Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj szósta niedziela wielkanocna. Jezus Chrystus zapewnia w Ewangelii wg Świętego Jana o swojej miłości do nas, którą okazuje nam w każdej Eucharystii.
 2. Modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 prowadziły Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 3. Od następnej niedzieli wznawiamy zwyczaj śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w trzecią niedzielę miesiąca od maja do października przed Mszą Świętą o godz. 10:00.
 4. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy, a jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
 5. W tych dniach przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
 6. W tym miesiącu odprawiamy nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W dni powszednie o godz. 16:00, a w niedziele podczas Mszy Świętej o godz. 15:00.
 7. We wtorek 11 maja o godzinie 11:30 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci z klasy 3 A, natomiast o godz. 12:30 dla dzieci z klasy 3 B, przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy razem z rodzicami.
 8. Czwartek 13 maja to dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. W tym dniu przypada 104. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 40. rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II.
 9. W piątek 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”.
 10. W najbliższy piątek 12 maja będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego, który od 2016 roku jest świętowany w drugi piątek maja. Jest to inicjatywa ustanowiona przez międzynarodową organizację IRU, zrzeszającą przedsiębiorstwa z branży transportowej. Wszystkim kierowcom, szczególnie z naszej parafii, którzy zawodowo jeżdżą po drogach Polski, Europy i świata składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej i Świętego Krzysztofa.
 11. Od wtorku 4 maja ponownie zmieniły się wytyczne dotyczące ilości ludzi uczestniczących w nabożeństwach religijnych w kościołach. W świetle nowych przepisów w naszej świątyni jest to ok. 50 osób.
 12. Msze Święte są odprawiane w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 13. Za wstawiennictwem Pani Majowej składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe naszym parafianom i gościom, którzy będą obchodzić te uroczystości w bieżącym tygodniu. Maturzystom życzymy światła Ducha Świętego. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych, a naszych bliskich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 14. W czwartek 6 maja br. zmarł ksiądz Józef Leon Kamiński, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym. Odszedł do Pana w 76. roku życia i 46. roku kapłaństwa. Żałobna liturgia pogrzebu zostanie odprawiona w poniedziałek 10 maja o godz. 11:00 w kościele parafialnym w Janowcu Kościelnym. Po Mszy Świętej żałobnej trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie złożona w grobie na miejscowym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 15. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 14 maja (piątek) – Święty Maciej. Wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, poniósł śmierć męczeńską (święto).
 1. Z Bożym błogosławieństwem zostaniemy posłani do naszych domów. Trwajmy w duchowej jedności z dziećmi, które przygotowują się duchowo do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu. Pamiętajmy o wielkich dziełach miłości Boga, które w ostatnich miesiącach przeniknięte zostały lękiem i obawą o przyszłość Kościoła, Ojczyzny i świata. W tych majowych dniach przeżywamy 76. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Tym bardziej módlmy się o pokój na świecie oraz za poległych i zamordowanych w obronie wiary, wolności i niepodległości.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa