5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign

Na zakończenie wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną w niedzielę 26 sierpnia podczas Mszy Świętej o godzinie 15:00 naszym gościem był p. Grzegorz Kucharzewski. Z wykształcenia inżynier transportu, z zawodu jest nauczycielem i pracuje w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach, w woj. podlaskim. Z zamiłowania pieśniarz i poeta. Interesuje się historią, szczególnie II wojną światową oraz powojennymi losami kraju i Polaków na ziemiach Polski północno-wschodniej. W swoich utworach literackich sięga często do tematyki historycznej (Obława Augustowska, losy Żołnierzy Wyklętych), ale pisze też piosenki o różnej tematyce, stroniąc od polityki. Znany z wielu występów i organizowanych tematycznych spotkań. Bard, któremu nie straszna odległość ani czas, by móc zagrać i zaśpiewać, co mu w duszy gra. W czasie spotkania będzie możliwość zapoznania się z nową książką jego autorstwa o tematyce poetyckiej pt. “Ziemi krzyk”. Dziękujemy za przybycie i obecność. Razem z p. Grzegorzem była obecna znana w naszej parafii z wcześniejszych spotkań poetyckich p. Barbara Sitek – Wyrembek. Podczas wzruszającego koncertu Pan Grzegorz zaśpiewał m.in. utwory “Ziemio”, “To był lipiec”, “Galeria światła”, “Litania” oraz w czasie Mszy Świętej zaśpiewał również polską wersję “Modlitwy” Bułata Okudżawy.

Zdjęcia i wideo: Adrian Podsiedlik

Rok liturgiczny 2021/2022