Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiejsza niedziela to dziesiąta niedziela zwykła i jednocześnie druga niedziela miesiąca. Modlitwę różańcową przed Mszą świętą o godzinie 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic. Po Mszy świętej o godzinie 10:00 spotkanie KŻR dzieci i młodzieży.

2. Serdecznie witamy w naszej parafii księdza Andrzeja Wychuckiego, który dzisiaj razem z nami modli się w czasie Mszy świętej o godz. 10:00 i 12:00. Ks. Andrzej pochodzi z Glinojecka i od wielu lat jest proboszczem w diecezji Saskatoon (środkowo – zachodnia Kanada).

3. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w dni powszednie zgodnie z godziną Mszy świętej głównej, a w niedzielę za tydzień w czasie Mszy świętej o godz. 15:00. Dzisiaj czerwcowe o godz. 12:00 ponieważ nie będzie Mszy świętej o godzinie 15:00 ze względu na II Piknik Rodzinny.

4. W przyszłą niedzielę w parafii Pawłowo odpust ku czci Świętego Antoniego z Padwy. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 12:00, dlatego Suma w naszym kościele zostanie oprawiona o godz. 11:45

5. Odpust w naszej parafii ku czci św. Achacjusza i Towarzyszy Męczenników w tym roku przypada w niedzielę 23 czerwca. Sumę odpustową z okolicznościowym kazaniem o godzinie 12:00 odprawi ksiądz prałat Franciszek Różański – emerytowany proboszcz parafii Świętego Wojciecha w Przasnyszu.

6. Poświęcenie pól w tym tygodniu: czwartek (13.06.13r.) – Zembrzus Wielki, godz. 15:00; sobota (15.06.13r.) – Czernice Borowe, godz.14:00. Msze święte są odprawiane w kościele parafialnym.

7. Na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, nasza parafia zebrała ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę, w kwocie 180 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

8. Wczoraj (sobota 8 czerwca) w katedrze płockiej z rąk Biskupa Płockiego Piotra Libery święcenia kapłańskie przyjęło siedmiu diakonów. Nowych duchownych diecezji płockiej (neoprezbiterów) wspieramy naszą modlitwą i życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze duszpasterskiej. Sylwetki nowych kapłanów naszej diecezji przybliża nam dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego.

9. Akcja Katolicka parafii Czernice Borowe oraz Koło Emerytów i Rencistów z Obrębca zapraszają do udziału w pielgrzymce autokarowej organizowanej w Roku Wiary do sanktuariów maryjnych w Sierpcu, Skępem i Osieku Rypińskim, która odbędzie się w sobotę 29 czerwca br. Koszt pielgrzymki 50 zł. Zapisy razem z wpłatą do 10 czerwca u p. Danuty Adamskiej w Obrębcu (tel. 605 290 593) oraz u p. Jana Pikus w Czernicach Borowych (tel. 23 674 62 44).

10. W nawiązaniu do przeżywanego w diecezji płockiej Święta Rodziny, Akcja Katolicka i Rada Duszpasterska naszej parafii oraz Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego świętowania w ramach II Pikniku Rodzinnego, który rozpocznie się dzisiaj na placu przy plebanii po Mszy świętej o godzinie 12:00. W programie m.in. występ zespołu Chajim (po hebrajsku „życie”) i zespołu „Niekompletni” z Ciechanowa a także różne gry, zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i nie tylko, prowadzone przez grupę animacyjną „Takt” z Przasnysza. Ponadto strefa wesołego miasteczka, pląsy i zabawy w wykonaniu czernickich harcerzy. Przysmaki z grilla i kuchni regionalnej, a wieczorem ognisko z akordeonem. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

11. Trwają prace przy budowie parkingu przed kościołem, niestety w tę niedzielę wjazd na parking jest jeszcze niemożliwy. Prawdopodobnie korzystanie z parkingu będzie możliwe od przyszłej niedzieli 16 czerwca, a planowane oddanie parkingu do użytku w całości nastąpi do odpustu parafialnego.

12. W tym tygodniu patronują nam:
• 10 czerwca poniedziałek – błogosławiony Bogumił (ok. 1135-1204) biskup poznański i gnieźnieński;
• 11 czerwca wtorek – święty Barnaba Apostoł, bliski współpracownik świętego Pawła;
• 12 czerwca środa – błogosławiony Abp Antoni Julian Nowowiejski i 108 męczenników z czasów II wojny światowej;
• 13 czerwca czwartek – święty Antoni z Padwy, franciszkanin, który żył na początku XIII wieku. Jest patronem dzieci, górników, małżeństw, narzeczonych, położnic, ubogich, podróżnych, ludzi poszukujących rzeczy zaginionych.
• 14 czerwca piątek – błogosławiony biskup Michał Kozal, męczennik obozu w Dachau;
• 15 czerwca sobota – błogosławiona Jolanta (ok. 1244-1298), zakonnica klaryska, a wcześniej żona Bolesława Pobożnego i księżna kaliska.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa