Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign

1. Dzisiaj szósta niedziela zwykła w roku liturgicznym Kościoła. Każda niedziela jest okazją do pogłębiania naszej jedności z Panem Bogiem. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie i napełniajmy dobrem kolejne dni nowego tygodnia.

2. Wśród nas witamy księdza Rafała Winnickiego, który jest nam znany bowiem prowadził rekolekcje adwentowe i wielkopostne. Ks. Rafał na co dzień jest duszpasterzem w Szkole Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej pw. Świętego Łukasza Ewangelisty. Dziękujemy za przybycie, wspólną modlitwę i posługę sakramentalną. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej, a także zdrowia i wytrwałości.

3. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się dziękczynienie mieszkańców Nowych Czernic od strony Chojnowa za Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego oraz przekazanie Obrazu mieszkańcom Nowych Czernic od strony Węgry.

4. W następną niedzielę 26 lutego po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej, czwartej i piątej w ramach przygotowania do Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej. W czasie spotkania będzie możliwość odbioru u pani krawcowej zamówionych strojów liturgicznych dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

5. Również za tydzień po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie z kandydatami do Bierzmowania. Ta uroczystość odbędzie się w czwartek 6 kwietnia br. o godzinie 17:00.

6. W najbliższą sobotę 25 lutego o godzinie 10:00 ponownie zapraszam na spotkanie ministrantów, lektorów oraz kandydatów do liturgicznej służby ołtarza, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii. W czasie spotkania będzie możliwość gry w tenisa stołowego, dlatego proszę zabrać obuwie na zmianę.

7. Dzisiaj kończą się ogólnopolskie obchody 75. rocznicy utworzenia Armii Krajowej, która powstała 14 lutego 1942 r. O godz. 10:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie zostanie odprawiona Msza Święta za poległych i zmarłych oraz żyjących żołnierzy tej konspiracyjnej formacji zbrojnej.

8. W środę 22 lutego wspominamy 86. rocznicę objawień Jezusa Miłosiernego świętej siostrze Faustynie Kowalskiej, które rozpoczęły się w Płocku. O godzinie 18:00 w Bazylice Katedralnej w Płocku uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie biskup Roman Marcinkowski.

9. W rocznicę Objawień po raz kolejny jest organizowana akcja „Zapal Światło Miłosierdzia”. Jesteśmy proszeni, aby tego dnia w godzinach 19:00-21:00 zapalić świece w oknach naszych domów.

10. Również w środę 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. To święto jest wyrazem wdzięczności Rzymian za to, że Święty Piotr wyróżnił ich miasto. Jest także okazją dla wiernych Kościoła, aby okazać następcom Świętego Piotra pamięć i szacunek, ponieważ biskupi rzymscy mają tę samą władzę nad Kościołem Chrystusowym, jaką miał Święty Piotr. My także w naszych modlitwach pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele katolickim.

11. SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO NA 50. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU: Drodzy Diecezjanie! Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa. Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej Ojczyzny. Wasz biskup Piotr.

12. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim przeżywającym czas ferii zimowych, życzymy dobrego i spokojnego wypoczynku.

13. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 23 lutego (czwartek) – Święty Polikarp. Biskup i męczennik, uczeń świętego Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej. Zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa. Po sześćdziesięciu latach prowadzenia Kościoła w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169.

14. Niech Bóg nam błogosławi i niech nas wspiera w dążeniu do doskonałości naszego życia. Niech Matka Boża Jasnogórska, która nawiedza naszą parafię będzie wzorem najpiękniejszej doskonałości, którą może osiągnąć człowiek.

Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa