Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Siódma niedziela wielkanocna to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus po swoim zmartwychwstaniu wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i umocnić nas łaską obiecanego Ducha Świętego.

2. Dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej możemy zapoznać się z historią i tematyką Światowych Dni Młodzieży oraz dowiedzieć się jak wyglądają przygotowania do tego wydarzenia w Polsce, poprzez prezentację multimedialną i świadectwo słowa w wykonaniu dziewcząt z Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na rzecz ŚDM w 2016 r.

3. Jutro 18 maja czcimy 95. urodziny Świętego Jana Pawła II, który w 1985 zapoczątkował Światowe Dni Młodzieży.

4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi w sali spotkań na plebanii, a po Mszy Świętej o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej.

5. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00.

6. W środę 20 maja i o godz. 13:30 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. W czwartek 22 maja o godz. 13:30 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej razem z rodzicami w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

7. W przyszłą niedzielę 24 maja w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 – uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę 23 maja o godzinie 10:00. Będzie dwóch księży spowiedników, ale dzieci przystępują do spowiedzi u księdza proboszcza. W czwartek 21 maja zapraszam rodziców, aby wspólnie przygotować kościół do tej uroczystości. Prace porządkowe rozpoczną się o godz. 17:15.

8. Przypadająca w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy tzw. okres wielkanocny w Kościele, dlatego jest to ostatnia okazja, aby wypełnić przykazania kościelne, które nakazują spowiedź i Komunię świętą wielkanocną.

9. Do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas nabożeństwa majowego w kościele lub odmawiajmy nowennę przy kapliczkach i w domach rodzinnych.

10. Ołtarz na Boże Ciało z Czernic Borowych wykonują mieszkańcy ulic: Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Kaczej i Okrężnej. Mieszkańcy tych samych ulic wykonują wieniec dożynkowy na dożynki parafialne.

11. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dekretem z dnia 8 listopada 2014 r. zezwoliła, aby w Polsce w Litanii do Najświętszej Maryi Panny, zwanej Litanią Loretańską, mogło być dodane wezwanie: „Matko Miłosierdzia”. Będzie ono umiejscowione po wezwaniu: „Matko Łaski Bożej”. Za wprowadzeniem nowego tytułu Matki Bożej w Litanii Loretańskiej przemawiają racje teologiczne, liturgiczne i pastoralne.

12. Postępują prace przy odnowieniu ołtarza głównego. W tym tygodniu rozpoczną się dalsze prace konserwatorskie, polegające na pokryciu warstwą specjalnej farby drewnianych elementów i wykonaniu złoceń i srebrzeń. Proszę o modlitwę w intencji tego wielkiego dzieła, które zostanie prawdopodobnie zakończone do uroczystości Bożego Ciała.

13.W ubiegłą niedzielę na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Nepalu zebraliśmy 530 zł. Bóg zapłać.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa