Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Piąta niedziela w roku liturgicznym gromadzi nas przy stole Eucharystii, która pogłębia naszą jedność z Bogiem. Pan Jezus przychodzi dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia od naszych słabości i grzechów.
 2. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.
 3. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca za tydzień, modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Chojnowa, które w tych dniach obchodzi 5. rocznicę reaktywacji.
 4. Jutro w poniedziałek 8 lutego we wspomnienie Świętej Józefiny Bakhity, sudańskiej zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Córek Miłości Służebnic Ubogich (kanosjanek), z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy VII Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi.
 5. W najbliższy czwartek 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle we Francji Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.
 6. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes to jednocześnie 29. Światowy Dzień Chorego, który 13 maja 1992 roku (w 75. rocznicę objawień fatimskich) ustanowił Święty Jan Paweł II. Hasłem tegorocznego Dnia Chorego są słowa zaczerpnięte z Ewangelii Świętego Mateusza: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście” (Mt 23, 8). W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o chorych i cierpiących, przede wszystkim z naszej parafii.
 7. Zakończyła się wizyta duszpasterska w parafii. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie i okazywaną pomoc w kolędowaniu, a także za złożone ofiary materialne, szczególnie na rzecz naszej parafii i cmentarza parafialnego. Podsumowanie kolędy podczas ogłoszeń duszpasterskich w najbliższą niedzielę. Nadal istnieje możliwość zaproszenia i umówienia spotkania kolędowego z zachowaniem obowiązujących przepisów i rozporządzeń.
 8. Sprawozdanie z przeprowadzonych inwestycji w naszej parafii oraz z sytuacji finansowej, a także planów inwestycyjnych w bieżącym roku, zostanie przedstawione po spotkaniu z Radą Gospodarczą.
 9. Razem z Panem Kościelnym dziękujemy mieszkańcom Nowych Czernic od strony Chojnowa i wszystkim osobom wspomagającym za pomoc w sprzątaniu kościoła w ubiegły piątek oraz demontażu świątecznej dekoracji.
 10. Do kościoła powrócił projektor multimedialny po regeneracji, która polegała na wymianie lampy z filtrem oraz czyszczenie przyrządów optycznych. Jakość obrazu jest znowu bardzo dobra. W urządzeniu zaktualizowano też oprogramowanie i jednocześnie w prezbiterium została zamontowana mała kamera, aby Pan Organista miał podgląd sytuacji na dole, szczególnie przy balustradzie, poprzez monitor, który znajduje się na chórze. Koszt poniesionej regeneracji razem z transportem oraz zakup kamerki i montaż całości wyniósł 2.800 zł.
 11. Na zakony klauzurowe w Polsce z okazji święta Ofiarowania Pańskiego w ramach ofiar na tacę nasza parafia przekaże 450 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 12. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 13. Serdeczne podziękowanie dla Magdaleny i Piotra za podarowane kwiaty, przygotowane w kościele z okazji sakramentu małżeństwa, które są niewielkim „ogrodem zimowym” i pięknie komponują się z trwającym czasem karnawału.
 14. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Pamiętamy o wszystkich chorych, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 15. W niedzielę 31 stycznia br. odeszła do Pana śp. siostra Ładysława Stanisława Młynarczyk ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek. Miała 82 lata życia i 55 lat życia zakonnego. Przez ostatnie czternaście lat ofiarnie i z miłością służyła wspólnocie parafii pw. Świętego Józefa w Ciechanowie jako Zakrystianka. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w środę 3 lutego w kościele parafii pw. Świętego Onufrego w Staroźrebach k. Płocka. Zmarła Siostra Ładysława została pochowana w grobowcu zakonnym na miejscowym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 10 lutego (środa) – Święta Scholastyka (†542), dziewica. Była siostrą Świętego Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy. Według reguły benedyktyńskiej założyła zakon żeński i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
 1. „Dni moje lecą jak tkackie czółenko” – usłyszeliśmy dziś słowa z Księgi Hioba. My także odczuwamy to przemijanie czasu, ale każda Eucharystia jest dla nas miejscem wytchnienia i okazją do wdzięczności Bogu za dobro, którym nas obdarzył i chce nas obdarzyć w kolejnym tygodniu.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa