Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Siódma niedziela wielkanocna to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która w Kościele jest obchodzona już od V wieku i kończy czterdziestodniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego Pana Apostołom. Dzisiaj szczególnie wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, aby przygotować nam miejsce i tam nas oczekuje. Dlatego żyjemy nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie w Domu Ojca razem z naszym Zbawicielem.
 2. Dzisiaj przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową ku czci Matki Bożej Fatimskiej prowadziło Koła Żywego Różańca z Nowych Czernic.
 3. Jutro 13 maja przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Jest to dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. W sobotę 18 maja czcimy kolejną 104. rocznicę urodzin Świętego Papieża Polaka.
 4. Od przyszłej niedzieli po raz kolejny wznawiamy zwyczaj śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 od maja do października.
 5. Nabożeństwo majowe w dni powszednie jest odprawiane o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 6. We wtorek 14 maja o godz. 14:00 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Ta uroczystość została zaplanowana w niedzielę za dwa tygodnie 26 maja o godz. 12:00. W piątek 17 maja o godz. 17:00 jeszcze jedno spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
 7. W przyszłą niedzielę 19 maja w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę 18 maja o godzinie 10:00. Będzie dwóch księży spowiedników, ale dzieci przystępują do spowiedzi u księdza proboszcza. W czwartek 16 maja zapraszam rodziców, aby wspólnie przygotować kościół do tej uroczystości. Prace porządkowe rozpoczną się ok. godz. 17:00.
 8. Przypadająca w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy tzw. okres wielkanocny w Kościele, dlatego jest to ostatnia okazja, aby wypełnić przykazania kościelne, które nakazują sakrament pokuty i Komunię świętą wielkanocną.
 9. Do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas nabożeństwa majowego w kościele lub odmawiajmy nowennę przy kapliczkach i w domach rodzinnych.
 10. Po uroczystości Bożego Ciała, które w tym roku przypada w czwartek 30 maja rozpoczniemy poświęcenia pól w poszczególnych miejscowościach naszej parafii według terminów ustalonych w czasie wizyty kolędowej. Już dzisiaj dziękuję mieszkańcom Miłoszewca i Ostafiej za złożone ofiary z tytułu poświęcenia pól.
 11. Wczoraj w naszym dekanacie parafia Skierkowizna przeżywała odpust z okazji wspomnienia patrona Świętego Andrzeja Boboli. Uroczysta Suma odpustowa została odprawiona o godz. 12:00. W sobotę 25 maja po raz pierwszy odbędzie się w tej parafii odpust ku czci Świętego Izydora Oracza – patrona rolników ze względu na tytuł kościoła, który jest nazywany drewnianą bazyliką Mazowsza i jest jedynym kosciołem w diecezji, którego patronem jest Święty Izydor.
 12. W poniedziałek ubiegłego tygodnia na cmentarzu parafialnym ok. godz. 11:30 powstał pożar, w wyniku którego spłonęły doszczętnie dwa pojemniki 1100 l, nadpalony został słup nośny od lampy oświetleniowej oraz uszkodzeniu uległa kamera monitorująca i stylowa tabliczka informująca o monitoringu. Straty materialne wynoszą ok. 6 tys. zł. Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające w kierunku nieumyślnego zaprószenia ognia, który spowodował to bardzo poważne zagrożenie, a także czekamy na przybycie przedstawiciela TUW, oszacowanie likwidację szkody. Dziękuję parafianom za czujność i poinformowanie służb, a także naszej OSP i Policji. Dziękuję także Urzędowi Gminy za podstawienie zastępczego pojemnika 1100 l na odpady suche, który znajduje się przy wejściu głównym na cmentarz. Bardzo proszę o szczególną rozwagę w obchodzeniu się z ogniem na cmentarzu parafialnym, aby w przyszłości nigdy więcej taka drastyczna sytuacja się nie powtórzyła.
 13. Również w ubiegłym tygodniu nasza parafia nabyła nowoczesny projektor laserowy, renomowanej firmy EPSON, który znacznie poprawi widoczność na ekranie wyświetlanych treści multimedialnych, ponieważ ten poprzedni przez prawie 9 lat już się wypracował. Koszt urządzenia to 8 tys. zł, ale do niedawna taki projektor kosztował 12 tys. zł, a więc jest to okazja i dziękuję za okazaną pomoc w tej sprawie.
 14. Dziękuję przedstawicielkom Parafialnego Zespołu Caritas za udział wczoraj w spotkaniu formacyjnym w Ciechanowie. Dziękuje również sołectwu Czernice borowe za zorganizowanie spotkania integracyjnego nad stawem wiejskim. To już drugie tego typu spotkanie i mamy nadzieję, że z każdym kolejny będzie nas coraz więcej……
 15. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane o godz. tymczasowo – 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 16. Niech zmartwychwstały Pan błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym różne rocznice i jubileusze. Dziś jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej, dlatego składamy serdeczne życzenia szczególnie osobom z naszej parafii, które pełnią to trudne posłannictwo. Wspieramy modlitwą uczniów z klasy VIII, którzy w tym tygodniu przystępują do egzaminów na zakończenie Szkoły Podstawowej i nadal pamiętamy o tegorocznych maturzystach, wszystkim życzymy światła Ducha Świętego. Pamiętamy w modlitwie o chorych z naszej parafii, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 14 maja (wtorek) – Święty Maciej. Wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, poniósł śmierć męczeńską.
 • 16 maja (czwartek) – Święty Andrzej Bobola (1591-1657). Polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, okrutnie zamęczony przez kozaków. Jest patronem Polski. W metropolii warszawskiej, do której należy diecezja płocka jest to uroczystość.
 • 15 maja (środa) – Święty Izydor Oracz, (ur. ok. 1080, zm. ok. 1130). Pobożny mieszkaniec Madrytu, patron tego miasta oraz rolników i osób ciężko pracujących. Opiekuje się zwierzętami gospodarskimi, a także wspomaga podczas suszy. W ikonografii przedstawiany jest jako chłop modlący się pod krzyżem, a za nim w tle anioły orzą pole (wspomnienie dowolne).
 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego napełnia nas nadzieją życia wiecznego. Jednak nasze oczekiwanie na spotkanie z Bogiem w niebieskiej Ojczyźnie nie może być bierne. Jezus zasiadł po prawicy Ojca, gdyż wypełnił Jego wolę. Z Bożym błogosławieństwem i wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej uczmy się posłuszeństwa w pełnieniu woli Boga i życzmy sobie, abyśmy kiedyś wszyscy spotkali się w niebie.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa