Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Piąta niedziela w roku liturgicznym gromadzi nas przy stole Eucharystii, która pogłębia naszą jedność z Bogiem. Liczne uzdrowienia, o których usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii według Świętego Marka, potwierdzają bliskość Królestwa Bożego.
 2. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.
 3. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca, modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00, poprowadzi Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego.
 4. Czwartek 8 lutego to wspomnienie Świętej Józefiny Bakhity, sudańskiej zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Córek Miłości Służebnic Ubogich (kanosjanek). Z inicjatywy papieża Franciszka w tym dniu obchodzimy X Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi.
 5. W ubiegły czwartek 1 lutego zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie i okazywaną pomoc w kolędowaniu, a także za złożone ofiary materialne, na rzecz naszej parafii oraz na kolędę.
 6. Sprawozdanie z kolędy oraz z sytuacji finansowej z ubiegłego roku, zostanie przedstawione w niedzielę za tydzień.
 7. Na zakony klauzurowe w Polsce z okazji święta Ofiarowania Pańskiego w ramach ofiar na tacę nasza parafia przekaże 700 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 8. Słowa wdzięczności za współpracę dla druhen i druhów z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji wczorajszego podsumowania pełnionej służby w minionym roku podczas Zebrania Walnego. Za wstawiennictwem Świętego Floriana życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Czernickiej na bieżący rok odpowiedzialnej i trudnej służby w trosce o nasze dobro, zdrowie i życie w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. W niedzielę 30 czerwca br. został zaplanowany jubileusz 100. rocznicy założenia OSP Czernice Borowe. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 12:00.
 9. Dziękuję za dyplom, który parafia otrzymała od Sołectwa Czernice Borowe, jako wyraz uznania za świąteczną dekorację otoczenia kościoła i posesji plebanii.
 10. Dziękuję mieszkańcom Czernic Borowych z ulicy Długiej i Bagiennej oraz wszystkim osobom wspomagającym za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz demontażu świątecznej dekoracji w dniu wczorajszym. Dziękuję za jakiekolwiek dobro duchowe lub materialne wobec naszego kościoła i naszej parafii.
 11. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 12. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Pamiętamy o wszystkich chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 5 lutego (poniedziałek) – Święta Agata. Dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza. Jest patronką Sycylii we Włoszech. Jej imię oznacza „dobra”. Wstawiennictwu Świętej Agaty przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.
 • 6 lutego (wtorek) – Święty Paweł Miki i 25. Towarzyszy. Męczennicy japońscy z XVI wieku, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.
 • 10 lutego (sobota) – Święta Scholastyka (†542), dziewica. Była siostrą Świętego Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy. Według reguły benedyktyńskiej założyła zakon żeński i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
 1. Boże błogosławieństwo niech umacnia naszą wiarę i jedność z Kościołem Chrystusowym, w którym uczestniczymy.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa