Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

23 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy IV i V ze szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych wraz z opiekunami pojechali do Przasnysza na koncert zespołu „Arka Noego”. Na miejscu okazało się, że występ zgromadził ponad 1000 osób. Oprócz uczniów przasnyskich szkół podstawowych na koncert zaproszono również dzieci z Czernic Borowych oraz Nowego Miasta. Koncert został sfinansowany przez Fundację “SCALAM – prostujemy drogi życia”, Urząd Miasta, Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przasnyszu oraz Radę Rodziców działającą przy SP nr 1 w Przasnyszu.
Zespół „Arka Noego” jest prowadzony przez Roberta Friedricha – gitarzystę, kompozytora i autora piosenek. Podczas koncertu zachęcał słuchaczy do wspólnej zabawy – śpiewu i tańca. Wspominał błogosławionego Jana Pawła II, który za kilka dni ma zostać kanonizowany na świętego.
Obecnie zespół obchodzi 15 lecie istnienia i z tej okazji rozpoczął trasę koncertową. Nasi uczniowie mieli okazję posłuchać żywej muzyki granej na takich instrumentach jak: gitary, perkusja, akordeon, skrzypce, puzon i inne. Piosenki śpiewane przez 15 dzieci – głównie dzieci członków zespołu i ich przyjaciół – były bardzo skoczne i łatwo „wpadały w ucho”. Dzieci wspaniale się przy nich bawiły. Artyści w trakcie półtoragodzinnego koncertu zaprezentowali zarówno znane wszystkim piosenki, jak i nowe. Niektóre z nich to: „Tato”, „Święty uśmiechnięty”, „Mama Królowa”, „Weź mnie na ręce”, „Mamy czas”.
Udział w koncercie był dla naszych uczniów niebywałą atrakcją – mogli posłuchać znanego zespołu, pobawić się jak również przypomnieć sobie najważniejsze wartości rodzinne i religijne.

(tekst: Teresa Mierzejewska, Anita Budzyńska)

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa