Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign

7 lutego przypada liturgiczne wspomnienie dowolne bł. Klary Ludwiki Szczęsnej. Jak poinformowała Przełożona Generalna Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego s. Olga Ewa Podsadnia, Zgromadzenie wysłało do Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów opracowane teksty liturgiczne na wspomnienie bł. Klary Szczęsnej. Jednak Kongregacja do tej pory nie dokonała  ich oficjalnego zatwierdzenia. 7 lutego w diecezji płockiej można sprawować Mszę św. ze wspomnienia dowolnego bł. Klary Ludwiki Szczęsnej korzystając z formularza: Msza Święta o dziewicy, (zob. Mszał rzymski dla diecezji polskich, wydanie drugie, poszerzone i uzupełnione, Poznań 2012, s. 44″-46″). Bł. Klara Ludwika Szczęsna urodziła się w 18 lipca 1863 r. w Cieszkach, w parafii Lubowidz w diecezji płockiej. Ochrzczona została 24  lipca w kościele parafialnym w Lubowidzu. Mieszkała także w Mławie, gdzie przez ok. 6. lat trudniła się krawiectwem. Wstąpiła do Zgromadzenia Sług Jezusa, którego zadaniem była opieka nad służącymi. Formację odbyła w Warszawie, następnie w Lublinie, gdzie pracowała w przytulisku dla dziewcząt. Uczyła je prawd wiary i życia religijnego, zaszczepiała w nich chrześcijańskie wartości, polską kulturę, starając się o ich dobre wychowanie. Swoją posługę pełniła w warunkach  konspiracyjnych, gdyż władze zaborcze zabraniały jakiejkolwiek religijnej działalności. Gdy w 1894 r. św. Józef Sebastian Pelczar założył w Krakowie zgromadzenie zakonne pod nazwą Służebnice Najświętszego Serca Jezusowego na jego czele stanęła Matka Szczęsna. Celem Zgromadzenia jest uwielbienie Boga w Trójcy Świętej Jedynego w Tajemnicy Najświętszego Serca Jezusowego i szerzenie Królestwa Miłości Bożego Serca w życiu codziennym. W praktyce Zgromadzenie  realizowało ten właśnie cel przez opiekę nad służącymi, posługę chorym i inne prace społeczne. W czasie pierwszej kapituły generalnej Zgromadzenia (1907 r.) bł. Klara Ludwika została wybrana przełożoną generalną. Ponownie dokonało się to w 1913 r. Obowiązki przełożonej Zgromadzenia pełniła do końca swego życia. Zmarła 7.02.1916 r. w Krakowie. Beatyfikacja s. Klary Ludwiki Szczęsnej miała miejsce 27 września 2015 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. W imieniu papieża  Franciszka aktu dokonał prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato.

Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa