Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zapowiada swoim uczniom przyjście Ducha Świętego, który będzie kontynuował Jego dzieło na ziemi, prowadząc ich do poznania prawdy (por. J 14, 15-21).
 2. Dzisiaj przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca.
 3. Za tydzień wznawiamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w trzecią niedzielę miesiąca od maja do października przed Mszą Świętą o godz. 10:00.
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do Zesłania Ducha Świętego.
 5. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
 6. W czwartek 18 maja czcimy 103. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II, który cały swój wielki pontyfikat zawierzył Maryi w dwóch słowach „Totus Tuus”.
 7. W poniedziałek i w środę o godz. 14:30 spotkania dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
 8. W czwartek o godz. 14:30 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Ta uroczystość została zaplanowana w niedzielę 28 maja o godz. 12:00.
 9. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę 21 maja w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę 20 maja o godzinie 10:00. Będzie dwóch księży spowiedników, a dzieci przystępują do pierwszej spowiedzi u księdza proboszcza.
 10. W najbliższy czwartek ok. godziny 17:00 zapraszamy rodziców, aby wspólnie przygotować kościół do tej uroczystości.
 11. Trwają nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 12. Wczoraj z okazji uroczystości ku czci Świętego Andrzeja Boboli, która w kalendarzu liturgicznym przypada we wtorek 16 maja, parafia Skierkowizna, należąca od kilku lat do dekanatu przasnyskiego, przeżywała doroczny odpust z główną Mszą Świętą o godzinie 12:00.
 13. W ramach Nocy Muzeów, która rozpoczęła się wczoraj, zapraszamy również do odwiedzin tworzącej się nadal Izby pamięci na piętrze dzwonnicy przykościelnej.
 14. Wczoraj w Płocku biskup senior Piotr Libera ustanowił p. Stanisława Pszczółkowskiego szafarzem nadzwyczajnym Komunii Świętej. Tę posługę nowo ustanowiony szafarz nadzwyczajny p. Stanisław podejmie po pełnym powrocie do zdrowia. Bardzo dziękuję za podjęcie się tej trudnej, ale podniosłej misji dla dobra Kościoła Chrystusowego, którego częścią jest nasza parafia. Obecnie mamy dwóch szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej.
 15. Dziękuję paniom: Bogumile i Grażynie, które wczoraj uczestniczyły w spotkaniu formacyjnym Parafialnych Zespołów Caritas, w Ciechanowie. Spotkania zostały wznowione po długiej przerwie, spowodowanej pandemią.
 16. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Bożenna i Janusz Czarzaści.
 17. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 18. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom (dziś szczególnie wszystkim Maciejom, a jutro Zofiom) oraz jubilatom nowego tygodnia. Otaczamy modlitwą chorych w domach i szpitalach, a zmarłych polecamy miłosierdziu Boga. Wczoraj została odprawiona żałobna liturgia pogrzebu śp. Henryki Pszczółkowskiej, emerytowanej nauczycielki w Szkole Podstawowej w Miłoszewcu i w Czernicach Borowych, którą Bóg wezwał z tego świata w ubiegłym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 14 maja (niedziela) – Święty Maciej Apostoł. Po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.
 • 16 maja (wtorek) – Święty Andrzej Bobola. Jezuicki kapłan i męczennik, nazywany „duszochwatem”. Wspaniały duszpasterz, kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary. Jest patronem naszej Ojczyzny (w Kościele w Polsce – święto, a metropolii warszawskiej i diecezji płockiej – uroczystość).
 1. Z Bożym błogosławieństwem zostaniemy posłani do naszych domów. Trwajmy w duchowej jedności z Maryją Panią Czernicką i Majową oraz ze Świętym Janem Pawłem II i całym Kościołem. Pamiętajmy o wielkich dziełach miłości, których Bóg dokonuje w naszym życiu.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa