Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Przeżywamy dziś szóstą niedzielę Wielkanocy i wciąż trwamy w radości paschalnej. Niech rozbrzmiewa w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary.
 2. Ewangelia dzisiejszej niedzieli ponownie zabiera nas do Wieczernika, gdzie Jezus zapewnia o miłości Ojca i obiecuje przyjście Ducha Świętego, który przypomni uczniom Jego słowa (por. J 14, 23-29). Oczekujmy więc z nadzieją na spełnienie obietnic udzielonych Kościołowi.
 3. Dzisiaj w Lyonie we Francji odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca na świecie i Papieskich Dzieł Misyjnych. Msza Święta o godz. 15:00 na Eurexpo zostanie odprawiona przez kardynała Luis Antonio Tagle, prefekta Kongregacji Ewangelizacji. Przez ostatnich dziewięć dni do tego wydarzenia przygotowywała nas specjalna nowenna prowadzona razem ze wspólnotami Kół Żywego Różańca naszej parafii podczas nabożeństwa majowego.
 4. Jutro o godz. 16:30 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna Kół Żywego Różańca naszej parafii za beatyfikację Pauliny Jaricot, założycielki i duchowej opiekunki Żywego Różańca. Na zakończenie Mszy Świętej zostaną poświęcone pamiątkowe Różańce z wizerunkiem nowej błogosławionej.
 5. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, którą w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00 przyjmuje 21. dzieci z klasy trzeciej. Cała grupa liczy w tym roku 23. osoby.
 6. Słowa podziękowania dla Pani Katechetki Anny Rekosz za przygotowanie merytoryczne i organizacyjne dzieci do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz dla rodziców za przygotowanie kościoła i dar ołtarza w postaci ornatu do sprawowania Mszy Świętej z wizerunkiem Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, patrona Polski i naszej parafii. Serdeczne podziękowania dla Pana Organisty Adriana, Pana Patryka pełniącego obowiązki Pana Kościelnego oraz ministrantów z Liturgicznej Służby Ołtarza, a także dla wszystkich, którzy przyczynili się do podniosłego i spokojnego przeżywania dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy również osobom dekorującym nasz prastary kościół, który prawdopodobnie w tym roku przeżywa 500-lecie swojego istnienia. Dziękuję Rodzicom i Rodzicom Chrzestnym, Paniom Dyrektorkom Szkoły Podstawowej, Paniom wychowawczyniom i nauczycielom oraz Dyrekcji i społeczności Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze Dzieci”, z nieobecnymi łącząc się duchowo. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 7. Dzieci komunijne uczestniczą w Białym Tygodniu, który będzie trwał do piątku 27 maja. Modlitwę rozpoczynamy o godzinie 16:00 udziałem w nabożeństwie majowym, a później wspólna Msza Święta.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do Zesłania Ducha Świętego.
 9. W następną niedzielę o godz. 12:00 uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę 28 maja o godz. 10:00, a w najbliższy czwartek ok. godz. 17:00 zapraszam rodziców do pomocy w przygotowaniu kościoła do tej uroczystości.
 10. We wtorek 24 maja o godz. 14:30 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej razem z rodzicami przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 11. Trwają nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 12. Jutro w poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
 13. Wtorek 24 maja, to wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI od 2007 roku jest to dzień poświęcony modlitwie Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. W tym dniu otoczmy więc szczególną modlitwą chrześcijan żyjących w Państwie Środka, którzy są prześladowani za wiarę w Boga.
 14. W czwartek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji składamy życzenia naszym mamom, które polecamy Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o potrzebne łaski, by mogły dobrze wypełniać swoje powołanie. Dla matek, które Bóg już wezwał do życia wiecznego, prosimy o Boże miłosierdzie, aby mogły cieszyć się chwałą zbawionych razem z Maryją, najpiękniejszą ze wszystkich matek. W tych intencjach będziemy modlić się tego dnia w czasie nabożeństwa majowego.
 15. W piątek 27 maja przeżywamy Dzień Samorządu Terytorialnego. Jest to święto, które zostało uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku i upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Patronką polskiego samorządu jest Święta Kinga, której polecamy w modlitwie naszych lokalnych pracowników samorządowych oraz składamy życzenia wytrwałości w służbie dla naszych „małych ojczyzn”, które wspólnie tworzymy.
 16. W sobotę 28 maja przypada 41. rocznica śmierci błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który odszedł z tego świata w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również dzień wspomnienia liturgicznego Prymasa Tysiąclecia.
 17. Również w tę sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 11:00, w płockiej Bazylice Katedralnej, biskup Mirosław Milewski udzieli święceń diakonatu czterem klerykom V roku Wyższego Seminarium Duchownego.
 18. SŁOWO ZACHĘTY BISKUPA PŁOCKIEGO Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU „RODZINA AMORIS LAETITIA” I DIECEZJALNEGO ŚWIĘTA RODZINY. Kochani Diecezjanie! Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, w dniu 3-5 czerwca br. odbędą się trzydniowe obchody, związane z zakończeniem Roku „Rodzina Amoris laetitia”. W Grodzie Krzywoustego będziemy z tej okazji gościć Polską Federację Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, założoną w stolicy naszej diecezji w 1993 r. Serdecznie zapraszam do włączenia się we wspólne świętowanie. Słowo zachęty do przybycia do Płocka kieruję szczególnie do rodzin. Podczas Diecezjalnego Święta Rodziny dnia 5 czerwca br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, liczę na obecność rodziców, dzieci, babci i dziadków, a także duszpasterzy, katechetów, wychowawców i osób konsekrowanych. Uroczystość rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 11:30 w Bazylice Katedralnej, a następnie w radosnym, dziesiątym już Marszu dla Życia i Rodziny, przejdziemy do ogrodu Wyższego Seminarium Duchownego, by w czasie festynu dziękować Bogu za dar życia i nasze rodziny. Zaproszenia pisemne ze szczegółami zostały przekazane do każdej parafii naszej diecezji. Wszystkich Diecezjan ogarniam moją modlitwą i pamięcią. Przyjmijcie życzenia wstawiennictwa Królowej Rodzin na zmagania codzienności oraz pasterskie błogosławieństwo, którym obejmuję również chorych, cierpiących i przeżywających różne trudności życia małżeńskiego i rodzinnego. Niech czuwa nad Wami Ukrzyżowany i Zmartwychwstały Pan! Wasz Biskup Piotr.
 19. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane w niedziele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 20. Życzenia zdrowia i pomyślności przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Wspieramy modlitwą uczniów z klasy VIII, którzy w tym tygodniu przystępują do egzaminów na zakończenie Szkoły Podstawowej. Pamiętamy w modlitwie o chorych, a zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 26 maja (czwartek) – Święty Filip Nereusz (1515-1595). Włoski kapłan i apostoł Rzymu, który w 1551 roku założył Zgromadzenie Księży Oratorianów, nazywane też od jego imienia Zgromadzeniem Księży Filipinów.
 1. Z Bożym błogosławieństwem zostaniemy posłani do naszych domów. Pamiętajmy o słowach „Posłani w pokoju Chrystusa”, które stanowią motto Roku Duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Trwajmy też w duchowej jedności z dziećmi, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą i bądźmy wdzięczni Bogu za dar Eucharystii.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa