Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Piąta niedziela w roku liturgicznym gromadzi nas przy stole Eucharystii, która pogłębia naszą jedność z Bogiem. Pan Jezus przychodzi dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia.
 2. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.
 3. Za tydzień, z okazji drugiej niedzieli miesiąca, modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Chojnowa.
 4. W najbliższą sobotę 10 lutego o godzinie 11:00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w sali spotkań na plebanii.
 5. Spotkania nowej wspólnoty w naszej parafii pod nazwą „Matki w Modlitwie” odbywają się w poniedziałki o godz. 18:00 w sali spotkań na plebanii. Zapraszamy do modlitwy za dzieci i wnuki.
 6. W czwartek 8 lutego br. z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy IV Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi 8.02.2018 r. pod hasłem: „Migracja wolna od handlu ludźmi”.
 7. Zakończyła się wizyta duszpasterska w parafii. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, gościnność, życzliwe przyjęcie i okazywaną pomoc w kolędowaniu, a także za złożone ofiary materialne, szczególnie na rzecz naszej parafii. Podsumowanie kolędy podczas ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę za tydzień. Również więcej informacji na temat planowanych inwestycji i remontów w bieżącym roku.
 8. Na zakony klauzurowe w Polsce z okazji święta Ofiarowania Pańskiego w ramach ofiar na tacę nasza parafia przekaże 500 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom
 9. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Pamiętamy o wszystkich chorych, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 10. Dzisiaj w kościele parafialnym w Rostkowie o godzinie 11:00 odbędzie się Msza Święta Prymicyjna, którą odprawi ksiądz Emil Stolarczyk. Święcenia kapłańskie otrzymał w ubiegłą niedzielę 28 stycznia z rąk biskupa Bronisława Bernackiego, ordynariusza diecezji Odesko -Symferopolskiej na Ukrainie. Księdza Neoprezbitera polecamy w modlitwie Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Maryi Matki Kapłanów i Świętego Stanisława Kostki.
 11. W sobotę 3 lutego br. zmarł ojciec Bogdan Kołakowski CP. Przeżył 85 lat, 59 lat w kapłaństwie. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 6 lutego o 12:00 w kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu i spocznie w tamtejszej krypcie. Polecajmy śp. ojca Bogdana Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen
 12. W tym tygodniu patronujĄ nam:
 • 5 lutego (poniedziałek) – Święta Agata, dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii za czasów cesarza Decjusza. Jej imię oznacza „dobra”. Wstawiennictwu Świętej Agaty przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed ogniem. Jest patronką kobiet karmiących i w chorobach piersi.
 • 6 lutego (wtorek) – Święty Paweł Mika i Towarzysze. Pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
 • 10 lutego (sobota) – Święta Scholastyka (†542), dziewica. Była siostrą Świętego Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy. Według reguły benedyktyńskiej założyła zakon żeński i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
 1. „Dni moje lecą jak tkackie czółenko” – usłyszeliśmy dziś z Księgi Hioba. My także odczuwamy przemijanie czasu, ale każda Eucharystia jest dla nas czasem wytchnienia i okazją do wdzięczności Bogu za dobro, którym nas obdarzył. On sam chce nas chce nas wspierać w kolejnym tygodniu naszego życia.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa