Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Siódma niedziela wielkanocna to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która w Kościele jest obchodzona już od V wieku. Dzisiaj szczególnie wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, aby przygotować nam miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

2. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, diecezji płockiej i naszej parafii. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 10:00 (Litania do Świętego Stanisława BM) i 16:30.

3. Dzisiaj przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic, a po Mszy Świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca.

4. Dzisiaj nie będzie spotkania scholi, a po Mszy Świętej o godz. 15:00 w sali spotkań na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej oraz przedstawicieli naszych sołectw.

5. Nabożeństwo majowe w dni powszednie jest odprawiane o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00.

6. W środę 11 maja i o godz. 14:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę Trójcy Przenajświętszej o godzinie 12:00.

7. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

8. Przypadająca w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy tzw. okres wielkanocny w Kościele, dlatego jest to ostatnia okazja, aby wypełnić przykazania kościelne, które nakazują sakrament pokuty i Komunię świętą wielkanocną.

9. Do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas nabożeństwa majowego w kościele lub odmawiajmy nowennę przy kapliczkach i w domach rodzinnych.

10. W tym roku ołtarz na Boże Ciało z Czernic Borowych wykonują mieszkańcy ulicy Długiej i Bagiennej. Mieszkańcy tych samych ulic wykonują wieniec dożynkowy na dożynki parafialne.

11. Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa wyrusza w sobotę 14 maja br. o godzinie 6:30 z przystanku autobusowego w kierunku Przasnysza. Organizatorzy pielgrzymki proszą o punktualność oraz o zabranie różańca, modlitewników, śpiewników i przyjmowanych lekarstw. Wyżywienie we własnym zakresie.

12. Od przyszłej niedzieli będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 od maja do października. Jest to zwyczaj, który chcemy odtworzyć jako jeden z błogosławionych owoców nawiedzenia naszej parafii przez obraz Matki Bożej Jasnogórskiej.

13. W przyszłą niedzielę 15 maja o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta, która rozpocznie uroczystość 35. rocznicy rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Następnie przewidziany jest okolicznościowy koncert w wykonaniu Jarosława Chojnackiego – barda, muzyka i kompozytora muzyki do wierszy polskich i zagranicznych poetów. Dalsze obchody rozpoczną się o godz. 14:00 w dworze w Chojnowie, gdzie zaplanowano okolicznościowe prelekcje oraz koncert muzyki poważnej w wykonaniu Pawła Rok – wiolonczelisty, laureata wielu nagród i wyróżnień w kraju i za granicą. Organizatorzy zapraszają.

14. Dziękuję za okazaną pomoc przy wiosennych pracach porządkowych na parkingu i przy posadzonych w ubiegłym roku świerkach na łące parafialnej.

15. Wczoraj uległ uszkodzeniu ok. 5 metrowy fragment ogrodzenia cmentarza od strony zachodniej. Proszę w tym miejscu zachować ostrożność. Mur powstał ok.1943 r. i prawie w całości jest już dotknięty zębem czasu. Trzeba będzie w najbliższym czasie doraźnie wzmocnić ogrodzenie w miejscach najbardziej zagrożonych.

16. W ubiegłą niedzielę na pomoc humanitarną dla Ukrainy zebraliśmy 220 zł, a w drugiej edycji akcji „Napełnij dzban” w niedzielę 24 kwietnia uzyskaliśmy 634 zł. Bóg zapłać.

17. W ubiegłym tygodniu w wieku 85 l. zmarł śp. ks. abp Tadeusz Gocłowski CM – emerytowany metropolita gdański oraz kapłan naszej diecezji śp. ks. Jan Włoczewski – proboszcz par. Świętego Jana Chrzciciela w Szwelicach (dekanat makowski). Miał lat 70. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

18. Dzisiejszym solenizantom − panom i paniom Stanisławom oraz pozostałym solenizantom nowego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym różne rocznice i jubileusze, przekazujemy serdeczne życzenia. Światła Ducha Świętego życzymy maturzystom. Naszych zmarłych, szczególnie tych, którzy ostatnio odeszli do wieczności, polecamy w modlitwie Bożemu miłosierdziu.

19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 9 maja (poniedziałek) – Święty Stanisław Biskup i Męczennik, patron naszej Ojczyzny. Pochodził ze Szczepanowa. Dbał o powierzonych sobie wiernych, wspierał ubogich i wypomniał królowi Bolesławowi Śmiałemu niemoralne postępowanie.

• 14 maja(sobota) – Święty Maciej. Wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, poniósł śmierć męczeńską.

20. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego napełnia nas nadzieją życia wiecznego. Jednak nasze oczekiwanie na spotkanie z Bogiem w niebieskiej Ojczyźnie nie może być bierne. Jezus zasiadł po prawicy Ojca, gdyż wypełnił Jego wolę. Z Bożym błogosławieństwem uczmy się posłuszeństwa w pełnieniu woli Boga i życzmy sobie, abyśmy kiedyś wszyscy spotkali się w niebie.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa