Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Organy przed renowacją:

przed

Organy w trakcie renowacji:

Organy po renowacji:

porenowacji1 porenowacji

Siedmogłosowe organy o numerze seryjnym 892 wykonała firma Gebruder Rieger Jagerndorf około 100 lat temu. Nazwy poszczególnych głosów Proncipal, Giedakt, Salicional, Vox coelestis, Octace, Dolce, Subbas. Organy posiadają 266 piszczałek. W 1963 roku organy te zostały sprowadzone do Czernic Borowych z kościoła Dzieciątka Jezus w Warszawie, staraniem śp.ks. proboszcza Henryka Cybulskiego. 22 maja 1964 poświęcenia dokonał śp.bp Jan Wosiński – biskup pomocniczy diecezji płockiej. W 1981 roku, za czasów ks. proboszcza Eugeniusza Jachny, zamontowano elektryczną dmuchawę powietrza, która nadal jest sprawna i pełni swoją funkcję. Organy posiadają jeden manuał i działają w systemie pneumatycznym.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa