przewodniczyć będzie Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.
 5. Środa 8 lutego to wspomnienie Świętej Józefiny Bakhity, sudańskiej zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Córek Miłości Służebnic Ubogich (kanosjanek). Z inicjatywy papieża Franciszka w tym dniu obchodzimy IX Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi. Hasło tego dnia to słowa: „Droga ku godności”.
 6. W sobotę 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle we Francji Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.
 7. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes to jednocześnie 31. Światowy Dzień Chorego, który 13 maja 1992 roku (w 75. rocznicę objawień fatimskich) ustanowił Święty Jan Paweł II. Hasłem tegorocznego Dnia Chorego będą słowa tytułowe orędzia papieża Franciszka na ten dzień: „”Miej o nim staranie”. Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia”. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o chorych i cierpiących, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej.
 8. W niedzielę za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 i 12:00 ponownie będzie wśród nas zespół muzyczny „Hora Incerta” z Przasnysza z programem muzycznym pod tytułem „Pielgrzym z plecakiem”, który odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy razem z Fundacją Inicjatyw Prorodzinnych i OpiekuńczoWychowawczychNasze Dzieci.
 9. We wtorek 31 stycznia zakończyła się wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie i okazywaną pomoc w kolędowaniu, a także za złożone ofiary materialne, szczególnie na rzecz naszej parafii oraz na kolędę.
 10. Ogólne podsumowanie wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. W tym roku kolęda trwała 21 dni, w czasie których miało miejsce 365. wizyt duszpasterskich. W 12. domach z różnych przyczyn nie było kolędy w tym roku, a w kilku domach nie ma kolędy od wielu lat. Wspólnot rodzinnych, małżeństw lub osób samotnych jest 403, a różnica z liczbą wizyt kolędowych wynika stąd, że kolęda w niektórych domach jest przyjmowana wspólnie. Wszystkich osób mieszkających na co dzień w parafii jest ok. 1240, a zameldowanych – 1396 (dane z 31 grudnia 2022 roku), więc różnica wynosi mniej więcej 156 osób, które już nie mieszkają w poszczególnych miejscowościach parafii.
 11. Bardzo dziękuję za złożone ofiary w czasie kolędy, szczególnie na inwestycje i remonty, które zostały przeprowadzone i planowane w bieżącym roku. Każda parafia jest zobowiązana do wpłaty 10% od całości kwoty zebranej z okazji kolędy na Fundusz Remontowo – Budowlany Diecezji Płockiej.
 12. Sprawozdanie z przeprowadzonych inwestycji w naszej parafii w ubiegłym roku oraz z sytuacji finansowej, a także planów inwestycyjnych w bieżącym roku, zostanie przedstawione w terminie późniejszym.
 13. Na zakony klauzurowe w Polsce z okazji święta Ofiarowania Pańskiego w ramach ofiar na tacę nasza parafia przekaże 720 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 14. Dziękuję mieszkańcom Zalesia i wszystkim osobom wspomagającym za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz demontażu świątecznej dekoracji w ubiegły piątek.
 15. Ponowne serdeczne podziękowania dla p. Janusza Nosarzewskiego za bezinteresowne odśnieżenie parkingu przy kościele oraz terenu wokół cmentarza. Podziękowania również dla p. Marcina Antosiaka za okazaną pomoc przy odśnieżaniu w dniu wczorajszym. Dziękuję za jakiekolwiek dobro duchowe lub materialne wobec naszego kościoła i naszej parafii.
 16. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 17. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości (dzisiaj pozdrawiamy wszystkie Agaty). Pamiętamy o wszystkich chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 5 lutego (niedziela) – Święta Agata. Dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza. Jest patronką Sycylii we Włoszech. Jej imię oznacza „dobra”. Wstawiennictwu Świętej Agaty przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.
 • 6 lutego (poniedziałek) – Święty Paweł Miki i 25. Towarzyszy, męczennicy japońscy z XVI wieku, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.
 • 10 lutego (piątek) – Święta Scholastyka (†542), dziewica. Była siostrą Świętego Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy. Według reguły benedyktyńskiej założyła zakon żeński i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
 1. „Wy jesteście solą ziemi… Wy jesteście światłem świata” (por. Mt 5, 13-16). Słowa z dzisiejszej Ewangelii to znacznie więcej niż wymagające wezwanie. Jezus chce pogłębić w nas ufność, że autentyczne życie wiary jest zaczynem przemieniającym ten świat. Boże błogosławieństwo niech umacnia naszą wiarę i jedność z Kościołem Chrystusowym. Dzisiaj szczególnie jednoczymy się z Ojcem Świętym, który kończy swoją 40. pielgrzymkę apostolską do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego w
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa