Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś jedenasta niedziela w roku liturgicznym, która przypomina nam, że minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, ile nabożeństw czerwcowych odprawiliśmy, ile razy rozważyliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, a może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile czasu przeznaczyliśmy na cichą adorację Pana Jezusa w tabernakulum, który codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego.
 2. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie w połączeniu z Mszą Świętą, a dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 3. Dzisiaj w naszej parafii witamy księdza Dawida Gołębiewskiego, który pochodzi z parafii Matki Bożej Królowej Polski z Mławy i rodzinnie związany jest z naszą parafią. Ksiądz Dawid święcenia kapłańskie otrzymał 3 czerwca br. z rąk Biskupa Płockiego Piotra Libery, dlatego jest neoprezbiterem i podczas każdej Mszy Świętej udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego.
 4. Dzisiaj również witamy w naszej parafii p. Annę Nowakowską i p. Maksyma Prystupa – dziennikarzy ukraińskiego Radia Maryja z siedzibą w Kijowie, którzy przedstawią nam sytuację społeczno – religijną w ogarniętej wojną Ukrainie. Po każdej Mszy Świętej można będzie złożyć ofiarę materialną do puszki na rzecz mediów promujących wartości chrześcijańskie w tym kraju. Jest to prośba księdza Andrzeja Gajewskiego – proboszcza parafii Zielona Ciechanowska, który przez kilka lat był misjonarzem na Ukrainie.
 5. Naszym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej, łaski zdrowia i wytrwałości w codziennym wypełnianiu swoich obowiązków. Dziękujemy za przybycie, obecność wśród nas i wspólną modlitwę.
 6. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, dlatego przed Mszą Świętą o godz. 10:00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy przed Mszą Świętą o godz. 10:00 w miesiącach od maja do października.
 7. Trwa dawna oktawa Bożego Ciała, która zakończy się w czwartek 22 czerwca Mszą Świętą o g. 16:30, w czasie której zostaną poświęcone wianki, zioła i kwiaty oraz odprawimy nabożeństwo czerwcowe przed Najświętszym Sakramentem i pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła. W miarę możliwości zapraszam całą asystę, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.
 8. Za tydzień w niedzielę 25 czerwca odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. O godzinie 12:00 Suma z okolicznościowym kazaniem, którą odprawi ksiądz dr hab. Andrzej Kobyliński – profesor etyki i filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który będzie już w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 9. Do udziału w Sumie odpustowej oraz procesji eucharystycznej zapraszam asystę procesyjną, dziewczęta sypiące kwiatkami, „dzieci fatimskie”, poczty sztandarowe, druhny i druhów strażaków oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.
 10. W dniu odpustu parafialnego zachęcam dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pokuty z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.
 11. Zwracam się z prośbą o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych na cmentarzu razem z ich otoczeniem ze względu na zbliżający się odpust parafialny i przypominam o segregowaniu odpadów z cmentarza na dwa podstawowe rodzaje.
 12. W sobotę 24 czerwca o godz. 15:30 zapraszam na spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii.
 13. Na dzień 20 czerwca, który w tym roku przypada we wtorek, ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Zechciejmy naszą modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.
 14. W piątek 23 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednocześnie jest to ustanowiony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
 15. Również w piątek 23 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ojca. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich ojców, a szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki. Dla naszych zmarłych ojców modlimy się o łaskę zbawienia.
 16. W sobotę 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ten wielki prorok znad Jordanu jest patronem sąsiedniej parafii Węgra, która także w tym dniu przeżywa doroczny odpust z główną Mszą Świętą o godz.12:00. Wszystkim solenizantkom i solenizantom życzymy Szczęść Boże.
 17. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzi pan Jan Pikus – Szafarz Nadzwyczajny Komunii Świętej. Drogiemu Solenizantowi już dzisiaj życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i łaski zdrowia oraz wyrażamy podziękowanie za zaangażowanie w życie duszpasterskie naszej parafii.
 18. W piątek 23 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Uroczysta Msza Święta w intencji społeczności naszych szkół zostanie odprawiona w czwartek 22 czerwca o godzinie 9:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej. W czasie Mszy Świętej będzie możliwość spowiedzi.
 19. Dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzież z Gimnazjum otrzymują dzisiaj ostatnią pamiątkę uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. W niedzielę 2 lipca po Mszy Świętej o godzinie 10:00, odbędzie się zakończenie konkursu, dlatego prosimy przynieść zebrane pamiątki do kościoła w najbliższy czwartek lub na lekcje religii do szkoły.
 20. Poświęcenie pól w tym tygodniu: poniedziałek (19 czerwca), godz. 15:30 – Nowe Czernice; wtorek (20 czerwca), godz. 15:30 – Chojnowo, Kolonia Chojnowo i Chojnówka; środa (21 czerwca), godz. 15:00 – Zembrzus Wielki; czwartek (22 czerwca), godz. 14:00 – Chrostowo Wielkie, Zalesie, Kuskowo, Jabłonowo; piątek (23 czerwca), godz. 14:00 – Żebry; sobota (24 czerwca), godz. 10:00 – Miłoszewiec i Ostafieje; poniedziałek (26 czerwca), godz. 16:00 – Czernice Borowe. Msze Święte są odprawiane w kościele parafialnym.
 21. Słowa podziękowania dla mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej parafii za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól.
 22. Sołtys i Radni Czernic Borowych zapraszają mieszkańców Sołectwa Czernice Borowe na Noc Świętojańską, która odbędzie się w piątek 23 czerwca o godz. 19:00 przy stawie wiejskim na ulicy Długiej.
 23. Trwa dwudniowa 36. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę, która odbywa się w roku Narodowego Kongresu Trzeźwości. Jednocząc się duchowo modlimy się o wolność od nałogów, o przemianę, uzdrowienie rodzin i wszystkich uzależnionych.
 24. Dzisiaj odbędzie się diecezjalna uroczystość Roku Świętego Brata Alberta w Makowie Mazowieckim, w parafii pw. św. Brata Alberta. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem  J. E. Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego połączona z procesją  eucharystyczną.
 25. Dzisiaj również pięciu księży obchodzi złoty jubileusz kapłaństwa, święcenia bowiem otrzymali 18 czerwca 1967 roku, wśród nich jest ks. Jerzy Skorłutowski – emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Macieja w Pawłowie i ks. Mieczysław Leśnikowski – emerytowany proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Grudusku. Uroczystość jubileuszowa odbędzie się dzisiaj w kościele parafialnym w Grudusku podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 pod przewodnictwem biskupa Romana Marcinkowskiego. Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne życzenia i wspieramy naszą modlitwą.
 26. Życzliwością i modlitwą otaczamy wszystkich parafian i gości obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy również w modlitwie o naszych chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Boga, szczególnie w modlitwie niedzielnych wypominek.
 27. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 21 czerwca (środa) – Święty Alojzy Gonzaga. Jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych. Obok Świętego Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.
 • 24 czerwca (sobota) – Święty Jan Chrzciciel. Prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego. To poza Jezusem i Maryją, jedyny święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii.
 1. Jezus Chrystus jest Dobrym Pasterzem swojego ludu, Zbawicielem ubogich i chorych oraz zwiastunem Dobrej Nowiny. On jest ostatecznym kresem wszystkiego, dlatego z wiarą przyjmijmy Boże błogosławieństwo, jednocząc się duchowo z mieszkańcami pierwszej części ul. Chełchowskiego w Czernicach Borowych, którzy przeżywają Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa