Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Piąta niedziela w roku liturgicznym gromadzi nas przy stole Eucharystii, która pogłębia naszą jedność z Bogiem. „Na Twoje słowo zarzucę sieci” – odpowiada Piotr na prośbę Jezusa w dzisiejszej Ewangelii. Posłuszeństwo słowu Chrystusa i gotowość, by je wprowadzić w życie, to podstawowe zadania chrześcijanina.
 2. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.
 3. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca za tydzień, modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber.
 4. Wtorek 8 lutego to wspomnienie Świętej Józefiny Bakhity, sudańskiej zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Córek Miłości Służebnic Ubogich (kanosjanek). Z inicjatywy papieża Franciszka w tym dniu obchodzimy VIII Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi. Hasło tego dnia to słowa: „W trosce siła – Kobiety, Gospodarka, Handel Ludźmi”. Jest to kontynuacja tematu wybranego w ubiegłym roku, będącego refleksją nad związkiem gospodarki z handlem ludźmi.
 5. W najbliższy piątek 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle we Francji Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.
 6. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes to jednocześnie 30. Światowy Dzień Chorego, który 13 maja 1992 roku (w 75. rocznicę objawień fatimskich) ustanowił Święty Jan Paweł II. Hasłem tegorocznego Dnia Chorego będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg Świętego Łukasza: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36). W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o chorych i cierpiących, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej.
 7. We wtorek 1 lutego zakończyła się wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie i okazywaną pomoc w kolędowaniu, a także za złożone ofiary materialne, szczególnie na rzecz naszej parafii i rodziny poszkodowanej w wyniku pożaru domu. Podsumowanie kolędy podczas ogłoszeń duszpasterskich w najbliższą niedzielę. Nadal istnieje możliwość zaproszenia i umówienia spotkania kolędowego z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.
 8. Sprawozdanie z przeprowadzonych inwestycji w naszej parafii w ubiegłym roku oraz z sytuacji finansowej, a także planów inwestycyjnych w bieżącym roku, zostanie przedstawione w terminie późniejszym.
 9. Dziękuję mieszkańcom Zembrzusa Wielkiego z Panem Sołtysem na czele i wszystkim osobom wspomagającym za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz demontażu świątecznej dekoracji w ubiegły piątek.
 10. Decyzją Biskupa Płockiego ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę w parafiach diecezji płockiej zostaną przeznaczone na dofinansowanie remontu Kolegium Polskiego w
 11. Na zakony klauzurowe w Polsce z okazji święta Ofiarowania Pańskiego w ramach ofiar na tacę nasza parafia przekaże 550 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 12. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 13. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Pamiętamy o wszystkich chorych, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Nadal życzymy spokojnych i pogodnych ferii zimowych dla wszystkich, którzy ten czas przeżywają.
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 6 lutego (niedziela) – Święty Paweł Miki i 25. Towarzyszy, męczennicy japońscy z XVI wieku, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.
 • 10 lutego (czwartek) – Święta Scholastyka (†542), dziewica. Była siostrą Świętego Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy. Według reguły benedyktyńskiej założyła zakon żeński i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
 1. Każda Eucharystia jest dla nas miejscem wytchnienia i okazją do wdzięczności Bogu za dobro, którym nas obdarzył i chce nas obdarzyć w kolejnym tygodniu. Boże błogosławieństwo niech umacnia naszą wiarę i jedność z Kościołem Chrystusowym.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa