Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziesiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym, to druga niedziela miesiąca czerwca, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusa. Przychodzimy do kościoła, aby w czasie Mszę Świętej wspólnie się modlić i słuchać słowa Boże. Pan Jezus mówi do nas w Ewangelii: „Kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”.
 2. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane codziennie w połączeniu z główną Mszą Świętą, a w niedziele podczas Mszy Świętej o godz. 15:00. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00, ponieważ nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 3. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca, modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic. W trzecią niedzielę miesiąca za tydzień o godz. 9:30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 i 12:00 można odebrać zdjęcia i płyty DVD z uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Fotografie grupowe z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej będą do odebrania w niedzielę za tydzień.
 5. W niedzielę za tydzień 17 czerwca po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 6. Za dwa tygodnie w niedzielę 24 czerwca w naszej parafii odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. O godzinie 12:00 Suma Odpustowa z okolicznościowym kazaniem, którą odprawi ksiądz Maciej Szostak – kapelan szpitala i duszpasterz Służby Zdrowia w Ciechanowie.
 7. Dzisiaj parafia Zielona Ciechanowska przeżywa odpust ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a parafia Rostkowo wizytację kanoniczną połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania.
 8. Rada Duszpasterska oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego świętowania w ramach VII Pikniku Rodzinnego ze Świętym Stanisławem Kostką w Roku Jubileuszowym, który odbędzie się dzisiaj na placu przy plebanii po Mszy Świętej o godzinie 12:00. W programie m in. koncert zespołu muzyki religijnej „Dekalog” oraz mini koncert „młodych talentów” z naszej parafii. Inscenizacja pt. „Do wyższych rzeczy zostałem powołany i dla nich pragnę żyć” w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej oraz wieczorny koncert pieśni i piosenek przy ognisku w wykonaniu młodzieżowego zespołu wokalnego „Głosiki”. Poza tym gry, zabawy i konkursy z nagrodami prowadzone przez grupę animacyjną „TAKT”, możliwość jazdy konno dla dzieci pod opieką instruktorów ze stajni „Księstwo” oraz nauka wykonywania naczyń z gliny, przejażdżki drezyną z pasjonatami kolejnictwa oraz przejażdżki motocyklem z udziałem przedstawicieli ciechanowskiego klubu „Wolny wydech”. Służba Zdrowia z Czernic Borowych oraz Harcerski Klub Ratowniczy „Renibus” z Przasnysza będą mierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru oraz demonstrować sposoby udzielania pierwszej pomocy. Ponadto mała strefa wesołego miasteczka, strefa malucha, pląsy i zabawy z udziałem czernickich harcerzy z drużyny „Zielony płomień”. Od strony kulinarnej – polski „żurek” i „bogracz” z kuchni węgierskiej, przysmaki z grilla i kuchni regionalnej, słodki poczęstunek – różne ciasta i wata cukrowa. W programie demonstracja sprzętu Straży Pożarnej OSP Czernice Borowe i Policji oraz różne atrakcje i niespodzianki, które będą okazją do integracji naszej parafii i naszych gości. Patronat medialny Katolickie Radio Diecezji Płockiej oraz Płocka Edycja Gościa Niedzielnego. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom i sponsorom, a szczególnie Fundacji „SCALAM – prostujemy drogi życia” z siedzibą w Przasnyszu, Stowarzyszeniu Rozwoju Ziemi Czernickiej, Urzędowi Gminy razem z jednostkami organizacyjnymi oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czernicach Borowych. Szczególnie dziękujemy Klubowi Seniora oraz Sołectwom ze wszystkimi miejscowościami naszej parafii. A także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tegorocznego parafialnego Święta Rodziny.
 9. Domowy kościół w Przasnyszu (męska połowa) zaprasza wszystkich mężczyzn z dekanatu przasnyskiego do udziału w autokarowej  II  Ogólnopolskiej Pielgrzymce Mężczyzn na Jasną Górę, która odbędzie się 23 czerwca w Dzień Ojca. Tematem tegorocznego spotkania będą słowa: „Tu jesteśmy naprawdę wolni”. Zapisy  pod numerami telefonów: 500788769   i  508 470 798. Wyjazd spod Fary o godz. 6:00. W programie m.in. : Eucharystia, męskie uwielbienie,  konferencje : abp. Grzegorza Rysia, bp. Stanisława Stefanka, Jacka Pulikowskiego, Mieczysława Guzewicza; Donalda Turbitta, zawierzenie Matce Bożej, modlitwa wstawiennicza, Apel Jasnogórski. Szczegóły na plakatach oraz na stronie: www. oblezenie.mezczyzni.net
 10. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę autokarem do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach, która odbędzie się w sobotę 30 czerwca br. Koszt pielgrzymki wynosi 35 zł od osoby. Zapisy razem z wpłatą do 20 czerwca przyjmują: p. Danuta Adamska, tel. 605290593 i p. Jan Pikus, tel. 23/6746244. Więcej informacji w najbliższym czasie.
 11. Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu zaprasza do uczestnictwa w VII Debacie Społecznej pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nią wpływ”, która odbędzie się w środę 13 czerwca br. o godz. 12:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu przy ulicy Orlika 48.
 12. Społeczny Komitet na rzecz Ufundowania Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zaprasza wszystkie organizacje, instytucje i ludzi dobrej woli do współpracy, aby przasnyska jednostka Policji posiadała własny sztandar. W kilku parafiach dekanatu przasnyskiego odbyła się już niedzielna zbiórka do puszek po Mszach Świętych. Zwracam się z serdeczną prośbą do naszej parafii o przeprowadzenie takiej zbiorki w najbliższą niedzielę, dokładnie na miesiąc przed planowaną uroczystością poświęcenia i przekazania sztandaru, która została zaplanowana na 17 lipca br.
 13. Poświęcenie pól w tym tygodniu: wtorek (12 czerwca), godz. 15:00 – Chojnowo, Kolonia Chojnowo i Chojnówka; piątek (15 czerwca), godz. 16:00 – Czernice Borowe; sobota (16 czerwca), godz. 10:00 – Dzielin. Msze Święte są odprawiane w kościele parafialnym.
 14. Słowa podziękowania za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól dla mieszkańców Nowych Czernic (w całości), Kuskowa, Zalesia, Jabłonowa, Żeber, Kownat i Czernic Borowych (ulice: Sadowa, Dolna, Jasna, Wyspiańskiego, pierwsza część Chełchowskiego oraz Kacza).
 15. Na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie z ofiar zebranych do puszek w ubiegłą niedzielę przekazaliśmy 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 16. Dziękuję za kolejną okazaną pomoc przy pracach porządkowych w otoczeniu kościoła oraz plebanii, które będą kontynuowane.
 17. Wczoraj w sobotę 9 czerwca w płockiej Bazylice Katedralnej Biskup Płocki Piotr Libera udzielił święceń kapłańskich sześciu diakonom. Dzisiaj księża neoprezbiterzy odprawiają swoje pierwsze Msze Święte, nazywane Prymicjami. Polecamy w modlitwie nowych prezbiterów diecezji płockiej oraz całe dzieło powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 18. Wszystkim parafianom i naszym gościom, którzy przeżywają w tym tygodniu swoje święta, szczególnie imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Modlimy się za chorych, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 19. W tym tygodniu patronują nam:
 • 10 czerwca (niedziela) – Błogosławiony Bogumił, który był biskupem i żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem. Zasłynął z daru modlitwy i nauczania ubogiej ludności. Jego imię oznacza „miły Bogu”.
 • 11 czerwca (poniedziałek) – Święty Barnaba, apostoł rodem z Cypru, bliski współpracownik świętego Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej. Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego, pełnego Ducha Świętego i wiary”.
 • 12 czerwca (wtorek) – Błogosławiony arcybiskup Antoni Julian Nowowiejski i biskup pomocniczy Leon Wetmański oraz 108. Błogosławionych Męczenników II Wojny Światowej (w diecezji płockiej wspomnienie obowiązkowe).
 • 13 czerwca (środa) – Święty Antoni z Padwy. Choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym
  z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych.
 • 14 czerwca (czwartek) – Błogosławiony biskup Michał Kozal. Gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau.
 • 15 czerwca (piątek) – Błogosławiona Jolanta, zakonnica, siostra świętej Kingi, która żyła w XIII wieku. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową.
 1. Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, dlatego idźmy i głośmy wielkie dzieła miłości Boga. Niech wierność Bożym przykazaniom będzie nam pomocą w przezwyciężaniu naszych słabości i grzechów.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa