W ramach wakacyjnych spotkań z muzyką organową i nie tylko, w niedzielę 7 sierpnia w czasie Mszy świętej o godzinie 15:00, naszymi gośćmi byli państwo Juliusz i Swietłana Jakóbiak. Pan Juliusz jest organistą w parafii Ojców Pasjonistów w Przasnyszu i już brał udział w pierwszej edycji naszych spotkań, a p. Swietłana jest nauczycielką gry na pianinie. Nasi Goście swoją obecnością i muzyką organową ubogacili przebieg liturgii Mszy świętej, a później wykonali kilka różnych utworów: Jan Sebastian Bach – Preludium C-DUR, Passacaglia suite no.7 in g minor, Fryderyk Chopin – Preludium c-moll. Dostojnie zabrzmiało Preludium Chorałowe na temat najstarszej polskiej pieśni religijnej pt.: Bogurodzica, a także wzruszający był Polonez a-moll Michała Kleofasa Ogińskiego pt.: Pożegnanie Ojczyzny we własnej transkrypcji na organy. Ciekawostką muzyczną było wykonanie cyklu hymnów poszczególnych państw we własnej aranżacji na organy: Anglii, Ukrainy, Niemiec, Rosji, Szwecji i Polski. Nowością był przekaz wideo z chóru kościoła na ekran urządzenia multimedialnego.

Wideo z koncertu: