Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Siódma niedziela wielkanocna to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i umocnić nas łaską obiecanego Ducha Świętego.
 2. Dzisiejsza niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca czerwca. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna.
 3. Dzisiaj w Polsce pod hasłem „Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego” przeżywamy XII Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. W tym roku odbywa się ono dokładnie w 40. rocznicę rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiarę do specjalnej puszki na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 4. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca modlitwę różańcową o godzinie 9:30 prowadzi Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego.
 5. W niedzielę za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy tzw. okres wielkanocny w Kościele, dlatego jest to ostatnia okazja, aby wypełnić przykazania kościelne, które nakazują spowiedź i Komunię świętą wielkanocną. Do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę, którą odmawiamy podczas nabożeństwa czerwcowego w kościele lub w domach rodzinnych.
 6. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane w dni powszednie zgodnie z godziną głównej Mszy Świętej, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00 lub 12:00.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii. Pierwszy piątek miesiąca – od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty.
 8. Poświęcenie pól w tym tygodniu: wtorek (4 czerwca), godz. 15:00 – Nowe Czernice; środa (5 czerwca ), godz. 15:00 – Żebry; sobota (8 czerwca), godz. 13:00 – Kownaty. Msze Święte są odprawiane w kościele parafialnym.
 9. Słowa podziękowania za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól w miejscowości Zembrzus Wielki oraz Nowe Czernice od strony Węgry.
 10. Trwają przygotowania do zorganizowania VIII Parafialnego Pikniku Rodzinnego, który planowany jest za dwa tygodnie w niedzielę 16 czerwca. Razem z Radą Duszpasterską i Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy wszystkich do współpracy i wspólnych przygotowań. Jednocześnie już teraz dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, szczególnie fundacji „SCALAM-prostujemy drogi życia”. Szczegółowy program będzie podany w niedzielę za tydzień.
 11. Od czternastu lat na przełomie maja i czerwca w wielu polskich miastach, jak też w naszej diecezji organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny. Wiodącym hasłem tych marszów są słowa „Polska rodziną silna”.
 12. Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w Przasnyszu zaprasza do udziału w I Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 9 czerwca br. Rozpoczęcie Mszą Świętą w kościele pw. Chrystusa Zbawiciela. Następnie ok. godz. 12:30 uczestnicy Marszu wyruszą spod kościoła i przejdą ulicami miasta do parafii Farnej, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Więcej informacji na plakacie w kruchcie bocznej naszej świątyni.
 1. Również Oddział Akcji Katolickiej przy parafii Świętego Józefa w Ciechanowie zaprasza w sobotę 9 czerwca do uczestnictwa w Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się o godz. 15:00 na Placu Jana Pawła II, a zakończy się o godz. 16:00 Mszą Świętą w kościele farnym. Szczegóły na stronie: www.marsz.org
 2. Domowy kościół w Przasnyszu (męska połowa) zaprasza wszystkich mężczyzn z dekanatu przasnyskiego do udziału w autokarowej  III  Ogólnopolskiej Pielgrzymce Mężczyzn na Jasną Górę, która odbędzie się 22 czerwca w przeddzień Dnia Ojca. Tematem tegorocznego spotkania będzie hasło: „Powołani do męskości”. Zapisy  do 10 czerwca pod numerami telefonów: 500788769   i  508 470 798.W programie m.in. : Eucharystia, zawierzenie Matce Bożej, modlitwa wstawiennicza, Apel Jasnogórski oraz konferencje : abp Grzegorz Ryś, Jim Murphy, Andrzej Tokarz, Jacek Pulikowski, dr Wanda Półtawska, Mieczysław Guzewicz. Szczegóły na plakatach oraz na stronie: www. oblezenie.mezczyzni.net
 3. Nadal trwają prace przy układaniu kamiennych schodów i podjazdu na tyłach cmentarza oraz organizacji parkingu. Został też ułożony kolejny fragment alejki. Za każdą okazaną pomoc składam serdeczne podziękowanie. Szczegóły finansowe tej inwestycji w niedzielę za tydzień.
 4. Wszystkim parafianom i naszym gościom, którzy przeżywają w tym tygodniu swoje osobiste święta, szczególnie imieniny i urodziny oraz rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, składamy najlepsze życzenia. Chorych wspieramy modlitwą, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 3 czerwca (poniedziałek) – Święty Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886). Męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa.
 • 5 czerwca (środa) – Święty Bonifacy (673-754). Biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
 • 8 czerwca (sobota) – Święta Jadwiga, królowa. Znana z hojności dla ubogich. Dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy. Jej życie najlepiej określa fragment z kroniki Jana Długosza: „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia jako wzór świętości”.
 1. Dziś Jezus Chrystus Zmartwychwstały wstępuje do nieba i zostawia Kościół w rękach Apostołów i w naszych rękach. Chce abyśmy dbali o naszą wiarę, nadzieję i miłość, szczególnie przez udział w Eucharystii. Dlatego na zakończenie Mszy Świętej w jedności duchowej ze Świętym Janem Pawłem II, w dniu 40. rocznicy rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa