Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W sobotę 27 września br. Grupa AA „Szansa”, która działa przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Czernicach Borowych przeżywała V rocznicę swojego powstania. Uroczysty jubileuszowy miting rozpoczął się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Czernicach Borowych o godzinie 18:00, którą sprawował ks. Michał Gaszczyński – proboszcz. Po Mszy Świętej uczestnicy z całego Północnego Mazowsza przeszli do Strażnicy OSP w Czernicach Borowych, gdzie licznie uczestniczyli w otwartym mitingu dzieląc się swoimi świadectwami podjętej abstynencji i umocnionej wiary. Gościem specjalnym był Kazimierz Pawłowski – ewangelizator, podróżnik, malarz, który złożył wzruszające świadectwo swojego życia, opowiadając m.in. o swoim uzależnieniu od alkoholu. Brat Kazimierz po swoim nawróceniu 20 lat temu otrzymał łaskę malowania obrazów i korzystając z okazji podarował jeden z nich Grupie wsparcia „Szansa”. Obraz ten został zatytułowany przez autora “Anioł pocieszenia”, ponieważ zawiera w sobie przesłanie skierowane do wszystkich ludzi z problemem alkoholowym, że Bóg daje każdemu szansę na zmianę życia i nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia. Jubileuszowe świętowanie zakończyła zabawa taneczna.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa