Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

8 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 08.08.2022 – 14.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 sierpnia 2022 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 31.07.2022 Dzisiaj osiemnasta niedziela w roku ... +++ 1 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 01.08.2022 – 07.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 31 lipca 2022 - Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień – miesiąc abstynencji 2022 Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa T ... +++ 31 lipca 2022 - Duszpasterz motocyklistów: na drodze do nieba trzeba przestrzegać znaków – przykazań Bożych – Tydzień św. Krzysztofa ma ... +++ 25 lipca 2022 - Poświęcenie pojazdów z okazji Tygodnia Św. Krzysztofa 24.07.2022 +++ 25 lipca 2022 - Powiatowe obchody Święta Policji w Przasnyszu W piątek 22 lipca 2022 roku na pla ... +++ 25 lipca 2022 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 24.07.2022 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ 25 lipca 2022 - Intencje Mszy Świętych 25.07.2022 – 31.07.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 lipca 2022 - II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych Z woli Ojca Świętego Franciszka w ... +++ webdesign
 1. Dziś jedenasta niedziela w roku liturgicznym, która przypomina nam, że mija połowa miesiąca czerwca, poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak wykorzystamy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości. Słowo Boże mówi nam, że przez Krew Chrystusa Bóg zawarł z ludźmi Nowe Przymierze i ustanowił Nowy Lud Boży, którym jest Kościół, utworzony i trwający na fundamencie Apostołów.
 2. Dzisiaj z okazji drugiej niedzieli miesiąca modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Żeber.
 3. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, dlatego o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w miesiącach od maja do października.
 4. W niedzielę za tydzień 21 czerwca o godz. 8:30 zostanie odprawiona Msza Święta za Parafian, ponieważ od pewnego czasu obowiązuje zgoda Stolicy Apostolskiej i Biskupa Płockiego udzielona duchowieństwu na czas nieokreślony na odprawianie czterech Mszy Świętych w niedziele.
 5. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie katechetyczne dla dzieci, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 6. Za dwa tygodnie w niedzielę 28 czerwca w naszej parafii odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. O godzinie 12:00 Suma Odpustowa z okolicznościowym kazaniem, którą odprawi ojciec Grzegorz Mossakowski ze zgromadzenia Ojców Pasjonistów, który pochodzi z parafii Rostkowo, a w ubiegłym roku otrzymał święcenia kapłańskie. O godz. 10:00 zostanie też odprawiona Msza Święta koncelebrowana. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 7. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w dni powszednie na zakończenie Mszy Świętej, a dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 8. W piątek 19 czerwca w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, a Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 15:00, 17:00 i 18:00.
 9. W sobotę 20 czerwca w liturgii przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które czcimy zawsze w sobotę po drugiej niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Główna Msza Święta w tym dniu o godz. 16:30 i nabożeństwo czerwcowe.
 10. Sobota to także Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, który corocznie 20 czerwca wyznacza Organizacja Narodów Zjednoczonych. Naszą modlitwą ogarnijmy ludzi, którzy z powodu prześladowań, również na tle religijnym, musieli opuścić swoją ojczyznę i rodzinny dom.
 11. Trwa dawna oktawa Bożego Ciała, która zakończy się w czwartek 18 czerwca. O godz. 16:30 Msza Święta z błogosławieństwem wianków, ziół i kwiatów oraz nabożeństwo czerwcowe przed Najświętszym Sakramentem, zakończone procesją eucharystyczną wokół kościoła. W miarę możliwości zapraszam całą asystę, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz służbę liturgiczną.
 12. Poświęcenie pól w tym tygodniu: wtorek (16 czerwca) – Żebry,  godz. 14:00; środa (17czerwca) – Zembrzus Wielki,  14:00; czwartek (18 czerwca) – Chrostowo Wielkie, Zalesie, Kuskowo i Jabłonowo, godz.14:00; piątek (19 czerwca) – Nowe Czernice, godz. 15:00; sobota (20 czerwca) – Kownaty, godz. 12:00. Uroczystość rozpoczyna Msza Święta w kościele parafialnym.
 13. Słowa podziękowania za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól dla mieszkańców Miłoszewca i Ostafiej, Nowych Czernic od strony Węgry oraz Kuskowa (również za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i wielkanocną dekorację kościoła).
 14. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku informuje, że we wtorek 30 czerwca br. o godz. 10:00 odbędzie się pierwszy termin egzaminów wstępnych dla kandydatów do WSD w Płocku. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej (wsdplock.pl) oraz na seminaryjnym Facebooku. Serdeczna prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny (nr tel. 600-274-484).
 15. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 100. ROCZNICY URODZIN I CHRZTU ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II WIELKIEGO. Czcigodni Księża, Drogie Osoby życia konsekrowanego, Kochani Diecezjanie. Sto lat temu, 20 czerwca 1920 roku, w kościele parafii pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, Emilia i Karol Wojtyłowie przynieśli do kościoła swego syna Karola Józefa, który przyjął chrzest w imię Trójcy Świętej i dostąpił łaski Bożego synostwa oraz wszedł do rodziny dzieci Bożych – Kościoła. 58 lat później Człowiek ten został Namiestnikiem Jezusa Chrystusa na ziemi i 264. Następcą Świętego Piotra Apostoła, przyjmując imię Jan Paweł II. W hołdzie wdzięczności za otrzymany sakrament Chrztu świętego kilkakrotnie w swym życiu ucałował chrzcielnicę w wadowickiej Farze. Być może niektórzy z Was pamiętają jeszcze ten wzruszający obraz z przekazów telewizyjnych, gdy Jan Paweł II klęczy i modli się przy chrzcielnicy, przy której „wszystko się dla niego zaczęło”. Podczas pielgrzymki do Ojczyzny w roku 1999 Ojciec święty powiedział m.in. „Z głęboką czcią całuję też próg domu Bożego – wadowickiej fary, a w niej chrzcielnicę, przy której zostałem wszczepiony w Chrystusa i przyjęty do wspólnoty Jego Kościoła (…). Ile dobra, ile łask wyniosłem z tej parafialnej świątyni, wie jedynie Ten, który jest Dawcą wszelkich łask. Jemu, Bogu w Trójcy Jedynemu, oddaję (…) chwałę na progu tego kościoła”. W roku w 100. rocznicy urodzin i 100. rocznicy przyjęcia sakramentu Chrztu świętego przez Świętego Jana Pawła II, pragniemy wyrazić Bogu wdzięczność za jego życie i pontyfikat. Wyrazem naszej stałej pamięci i wdzięczności niech będzie udział w Eucharystii w katedrze płockiej, w niedzielę 21 czerwca 2020 roku, o godzinie. 11:30. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ks. kardynał Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz, a także świadek życia Świętego Papieża Polaka. Następnie przejdziemy pod dom biskupi, gdzie odbędzie się pobłogosławienie mozaiki z wizerunkiem Ojca świętego, upamiętniającej jego pielgrzymkę do Płocka i Diecezji Płockiej, w dniach 7 i 8 czerwca 1991 roku. Mam nadzieję, że mimo wciąż trwającego stanu epidemii i konieczności zachowania niezbędnych zasad ochrony, nie zabraknie podczas tej uroczystości osób, dla których Święty Papież – wierny świadek Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, był i jest autorytetem i wzorem, który pokazuje nam, jak wierzyć w trudnych czasach i jak tę wiarę przekazywać innym. Liczę szczególnie na obecność kapłanów z instytucji centralnych, seminarium, z Płocka, oraz księży dziekanów wszystkich dekanatów naszej diecezji. Ucieszy mnie bardzo obecność osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Liczę w tym szczególnym dniu na obecność i zapraszam do płockiej katedry Rycerzy Świętego Jana Pawła II. Św. Jan Paweł II, gdy w 1991 roku żegnał się z Płockiem powiedział: „A jeszcze cieszę się, żeśmy się tak serdecznie mogli spotkać”. Spotkajmy się więc serdecznie najpierw w katedrze, a potem przed „oknem papieskim” i podziękujmy Bogu bogatemu w miłosierdzie za tego chrześcijanina, kapłana, biskupa, kardynała i wielkiego Świętego, który przed laty nawiedzał Mazowsze Płockie, błogosławiąc naszej diecezji i jej mieszkańcom. Jeszcze raz z całego serca zapraszam. Bp Piotr Libera Biskup Płocki.
 16. KOMUNIKATY DYREKTORA DIECEZJALNEGO INSTYTUTU MUZYKI KOŚCIELNEJ „MUSICUM” IM. KS. EUGENIUSZA GRUBERSKIEGO W PŁOCKU. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej „Musicum” w Płocku prowadzi nabór chętnych do nauki gry na organach kościelnych i fortepianie. Zapraszamy serdecznie młodzież od 12 roku życia oraz dorosłych, zarówno chłopców, jak i dziewczęta, Panie i Panów. Przesłuchania odbędą się 20 czerwca br. o godz. 10:30 oraz 19 września br. o godz. 10:30 w siedzibie Instytutu w Płocku. Szczegóły na stronie internetowej: musicum.pl. Diecezjalne Studium Organistowskie im. ks. Eugeniusza Gruberskiego, za zgodą Biskupa Płockiego, zmieni nazwę na Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej „Musicum” im. ks. Eugeniusza Gruberskiego. Zmiana nazwy podyktowana jest dostosowaniem do współczesnej terminologii Kościoła, podkreślającej rolę wszystkich muzyków, biorących udział w liturgii oraz poszerzeniem oferty Instytutu, który od przyszłego roku będzie stopniowo proponował warsztaty muzyczne, szkolenia i rekolekcje dla różnych muzyków kościelnych: zarówno organistów – jak dotąd, ale także animatorów scholi i zespołów młodzieżowych, dyrygentów chórów, członków grup śpiewaczych działających przy parafiach, solistów biorących udział w liturgii ślubnej i innych. Więcej informacji można znaleźć na nowej stronie internetowej: musicum.pl. W Instrukcji Biskupa Płockiego „O przygotowaniu i sprawowaniu sakramentu małżeństwa” z dnia 12 lutego 2020 r., nr 20 (por. Okólnik nr 8/2020 z 12.02.2020 r.) znalazł się wymóg, by osoby śpiewające lub grające podczas ślubów ukończyły – podobnie jak kamerzyści i fotografowie – KURS LITURGICZNY. Przepis ten, po stosownym vacatio legis zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego, 2021 roku. Bardzo proszę Czcigodnych Księży o informowanie solistów, którzy w najbliższych miesiącach będą pełnić posługę muzyczną podczas ślubów o tym obowiązku. Kursy odbędą się jesienią w dwóch terminach: 17 października 2020 r. i 7 listopada 2020 r. w Płocku. Szczegóły na stronie musicum.pl w zakładce „Kursy i szkolenia”. Ks. Marcin Sadowski Dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Płocku.
 17. Życzliwością i modlitwą otaczamy wszystkich parafian i gości obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Nadal wspieramy duchowo naszych maturzystów (również z kręgu służby liturgicznej) oraz młodzież z klas ósmych, którzy w tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek, będą zdawać egzaminy na zakończenie szkoły podstawowej. Pamiętamy też w modlitwie o wszystkich chorych (w tym również na covid -19), a zmarłych polecamy miłosierdziu Boga, szczególnie w modlitwie niedzielnych wypominek.
 18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 14 czerwca (niedziela) – Błogosławiony biskup Michał Kozal. Gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau (wspomnienie dowolne).
 • 15 czerwca (poniedziałek) – Błogosławiona Jolanta. Zakonnica, siostra świętej Kingi, która żyła w XIII wieku. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową (wspomnienie dowolne).
 • 17 czerwca (środa) – Święty Albert Chmielowski (1845-1916). Żołnierz Powstania Styczniowego, a później zakonnik i rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc swoje życie z ubogimi. To przykład jego życia uczy nas, że trzeba być „dobrym jak chleb”.
 1. „Idźcie w pokoju Chrystusa”. Uradowani spotkaniem z Panem, powrócimy do naszych domów. Zachęceni słowem Ewangelii, poszukajmy ludzi, którzy się zagubili swoim życiu. Błogosławieństwo Boże i słowa rozesłania, niech nas umocnią na drodze odkrywania i wypełniania naszego życiowego powołania.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa