Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Słowo Boże siódmej niedzieli w roku liturgicznym ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować w codziennym życiu, szczególnie przez trudną czasem miłość bliźniego.

2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 15:00 obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a za tydzień w niedzielę 2 marca po Mszy świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej w ramach katechezy parafialnej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

3. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca, która jest poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza święta wotywna zostanie odprawiona o godz. 16:30, a wcześniej modlitwa różańcowa. Przed nami także pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie Mszy świętej o godz. 12:00.

4. W piątek 28 lutego Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski obchodzi swój dzień patronalny, rocznicę urodzin oraz rocznicę nominacji biskupiej. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie, już dzisiaj składając serdeczne życzenia. Niech drogi pasterskiej posługi zawsze oświeca blask Jezusa Miłosiernego.

5. W sobotę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o bohaterskich żołnierzach konspiracji, którzy po oswobodzeniu się spod niemieckiego jarzma, stawili czoło sowieckiemu okupantowi i jego „polskim” poplecznikom. Pamiętajmy o tych, którzy polegli w walce z bronią w ręku i o tych, którzy bestialsko torturowani zmarli z wycieńczenia podczas przesłuchań lub zostali zamordowani strzałem w tył głowy. Pamiętajmy również o tych, którzy przeżyli terror stalinowski, a później byli poniżani w Polsce Ludowej i w ostatnich latach odeszli na wieczną wartę.

6. W poniedziałek 17 lutego w wieku 60. lat zmarł ksiądz kanonik Jerzy Stanisław Bieńkowski – proboszcz parafii Świętego Józefa w Zakroczymiu i dziekan dekanatu zakroczymskiego. W środę 19 lutego o godz. 19:00 w parafii Świętego Józefa w Zakroczymiu została odprawiona Msza święta żałobna w intencji śp. księdza Jerzego Bieńkowskiego, której przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski.
Pogrzeb śp. księdza Jerzego odbył się w czwartek 20 lutego o godz. 11:00 w rodzinnej parafii Świętego Stanisława BM w Mławie. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”…

7. W ostatnim czasie został odnowiony drewniany barokowy krzyż, który stanowi wystrój ołtarza głównego naszego kościoła. Koszt przeprowadzonej renowacji wynosi 1000 zł. Poświęcenie krzyża dzisiaj w czasie Mszy świętej o godz. 10:00.

8. Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski: Umiłowani w Panu Bracia i Siostry. Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego, stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swoją modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa współczucia i modlitewnej pamięci.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa