Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy i pierwsza niedziela miesiąca. Gromadzimy się na Świętej Uczcie, by świętować dzień Pański. Trwamy w postawie wdzięczności za sakrament bierzmowania, który przyjęła w ubiegłą niedzielę grupa młodzieży Dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego obchodzą Kościoły Wschodnie.
 2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
 3. W trwającym miesiącu maju przez życie idziemy z Maryją, którą wielbimy codziennie w nabożeństwie majowym w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 4. Dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo majowe zostanie odprawione w połączeniu z adoracją Najświętszego Sakramentu w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00, ponieważ jest to pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie tej Mszy Świętej, która zostanie odprawiona w intencji naszych tegorocznych maturzystów, procesja eucharystyczna wokół kościoła z udziałem asysty, służby liturgicznej, pocztów sztandarowych i dziewcząt do sypania kwiatkami przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic, ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca.
 6. Jutro w poniedziałek o godzinie 15:00 w kościele odbędzie się spotkanie przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
 7. We wtorek o godz. 15:00 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Ta uroczystość została zaplanowana w naszej parafii w niedzielę 26 maja o godz. 12:00.
 8. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 9. W środę 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, diecezji płockiej, a także naszej parafii. Jest on wzorem do naśladowania dla ludzi, którzy codziennie powinni oddawać swoje życie dla umacniania Chrystusowej owczarni.
 10. W piątek 10 maja przypada Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego, który corocznie jest świętowany od kilku lat w drugi piątek maja. Wszystkim kierowcom, a szczególnie z naszej parafii, którzy zawodowo jeżdżą po drogach Polski, Europy i świata składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej i Świętego Krzysztofa. Zmarłych, szczególnie tragicznie, polecamy miłosierdziu Bożemu.
 11. Również w piątek 10 maja o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji społeczności Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych z okazji 21. rocznicy nadania imienia i przekazania sztandaru. Dnia Patronki.
 12. W ubiegłym tygodniu destrukcji uległa część ogrodzenia cmentarza od strony kościoła, będziemy starali się we własnym zakresie naprawić i wzmocnić ten fragment, prośba o zachowanie w tym miejscu szczególnej ostrożności.
 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w
  modlitwie, szczególnie Panu Stanisławowi Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii Świętej. Maturzystom życzymy światła Ducha Świętego, jak również druhnom i druhom strażakom z naszej jednostki OSP oraz ich Rodzinom, opieki patrona Świętego Floriana w roku 100. rocznicy założenia, którego uczciliśmy modlitwą Mszy Świętej w ubiegłym tygodniu. Modlitwą otaczamy chorych, szczególnie przebywających w szpitalu, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 6 maja (poniedziałek) – Święci Apostołowie Filip i Jakub. Filip do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub, zwany Młodszym, to aktywny uczestnik tzw. Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z listów Pisma Świętego Nowego Testamentu (święto).
 • 8 maja (środa) – Święty Stanisław (ok. 1030-1079). Biskup krakowski i męczennik. Patron chrześcijańskiego ładu moralnego oraz główny patron Polski. Zamordowany przez króla Bolesława Śmiałego podczas odprawiania Mszy Świętej (uroczystość).
 1. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli zachęca nas do refleksji nad sensem naszego życia. Niech nadzieja zmartwychwstania do nowego życia przenika nasze myśli, słowa i uczynki. Świętujmy z radością kolejną niedzielę, która jest Dniem Pańskim.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa