Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Siódma niedziela wielkanocna to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus po swoim zmartwychwstaniu wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i umocnić nas łaską obiecanego Ducha Świętego.
 2. W naszej parafii jest to niedziela Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez grupę dwudziestu dwóch dzieci w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu, który będzie trwał do najbliższego piątku. Jutro i we wtorek modlitwę rozpoczynamy o godz.16:00 udziałem w dwóch ostatnich nabożeństwach majowych, a później wspólna Msza Święta. W środę, czwartek i piątek – godz.16:30.
 3. Słowa podziękowania dla Pani Katechetki Beaty Gregorczyk za przygotowanie dzisiejszej uroczystości oraz dla rodziców za przygotowanie kościoła i dar ołtarza w postaci ornatu z wizerunkiem Świętego Stanisława Biskupa Męczennika patrona Polski i naszej parafii. Serdeczne podziękowanie dla Pana Damiana Szafarza Nadzwyczajnego Komunii Świętej, Pana Organisty Adriana, pełniącego obowiązki Kościelnego Pana Patryka, Liturgicznej Służby Ołtarza i wszystkich, którzy przyczynili się do godnego i podniosłego przeżywania dzisiejszej uroczystości. Dziękuję Rodzicom i Rodzicom Chrzestnym, Paniom Dyrektorkom Szkoły Podstawowej, Paniom Wychowawczyniom klas czwartych i wszystkim nauczycielom, a także Dyrekcji i społeczności Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze Dzieci”. Dziękuję za dekoracje kwiatową kościoła oraz posługę foto-video.
 4. Przed nami już ostatnie dni nabożeństw majowych, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 5. W najbliższą środę 1 czerwca świętujemy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji dla wszystkich dzieci szczególnie z naszej parafii już dziś serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego. Tego dnia bowiem rozpoczyna się miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusa.
 6. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w dni powszednie zgodnie z godziną głównej Mszy Świętej, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00 lub o godz. 12:00.
 7. W niedzielę za tydzień 5 czerwca pod hasłem „Dziękujemy za błogosławionych kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką” będziemy obchodzić XV Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności w Warszawie Wilanowie.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pierwszy piątek miesiąca – od godz. 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 10:00 wotywa ku czci Niepokalanego Serca Maryi, poprzedzona modlitwą różańcową. W pierwszą niedzielę miesiąca czerwca za tydzień – adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00. Zapraszam asystę, poczty sztandarowe i dziewczęta do sypania kwiatkami oraz służbę liturgiczną.
 9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy tzw. okres wielkanocny w Kościele, dlatego jest to ostatnia okazja, aby wypełnić przykazania kościelne i przystąpić do sakramentu pokuty oraz przyjąć Komunię świętą wielkanocną.
 10. Do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas nabożeństwa majowego i czerwcowego w kościele lub odmawiajmy nowennę przy kapliczkach i w domach rodzinnych.
 11. We wtorek 31 maja przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Maryja jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej Elżbiecie podczas nawiedzenia jej domu.
 12. Biskup Płocki zaprasza diecezjan do udziału w trzydniowych obchodach, związanych z zakończeniem Roku „Rodzina Amoris laetitia”, które odbędą się w Płocku. Głównym dniem tego wydarzenia będzie następna niedziela 5 czerwca i Msza Święta w Bazylice Katedralnej o godz. 11:30 z udziałem rodzin naszej diecezji.
 13. Koło Emerytów i Rencistów w Czernicach Borowych informuje, że pielgrzymka do sanktuariów maryjnych w Nowej Osuchowej i Loretto k. Wyszkowa z przyczyn obiektywnych została przełożona na sobotę 2 lipca br. Wyjazd o godz. 7:30 z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych.
 14. Pod hasłem „Uczynić Różaniec modlitwą wszystkich” w dniach 3-4 czerwca (piątek-sobota) br. na Jasnej Górze w Częstochowie odbędzie się II Ogólnopolski Kongres Różańcowy oraz X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Będziemy łączyć się duchowo i modlitewnie.
 15. Słowa podziękowania dla mieszkańców Miłoszewca – Ostafieje za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól, które w naszej parafii rozpoczną się we wtorek 14 czerwca w Zembrzusie Wielkim.
 16. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane w niedziele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 17. Wszystkim parafianom i naszym gościom, którzy przeżywają w tym tygodniu swoje osobiste święta, szczególnie imieniny i urodziny oraz rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, składamy najlepsze życzenia. Chorych wspieramy modlitwą, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 29 maja (niedziela) – Święta Urszula Ledóchowska (1865-1939). Założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży.
 • 1 czerwca (środa) – Święty Justyn (†165). Największy apologeta chrześcijański II wieku, który poniósł śmierć męczeńską za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza.
 • 3 czerwca (piątek) – Święty Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886). Męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa.
 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest celebrowaniem prawdy, że dziś Jezus Chrystus Zmartwychwstały wstępuje do nieba i zostawia Kościół w rękach Apostołów i w naszych rękach. Wstąpienie Chrystusa do chwały Ojca jest zwieńczeniem Jego ziemskiej drogi. Zmartwychwstały Pan po przejściu z tego świata do nieba nie przestaje być jednak obecny w życiu Kościoła.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa