Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W niedzielne popołudnie 11 sierpnia w ramach wakacyjnych spotkań z muzyką organową i nie tylko gośćmi naszej parafii byli p. Robert Bartołd muzyk i organista z parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Ciechanowie oraz p. Magdalena Nowicka, która akompaniowała na skrzypcach. Zaproszeni artyści ubogacili liturgię Mszy świętej utworami wykonanymi w połączeniu muzyki organowej i gry na skrzypcach m.in. utwory pt. Uwielbienie, Gdy klęczę przed Tobą, Kanon Ubi caritas et amor…, Msza święta została zakończona Apelem Jasnogórskim ze względu na trwającą pieszą pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę i pielgrzymkę duchową w parafii. Podczas koncertu muzycy wykonali wspólnie utwory: Bogurodzica, Preludium C-dur Julesa Masseneta, Pieśń Żałobna D-moll kompozycja własna Roberta Bartołda, Ave Verum Corpus Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ave Maria wg Franza Petera Schuberta, które pięknie zabrzmiało przy akompaniamencie skrzypiec. Koncert został zakończony melodyjnym utworem z musicalu Skrzypek na dachu pt. Słońce wschodzi i zachodzi.

W tę samą niedzielę 11 sierpnia podczas wszystkich Mszy świętych naszym gościem był brat Marcin Mosakowski ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, który pochodzi z parafii Świętego Józefa w Ciechanowie, a obecnie pracuje w Papieskim Kościelnym Instytucie Polskim w Rzymie. Brat Marcin przekazał naszej parafii relikwie błogosławionego Jana Pawła II, które pochodzą z Rzymu i są relikwiami drugiego stopnia ”ex indumentis”, czyli z szat (fragment sutanny). Po Mszy świętej brat Marcin opowiedział o swojej posłudze zakonnej w Rzymie pośród pielgrzymów z całego świata, duchownych i świeckich.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa