Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign
 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która w pobożności ludowej nosi nazwę Matki Bożej Zielnej. Zebrani na Eucharystii wyznajemy wiarę w dogmat Kościoła, który ogłosił w 1950 roku papież Pius XII w konstytucji apostolskiej „Munificentissimus Deus” (Najszczodrobliwszy Bóg), że Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba. Jednoczymy się duchowo z wiernymi, którzy dzisiaj wielbią Maryję Wniebowziętą i proszą o łaskę nieba dla siebie, a szczególnie z pielgrzymami, którzy gromadzą się w naszym narodowym sanktuarium maryjnym na Jasnej Górze w Częstochowie.
 2. Z dzisiejszą uroczystością związany jest zwyczaj błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, które zostaną poświęcone na zakończenie każdej Mszy Świętej, ponieważ symbolizują duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, otrzymanych od Boga.
 3. Decyzją Biskupa Płockiego dzisiaj podczas Mszy Świętych w ramach kazania jest odczytywane specjalne przesłanie papieża Franciszka na 450. rocznicę śmierci Świętego Stanisława Kostki. Ponadto po Komunii Świętej śpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy” w podziękowaniu za dar Bożej Opatrzności w osobie Świętego Stanisława Kostki. Podczas hymnu dziękczynnego w całej diecezji będą biły
 4. Msze Święte są odprawiane dzisiaj jak w niedzielę, ponieważ uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest „świętem nakazanym”.
 5. W ramach wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00 naszymi gośćmi będą państwo Marta i Paweł Stawińscy. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i obecność podczas wszystkich Mszy Świętych, życzymy opieki Matki Bożej Czernickiej razem ze Świętą Cecylią patronką muzyki religijnej oraz Bożego błogosławieństwa w codziennym życiu.
 6. Paweł Stawiński jest muzykiem, wokalistą oraz pianistą. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. Jest również magistrem filologii angielskiej. Swoje umiejętności artystyczne kształcił pod okiem wybitnych autorytetów muzycznych takich jak Krystyna Stańko – znana wokalistka jazzowa, a także Włodzimierz Nahorny – wielka postać polskiej pianistyki jazzowej. Ponadto jest laureatem wielu festiwali ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Potrafi śpiewać kontratenorem sopranowym, co jest niezwykle rzadką cechą i przez co porównywany jest do takich międzynarodowych autorytetów muzycznych jak Maxwell czy Vitas. Paweł Stawiński jest również uczestnikiem polskich edycji programów telewizyjnych „X Factor” oraz „Mam Talent”. Marta Stawińska jest polonistką oraz wokalistką. Ukończyła studia polonistyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Śpiewem interesowała się od zawsze. Współpracowała z takimi osobistościami polskiej sceny muzycznej jak Robert Szpręgiel czy Anna Fabrello. Pisze sztuki teatralne oraz jest laureatką wielu przeglądów, konkursów i festiwali wokalnych, a także teatralnych, na których często wystawiała swoją własną twórczość. Pisze teksty do utworów muzycznych. Będąc żoną Pawła Stawińskiego współpracuje z nim, wspólnie koncertując oraz pisząc teksty do jego piosenek.
 7. Fundatorem i mecenasem 6. edycji wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną jest Fundacja „SCALAM – prostujemy drogi życia” za co bardzo dziękujemy. Podziękowanie również za patronat medialny dla Płockiej Edycji Gościa Niedzielnego i Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przez śpiew i muzykę, szczególnie młodzież, która przygotowuje się w tym roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 8. Parafia pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Przasnyszu przeżywa dzisiaj odpust z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, bo jest to tytuł kościoła. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 12:00.
 9. Dzisiaj również przeżywamy święto Wojska Polskiego, ustanowione w 1992 roku dla upamiętnienia tak zwanego „Cudu nad Wisłą”, bo dzięki duchowej pomocy Matki Bożej podczas bitwy w Ossowie pod Radzyminem stoczonej w dniach 13–25 sierpnia 1920 roku, nasza armia powstrzymała „czerwoną inwazję” na Polskę i Europę. Bitwa Warszawska została uznana za jedną z osiemnastu bitew w historii, które zadecydowały o losach świata. Warto wspomnieć w tym miejscu księdza Ignacego Skorupkę kapelana Wojska Polskiego, ponieważ jego bohaterska śmierć stała się symbolem tej bitwy i przyczyniła się do zwycięstwa z przeważającymi siłami armii bolszewickiej. W modlitwie polecamy Matce Bożej Hetmance Oręża Polskiego wszystkich żołnierzy pełniących służbę w kraju i poza granicami naszej ojczyzny, a zmarłych i poległych polecamy Bogu miłosiernemu.
 10. W najbliższą niedzielę, która jest trzecią niedzielą miesiąca o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 11. Również w nadchodzącą niedzielę 19 sierpnia z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się odpust w parafii pw. Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie, połączony z uroczystością 450. rocznicy narodzin dla nieba Wielkiego Syna Mazowsza. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 15:00 będzie przewodniczył kardynał senior Stanisław Dziwisz, dlatego w naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 12. Dziękujemy Bogu, że nasi pielgrzymi szczęśliwie zakończyli pieszą pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę i bezpiecznie powrócili do swoich domów. Życzymy odpoczynku po trudach pielgrzymiej drogi.
 13. Rozpoczęły się prace przy naprawie ok. 30. m ogrodzenia cmentarza. Proszę zachować tam szczególną ostrożność. Dziękuję za okazaną pomoc w poniedziałek przedstawicielom Dzielina, Zembrzusa Wielkiego i Żeber, a we wtorek przedstawicielom Kownat, Miłoszewca i Zalesia. Ponieważ nie zdążyliśmy zakończyć trwających prac porządkowych w otoczeniu kościoła i plebanii, to jutro proszę o pomoc przedstawicieli Nowych Czernic, a w piątek Czernic Borowych, Chojnowa, Kolonii Chojnowo i Chojnówki. Ponadto zwrócę się z prośbą do parafian z innych miejscowości dysponujących sprzętem maszynowym o wsparcie naszych prac. Serdecznie dziękuję za dotychczasową każdą pomoc, ponieważ dzięki zaangażowaniu wielu osób, kosztem własnych prac polowych i gospodarskich, sporo zrobiliśmy, ale jeszcze sporo pracy przed nami. Szczególne podziękowanie dla pochodzącego z naszej parafii p. Jacka Kuskowskiego za kilkugodzinną bezinteresowną pracę koparką.
 14. Miłym gościom, przebywającym w tych świątecznych dniach w naszej parafii, życzymy, aby poznawanie piękna okolicznego krajobrazu i zwyczajów ludowych związanych z dzisiejszą uroczystością, mogło jeszcze bardziej umocnić miłość do Boga i Matki Bożej Wniebowziętej. Modlimy się za chorych i pamiętamy o zmarłych.
 15. Wszyscy zmartwychwstaniemy! Tak jednym zdaniem można podsumować przesłanie płynące z drugiego czytania i z całej liturgii słowa dzisiejszej uroczystości. Dlatego wierzymy, że jak Maryja trafimy kiedyś przed Boże oblicze. Podzielmy się radością ze spotkania z żywym i prawdziwym Bogiem, który chce nas obdarzać swoimi darami i błogosławieństwem. Jednoczymy się z Jasną Górą i tysiącami pielgrzymów, którzy w „duchowej stolicy Narodu Polskiego” przeżywają dzisiejszą uroczystość.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa