Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Trzydziesta pierwsza niedziela zwykła, to pierwsza niedziela listopada. W liturgii Kościoła świętujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, które jest najważniejszą prawdą wiary. Dzisiaj modlimy się za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują zbawienia i potrzebują naszej modlitwy, aby mogli odpokutować kary zaciągnięte z powodu popełnionych grzechów. Trzy Msze Święte w dniu dzisiejszym są odprawiane tylko za zmarłych.

2. Msze Święte w naszym kościele odprawiane są jak w każdą niedzielę: o godzinie 10:00, 12:00 (za wszystkich wiernych zmarłych z procesją żałobną wokół kościoła) i 15:00, w czasie której odmówimy jeszcze jeden różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące. Podzwonne za naszych bliskich zmarłych w tym dniu tradycyjnie zamawiamy u Pana Kościelnego.

3. Dzisiaj również pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna przed peregrynacją Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w parafiach Diecezji Płockiej, która rozpocznie się 20 czerwca 2015 r. w Pułtusku.

4. Dzisiaj nie ma spotkania tworzącej się scholi parafialnej. Zapraszamy śpiewające dziewczęta na kolejne spotkanie w niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00 w sali spotkań na plebanii.

5. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego, a po Mszy Świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży oraz wymiana tajemnic różańcowych.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godz. 8:00 modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, szczególnie z naszej parafii i wytrwałość w tych powołaniach.

7. Również w tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy piątek miesiąca, który jest poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godziny 15:30 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty.

8. W najbliższą sobotę o godzinie 10:00 w sali spotkań na plebanii spotkanie wszystkich ministrantów, lektorów oraz kandydatów do służby liturgicznej ołtarza.

9. W sobotę 8 listopada przeżywamy uroczystość poświęcenia bazyliki katedralnej w Płocku, która jest ”matką wszystkich kościołów w diecezji”. Płocka świątynia jest jedną z pięciu najstarszych polskich katedr. W tym roku minęło prawdopodobnie 870 lat  od dnia jej pierwszego poświęcenia przez biskupa Aleksandra z Malonne oraz 111 lat od ponownego poświęcenia przez biskupa Jerzego Szembeka.

10. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i zachęcam do dalszej modlitwy za naszych zmarłych w różnej formie. Przede wszystkim poprzez wypominki roczne oraz jednorazowy odpust zupełny, który można uzyskać od 1 do 8 listopada, nawiedzając cmentarz i odmawiając dowolną modlitwę za zmarłych.

11. Jednorazowy odpust zupełny z okazji Dnia Zadusznego można ofiarować tylko za cierpiących w czyśćcu. W tym celu należy spełnić następujące warunki: nawiedzić kościół, podczas nawiedzenia należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, dodać jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz przyjąć Komunię Świętą.

12. W czasie IV kwesty przeprowadzonej 1 listopada przy bramie cmentarza, z przeznaczeniem na renowację pomników nagrobnych o charakterze zabytkowym, zebrano kwotę 545 zł. Jeszcze raz dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej, ministrantom, lektorom, młodzieży i wszystkim wolontariuszom.

13. Podziękowania również dla druhów strażaków z naszej jednostki OSP za pełnioną wczoraj służbę porządkową na parkingu przed kościołem

14. Dziękujemy również za podarowane do kościoła chryzantemy oraz za przygotowanie okolicznościowej dekoracji, która zachęca nas do modlitwy za wszystkich zmarłych.

15. W ubiegłym tygodniu na cmentarzu w wielu miejscach na grobach pojawiły się tabliczki z prośbą o kontakt z kancelarią parafialną. W ramach trwającej dokumentacji każdego grobu, chcemy zmniejszyć ilość grobów bezimiennych, a także poprawić trwałość wielu zapomnianych miejsc pochówku na cmentarzu. Dziękuję za pomoc również w tej sprawie.

16. Ofiarę materialną na rzecz naszej parafii w ostatnim czasie złożył p. Kazimierz Kołakowski z miejscowości Kownaty oraz p. Mariusz Rudny z Rodziną z Nowych Czernic. Bóg zapłać.

17. W poniedziałek 3 listopada o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Węgrze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji myśliwych (żyjących i zmarłych) z okazji wspomnienia Świętego Huberta – patrona myśliwych. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy.

18. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 4 listopada (wtorek) – Święty Karol Boromeusz (1538-1584). Biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła. Doprowadził do zakończenia Soboru Trydenckiego i gorliwie wprowadzał w życie jego postanowienia, m.in. zawdzięczamy mu powstanie seminariów duchownych, gdzie przyszli księża mogą się nie tylko uczyć, ale też kształtować swoją duchowość. W tym dniu zawsze obchodziliśmy imieniny Ojca Świętego Jana Pawła II .

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa