Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziesiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym, to druga niedziela miesiąca czerwca, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusa. Przychodzimy do kościoła, aby w czasie Mszy Świętej wspólnie się modlić i słuchać słowa Bożego.
 2. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o powołaniu celnika Mateusza (por. Mt 9, 9-13). Chrystus spojrzał na niego z miłością i wybrał, zapraszając do poświęcenia się sprawie Królestwa Bożego. Ten sam Chrystus spogląda dziś na nas, mówi do nas w swoim słowie i przychodzi w znaku łamanego chleba.
 3. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca, modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych. W trzecią niedzielę miesiąca za tydzień o godz. 9:30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 4. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane codziennie w połączeniu z główną Mszą Świętą, a w niedziele podczas Mszy Świętej o godz. 15:00 lub o godz. 12:00.
 5. Trwa dawna oktawa Bożego Ciała, która zakończy się w czwartek 15 czerwca Mszą Świętą o g. 16:30, w czasie której zostaną poświęcone wianki, zioła i kwiaty oraz odprawimy nabożeństwo czerwcowe przed Najświętszym Sakramentem i pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła. W miarę możliwości zapraszam całą asystę, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz służbę liturgiczną ołtarza.
 6. Najbliższy piątek 16 czerwca to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, a Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 7:30.
 7. W sobotę 17 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które czcimy w sobotę po drugiej niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Główna Msza Święta w tym dniu o godz. 16:00 i nabożeństwo czerwcowe.
 8. W niedzielę za tydzień 18 czerwca po Mszy Świętej o godz. 10:00 jeszcze jedna katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej, a po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 9. W niedzielę za dwa tygodnie 25 czerwca w naszej parafii przypada odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. O godzinie 12:00 Suma Odpustowa, którą odprawi ks. Marcin Niesłuchowski – wikariusz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie.
 10. Polska Prowincja Pasjonistów zaprasza na jubileusz 100-lecia obecności Zgromadzenia w Polsce. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w sobotę 17 czerwca br. w pierwszym klasztorze pasjonistów na ziemi polskiej. O godz. 11:00 modlitwa w kościele farnym i procesyjne przejście do kościoła klasztornego, gdzie o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem J. E. Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego.
 11. Poświęcenie pól w tym tygodniu: poniedziałek (12 czerwca), godz. 15:00 – Nowe Czernice; wtorek (13 czerwca), godz. 13:30 – Zembrzus Wielki; środa (14 czerwca), godz. 14:30 – Żebry; czwartek (15 czerwca), godz.14:00 – Chrostowo Wielkie, Zalesie, Kuskowo i Jabłonowo; sobota (17 czerwca), godz. 12:00 – Kownaty. Msze Święte są odprawiane w kościele parafialnym.
 12. Słowa podziękowania za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól dla mieszkańców Dzielina, Chrostowa Wielkiego, Zembrzusa Wielkiego, Żeber, Nowych Czernic od strony Zembrzusa i Chrostowa oraz Nowych Czernic od strony Węgry.
 13. Na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie z ofiar zebranych do puszek w ubiegłą niedzielę przekazaliśmy 470 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 14. Dziękuję za podarowane kwiaty do kościoła po uroczystości Bożego Ciała.
 15. Bardzo dziękuję za ofiarę materialną na rzecz kościoła parafialnego, którą złożyli w ubiegłym tygodniu p. Maria i Edward Protokowicz, związani rodzinnie z naszą parafią.
 16. W tych dniach miesiąca maja i czerwca księża obchodzą kolejne rocznice święceń kapłańskich. Dzisiaj 11 czerwca obchodzę 29. rocznicę przyjęcia święceń razem z innymi czternastoma diakonami. Bardzo dziękuję za modlitwę różańcową i ofiarowaną tzw. margaretkę, czyli codzienną modlitwę w mojej intencji, którą podjęło kilka osób z naszej parafii. Ja też zapewniam o codziennej modlitwie za całą wspólnotę naszej parafii. Ksiądz Andrzej 20 maja obchodził 30. rocznicę swoich święceń kapłańskich. Z tej okazji życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi, Matki kapłanów i opiekunki zgromadzenia Księży Marianów oraz wstawiennictwa Świętego Andrzeja Apostoła.
 17. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy Świętej śpiewamy Suplikacje z prośbą o deszcz i pokój na świecie. W tych intencjach został też ofiarowany dzisiejszy Różaniec.
 18. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 19. Wszystkim parafianom i naszym gościom, którzy przeżywają w tym tygodniu swoje święta, szczególnie imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Modlimy się za chorych, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. W poniedziałek 5 czerwca zmarła w wieku 96 lat śp. Krystyna Tyburska, która była nestorką Czernic Borowych i jedną z najstarszych parafianek.
 20. Słowa podziękowania za ofiary złożone do puszki zamiast kwiatów na rzecz cmentarza parafialnego w czasie Mszy Świętej pogrzebowej śp. Krystyny Tyburskiej w piątek 9 czerwca, które wyniosły 1.420 zł. Dziękuję Rodzinie za tę piękną decyzję, która była też życzeniem zmarłej, dlatego w pewnym sensie jest to też ostatnia ofiara materialna, którą złożyła nasza zmarła siostra śp. Krystyna, za co również serdeczne Bóg zapłać na całą wieczność.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 11 czerwca (niedziela) – Święty Barnaba, apostoł rodem z Cypru, bliski współpracownik świętego Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej. Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego, pełnego Ducha Świętego i wiary”.
 • 12 czerwca (poniedziałek) – Błogosławiony arcybiskup Antoni Julian Nowowiejski i biskup pomocniczy Leon Wetmański oraz 108. Błogosławionych Męczenników II Wojny Światowej (w diecezji płockiej wspomnienie obowiązkowe).
 • 13 czerwca (wtorek) – Święty Antoni z Padwy. Choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym
  z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych.
 • 14 czerwca (środa) – Błogosławiony biskup Michał Kozal. Gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau.
 • 15 czerwca (czwartek) – Błogosławiona Jolanta, zakonnica, siostra świętej Kingi, która żyła w XIII wieku. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową (wspomnienie dowolne).
 1. Z Bożym błogosławieństwem idźmy i głośmy wielkie dzieła miłości Boga. Niech wierność naszemu powołaniu będzie nam pomocą w przezwyciężaniu ludzkich słabości i grzechów.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa