- Dzisiaj szósta niedziela zwykła w roku liturgicznym Kościoła. Pozwólmy Panu Jezusowi, aby swoim słowem przemieniał nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On pomoże nam naszą codzienność wypełniać dobrem i miłością.
- Jest to trzecia niedziela miesiąca, w której czcimy Matkę Bożą Czernicką bardziej niż zwykle, szczególnie pieśnią na Jej cześć, którą śpiewamy dziś na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej.
- W następną niedzielę 23 lutego po Mszy Świętej o godz. 9:30 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Podczas Mszy Świętej wystąpi schola pod kierunkiem Pana Organisty.
- Również w niedzielę za tydzień o godz. 15:00, do uczestnictwa we Mszy Świętej zobowiązana jest młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
- W sobotę 22 lutego wspominamy 94. rocznicę objawień Jezusa Miłosiernego świętej siostrze Faustynie Kowalskiej, które rozpoczęły się w klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku.
- W rocznicę Objawień po raz kolejny jest organizowana akcja „Zapal Światło Miłosierdzia”. Jesteśmy proszeni, aby tego dnia w godzinach 19:00-21:00 zapalić świece w oknach naszych domów, a w ciągu dnia przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych.
- Również w sobotę 22 lutego przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. To święto w kalendarzu liturgicznym jest wyrazem wdzięczności Rzymian za to, że Święty Piotr wyróżnił ich miasto. My także w modlitwie pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele katolickim.
- Sprawozdanie finansowo-materialne z ubiegłego roku zostanie przedstawione w następną niedzielę, po spotkaniu z Radą Gospodarczą, które jest planowane w najbliższy piątek o godz. 18:00.
- Pod hasłem „Miłość i Przebaczenie” jubileusz 35. lat istnienia świętuje dzisiaj wspólnota Domowego Kościoła w Przasnyszu, która zawiązała się 12 lutego 1990 roku. Msza Święta dziękczynna zostanie odprawiona o godz. 12:00 w kościele farnym parafii pw. Świętego Wojciecha w Przasnyszu.
- Od wtorku 11 lutego trwa Wielka nowenna za Ojczyznę pod hasłem „Polska na Skale”, która zakończy się w Wielki Wtorek 15 kwietnia. Zaproszeni są wszyscy ludzie dobrej woli. Codziennie odmawiamy: jedną część Różańca, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Modlitwę za Ojczyznę. W każdą niedzielę ofiarujemy komunię Świętą wynagradzającą za grzechy Polaków. Ukoronowanie Nowenny 27 kwietnia br. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
- Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, chorych otaczamy ufną modlitwą, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim kończącym ferie zimowe, życzymy udanego i pomyślnego drugiego półrocza w edukacji szkolnej i katechetycznej.
- Niech Bóg nam błogosławi i niech nas wspiera w dążeniu do doskonałości naszego życia oraz w wierności Bogu i Kościołowi. Niech Matka Boża Czernicka, którą czcimy szczególnie w trzecią niedzielę miesiąca, będzie naszą Panią i Królową i prowadzi nas przez trudny czas w Polsce i na świecie.