Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Szósta niedziela Wielkanocy przypomina nam, że wciąż trwamy w radości paschalnej. Dlatego gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Tak umacnia się nasza wiara, nadzieja i miłość oraz dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. W ten sposób stajemy się solą ziemi i nadajemy właściwy sens naszej doczesności. Przypomina nam o tym również dzisiejsza liturgia Słowa Bożego.
 2. Wznawiamy zwyczaj śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w trzecią niedzielę miesiąca od maja do października przed Mszą Świętą o godz. 10:00.
 3. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, a także za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wzorem Świętego Jana Pawła II zawierzajmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On czynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych. W poniedziałek 18 maja o godz. 7:00 przy grobie Świętego Jana Pawła II w Bazylice Świętego Piotra w Rzymie papież Franciszek odprawi Mszę Świętą.
 4. W nawiązaniu do wskazań pastoralnych Biskupa Płockiego, wczoraj w sobotę 16 maja rozpoczęliśmy Triduum ku czci Świętego Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy urodzin. Przez trzy dni do poniedziałku 18 maja poza Mszą Świętą i nabożeństwem majowym, możemy uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim o godz. 21:00, połączonym z modlitwą różańcową. O godz. 21:37 będą biły dzwony na chwałę Boga za życie i pontyfikat Świętego Papieża Polaka. Pierwszy dzień (sobota) nosi hasło: „Pamięć i tożsamość” – Apel jasnogórski w intencji Ojczyzny. Drugi dzień (niedziela) nosi hasło: „Przekroczyć próg nadziei” – Apel Jasnogórski w intencji naszych rodzin i parafii. Trzeci dzień (poniedziałek) nosi hasło: „Wstańcie, chodźmy!” – Apel  Jasnogórski w intencji ochrony życia każdego człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W czasie Triduum będzie możliwość sakramentu pokuty.
 5. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
 6. Przed nami kolejny tydzień nabożeństw majowych, które są odprawiane w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 8. Dziękuję za przygotowanie dekoracji ku czci Świętego Jana Pawła II w kościele oraz Urzędowi Gminy za dekorację flagową ulic Czernic Borowych. Jednak najpiękniejszą dekorację przygotował sam Bóg Stwórca w postaci żółtych łanów dojrzewających rzepaków na okolicznych polach, ponieważ kolor żółty w połączeniu z kolorem białym, jest kolorem papieskim i watykańskim.
 9. W ubiegłym tygodniu w prezbiterium zostały wymienione nieco archaiczne reflektorki wykonane przed laty we własnym zakresie na reflektorki ledowe oraz zostały zamontowane nowe. Koszt tej inwestycji wyniósł 500 zł.
 10. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Karol i Monika Kołakowscy.
 11. Od dzisiaj ponownie zmieniają się wytyczne dotyczące ilości ludzi uczestniczących w nabożeństwach religijnych w kościołach. W świetle nowych przepisów w naszej świątyni będzie to ok. 50 osób.
 12. W piątek 24 kwietnia br. ogłoszono wyniki konkursu upamiętniającego 80 – lecie Zbrodni Katyńskiej. Wydarzenie zainicjowała Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a w Komitecie Honorowym znaleźli się: Prezydent RP Andrzej Duda, Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, szefowie resortów obrony, spraw wewnętrznych i administracji oraz Prezes IPN. Konkurs „Polskie serce pękło. Katyń 1940″ skierowany był do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Uczniowie mieli możliwość przygotowania prac w dwóch kategoriach: plastycznej – w formie projektu kartki pocztowej oraz pracy pisemnej „Dlaczego nie wolno nam zapomnieć o Katyniu?”. Na konkurs wpłynęło 208 prac literackich oraz 431 prac plastycznych. Miło nam, że wśród wyróżnionych osób znalazła się również nasza parafianka Anna Kawiecka – uczennica ZSP w Przasnyszu z kl. I LOH. Otrzymała list gratulacyjny od Elżbiety Witek – Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dyplom Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Serdecznie gratulujemy Annie, jej Rodzicom i Bliskim.
 13. Od jutra (18 maja) na stronach gosc.pl, wiara.pl oraz radioem.pl dostępne będzie specjalne e-wydanie „Gościa” poświęcone Świętemu Janowi II, do pobrania bezpłatnie.
 14. Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski przekazuje następującą informację: „W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne „Santo subito – Prorok naszych czasów”, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.
  Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania”.
 15. Za wstawiennictwem Pani Majowej składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe naszym parafianom i gościom, którzy będą obchodzić te uroczystości w bieżącym tygodniu. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych, a naszych bliskich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 21 maja (czwartek) – Święty Jan Nepomucen. Kapłan i męczennik z II polowy XIV w. Urodził się w miejscowości Pomuk w Czechach. Jest patronem dobrej spowiedzi, spowiedników i penitentów. Jest także patronem chroniącym przed powodziami i wzburzonymi wodami, a także patronem mostów, przepraw, życia rodzinnego. Według tradycji ludowej jest świętym, który chroni również pola i zasiewy, zarówno przed powodzią, jak i suszą (wspomnienie dowolne).
 1. Z Bożym błogosławieństwem zostaniemy posłani do naszych domów. Trwajmy w duchowej jedności z Maryją Panią Czernicką oraz ze Świętym Janem Pawłem II i całym Kościołem. Pamiętajmy o wielkich dziełach miłości, których Bóg dokonuje w naszym życiu.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa