Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. W dziesiątą niedzielę zwykłą Pan Jezus zgromadził nas w tej świątyni, bo chce swoją mocą umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie nas ocalić: słabych i grzesznych.
 2. Pod hasłem „Zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych” przeżywamy XIV Dzień Dziękczynienia za opiekę Boga nad naszą Ojczyzną i Kościołem w Polsce. Naszą modlitwą i ofiarą do puszki wspieramy dokończenie budowy świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie, wznoszonej jako wotum wdzięczności za wolną i niepodległą Polskę.
 3. Dzisiejsza niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca czerwca. W czasie Mszy Świętej o
  12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Podziękowanie dla asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych, dziewcząt sypiących kwiatkami oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.
 4. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 5. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca.
 6. Trwa dawna oktawa Bożego Ciała, która zakończy się w czwartek 10 czerwca Mszą Świętą o godz. 16:30, w czasie której zostaną poświęcone wianki, zioła i kwiaty oraz odprawimy nabożeństwo czerwcowe przed Najświętszym Sakramentem i pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła. W miarę możliwości zapraszam całą asystę, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.
 7. Najbliższy piątek 11 czerwca to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i 27. Światowy Dzień Modlitw o .Uświęcenie Kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Świętego Jana Pawła II w 1995 roku. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza Święta z odnowieniem Aktu Zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusa Narodu Polskiego o godz. 18:00.
 8. W sobotę 12 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które czcimy zawsze w sobotę po drugiej niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
 9. W niedzielę za trzy tygodnie 27 czerwca w naszej parafii przypada odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. Uroczystą Sumę o godzinie 12:00 odprawi ks. dr Tomasz Brzeziński – Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, który będzie wśród nas już w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00.
 10. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w dni powszednie zgodnie z godziną głównej Mszy Świętej, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00 lub o godz. 12:00.
 11. Grupa modlitewna z Płońska pod nazwą Wojownicy Maryi zaprasza na potężny modlitewny szturm do nieba pod hasłem „24 godziny męki Jezusa Chrystusa!”. To wydarzenie odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą. Rozpoczęcie w piątek 11 czerwca br. Eucharystią o godz. 16:00, a zakończenie w sobotę 12 czerwca Eucharystią o godz. 17:00. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie kruchty bocznej kościoła oraz na Facebooku Wojownicy Maryi Płońsk oraz pod nr telefonu 503 606 638.
 12. W tym roku również nie odbędzie IX Rodzinny Piknik Parafialny z powodów trwającego nadal stanu epidemicznego. Pozostaje nadzieja, że za rok już w pełni będzie to możliwe.
 13. Poświęcenie pól w tym tygodniu: poniedziałek (7 czerwca), godz. 15:00 – Nowe Czernice; środa (9 czerwca ), godz. 15:00 – Chojnowo, Chojnówka i Kolonia Chojnowo; czwartek (10 czerwca), godz.14:00 – Chrostowo Wielkie, Zalesie, Kuskowo i Jabłonowo; piątek (11 czerwca), godz. 15:00 – Zembrzus Wielki; sobota (12 czerwca), godz. 12:00 – Kownaty. Msze Święte są odprawiane w kościele parafialnym. Na stronie naszej parafii znajduje się terminarz tegorocznych obrzędów poświęcenia pól zaplanowanych podczas kolędy w poszczególnych miejscowościach.
 14. Podziękowanie dla mieszkańców Zembrzusa Wielkiego i Chrostowa Wielkiego za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól.
 15. Dziękuję również za podarowane kwiaty do kościoła po uroczystości Bożego Ciała oraz za złożoną ofiarę materialną na dekorację kwiatową w kościele.
 16. Bardzo dziękuję za ofiarę materialną na rzecz parafii, którą złożyli w ubiegłym tygodniu p. Bożenna i Janusz Czarzaści.
 17. Serdeczne podziękowanie za okazaną pomoc dla p. Zdzisława Błażejewskiego (uprawnionego elektryka) za bezinteresowny montaż reflektora najazdowego, który będzie oświetlał po zmroku krzyż oraz figurę Świętego Floriana na cmentarzu parafialnym, ponieważ został podłączony do instalacji oświetleniowej otoczenia cmentarza, sterowanej zegarem astronomiczno-czasowym.  Koszt zakupu reflektora z wymienną i regulowaną żarówką oraz przełożenie fragmentu kostki alejkowej to 500 złotych. Przy tej okazji dziękuję za każde dobro okazywane naszej parafii w różnej postaci i w różny sposób.
 18. KOMUNIKAT DYREKTORA DIECEZJALNEGO INSTYTUTU MUZYKI KOŚCIELNEJ MUSICUM IM. KS. EUGENIUSZA GRUBERSKIEGO W PŁOCKU. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej Musicum w Płocku prowadzi nabór chętnych do nauki gry na organach kościelnych i fortepianie. Zapraszamy młodzież od 12 roku życia oraz dorosłych, zarówno chłopców, jak i dziewczęta, Panie i Panów. Przesłuchania odbędą się w sobotę 19 czerwca br. o godz. 11:00 w siedzibie Instytutu w Płocku. Szczegóły na stronie internetowej musicum.pl.
  Marcin Sadowski, Dyrektor Instytutu Musicum.
 19. Krajowe Duszpasterstwo Apostolatu Modlitwy za Kapłanów Margaretka zaprasza wszystkich wiernych, przedstawicieli grup i wspólnot modlących się za kapłanów na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 12 czerwca br. w Kalwarii Zebrzydowskiej. Celem spotkania jest modlitwa za kapłanów, wspólne dziękczynienie za sakrament kapłaństwa oraz modlitwa o nowe powołania. Diecezjalny Opiekun Apostolatu Margaretka ksiądz Radosław Zawadzki przekazuje informację, że z racji ograniczeń sanitarnych wynikających z panującej pandemii nie będzie wspólnego wyjazdu z diecezji, zachęcając do udziału on-line. Osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniu, mogą zgłaszać się indywidualnie z uwzględnieniem panujących ograniczeń. Spotkanie będzie także transmitowane poprzez stronę: kalwaria.eu/kamera. (więcej informacji >>>)
 20. Wczoraj w sobotę 5 czerwca w Bazylice Katedralnej w Płocku podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 biskup płocki Piotr Libera udzielił święceń prezbiteratu pięciu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego. Polecamy w modlitwie nowych kapłanów Kościoła katolickiego i Diecezji Płockiej, nazywanych w tradycji neobrezbiterami.
 21. W tych dniach księża obchodzą kolejne rocznice święceń kapłańskich. W piątek 11 czerwca będę obchodził 27. rocznicę przyjęcia święceń razem z innymi czternastoma diakonami. Z wdzięcznością wspominam srebrny jubileusz sprzed dwóch lat, który przeżywałem razem ze wspólnotą naszej parafii. Bardzo dziękuję za modlitwę różańcową i ofiarowaną tzw. margaretkę, czyli codzienną modlitwę w mojej intencji, którą podjęło kilka osób z naszej parafii. Ja też zapewniam o codziennej modlitwie.
 22. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy wyrazy serdecznych życzeń. Chorych otaczamy modlitwą (szczególnie przebywających w szpitalu), a naszych zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 23. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 8 czerwca (wtorek) – Święta Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich. Dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy. Jej życie najlepiej określa fragment z kroniki Jana Długosza: „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia jako wzór świętości”.
 • 10 czerwca (czwartek) – Błogosławiony Bogumił, który był biskupem i żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem. Zasłynął z daru modlitwy i nauczania ubogiej ludności. Jego imię oznacza „miły Bogu” (wspomnienie dowolne).
 • 11 czerwca (piątek) – Święty Barnaba, apostoł rodem z Cypru, bliski współpracownik świętego Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej. Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego, pełnego Ducha Świętego i wiary”.
 • 12 czerwca (sobota) – Błogosławiony arcybiskup Antoni Julian Nowowiejski i biskup pomocniczy Leon Wetmański oraz 108. Błogosławionych Męczenników II Wojny Światowej (w diecezji płockiej wspomnienie obowiązkowe).
 1. Umocnieni Słowem i Ciałem Pana, w jedności z uczestnikami kończącego się jubileuszowego XXV spotkania na Polach Lednickich, przyjmijcie błogosławieństwo Boga Ojca Miłosierdzia, który nas obdarza miłością. Jednoczymy się też z książęcym Płockiem, gdzie dzisiaj jest uroczyście obchodzona 30. rocznica IV pielgrzymki Jana Pawła II do umiłowanej Ojczyzny pod znamiennym hasłem „Bogu dziękujcie ducha nie gaście”.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa