Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

  1. Dzisiaj szósta niedziela zwykła w roku liturgicznym Kościoła. Pozwólmy Panu Jezusowi, aby swoim słowem przemieniał nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On pomoże nam naszą codzienność wypełniać dobrem i miłością.
  2. W sobotę 22 lutego wspominamy 89. rocznicę objawień Jezusa Miłosiernego świętej siostrze Faustynie Kowalskiej, które rozpoczęły się w Płocku oraz 90-lecie przybycia siostry Faustyny do klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku.
  3. W rocznicę Objawień po raz kolejny jest organizowana akcja „Zapal Światło Miłosierdzia”. Jesteśmy proszeni, aby tego dnia w godzinach 19:00-21:00 zapalić świece w oknach naszych domów, a w ciągu dnia przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych.
  4. Również w sobotę 22 lutego przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. To święto w kalendarzu liturgicznym jest wyrazem wdzięczności Rzymian za to, że Święty Piotr wyróżnił ich miasto. Jest także okazją dla wiernych Kościoła, aby okazać następcom Świętego Piotra pamięć i szacunek, ponieważ biskupi rzymscy mają tę samą władzę nad Kościołem Chrystusowym, jaką miał Święty Piotr. My także w modlitwie pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele katolickim.
  5. Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Wójt Gminy Czernice Borowe, Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych zapraszają na XXXIX Przegląd Zespołów Zapustnych „Mazowieckie Zapusty 2020”, który odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego w niedzielę 23 lutego br. Główne punkty uroczystości: godz.12:00 – rozpoczęcie korowodu, bakusy na ulicach Czernic Borowych, Pawłowa Kościelnego, Rostkowa i Węgry; godz. 14:00 – rozpoczęcie XXXIX Przeglądu Zespołów Zapustnych na scenie w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych; godz. 19:30 – ogłoszenie wyników, zakończenie przeglądu. Wydarzenie to będzie miało zasięg ponadlokalny. Zespoły zaprezentują swoje programy artystyczne z różnych regionów województwa mazowieckiego. Będzie możliwość zapoznania się z obrzędami staropolskimi, które niestety bezpowrotnie znikają z współczesnego życia.
  6. KOMUNIKAT REKTORA DIECEZJALNEGO SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W PŁOCKU. W bieżącym roku przypada 90 – lecie przybycia siostry Faustyny Kowalskiej do klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku i 89. rocznica pierwszego Objawienia Jezusa Miłosiernego. Dnia 22 lutego 1931 roku w Płocku, siostrze Faustynie objawił się Jezus i poprosił o namalowanie obrazu według otrzymanej wizji. W sobotę, 22 lutego br. o godzinie 12:00, po raz pierwszy pielgrzymi z różnych stron Polski zgromadzą się w nowobudowanej świątyni na wspólnej Mszy Świętej celebrowanej przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę, a o godzinie 15:00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia do wzięcia udziału w uroczystościach w miejscu pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego oraz do nawiedzenia naszego Sanktuarium. Zgromadzeni w tym szczególnym miejscu, wołajmy razem ze św. Siostrą Faustyną: „Jezu, ufamy Tobie!”. Ks. Tomasz Brzeziński, Rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku i Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku.
  7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, chorych otaczamy ufną modlitwą, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dzieciom, młodzieży oraz wszystkim przeżywającym ferie zimowe, życzymy spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.
  8. Zamiast komentarza liturgicznego na zakończenie Mszy Świętej zobaczmy teledysk i posłuchajmy ostatniej wspólnej kompozycji Romualda Lipko i Marka Dutkiewicza w hołdzie dla Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły pt. „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Ten utwór znajduje się również na stronie naszej parafii. Jest wykonywany przez bardziej lub mniej znanych muzyków, a w teledysku możemy zobaczyć śp. Romualda Lipko.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa