Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj jedenasta niedziela w roku liturgicznym, która jest ostatnią niedzielą tegorocznej wiosny. W Ewangelii według Świętego Mateusza słyszymy, że „bliskie już jest królestwo niebieskie” – mówi Jezus, wysyłając uczniów na pierwszą misję ewangelizacyjną. My także, tworząc Mistyczne Ciało Chrystusa, jesteśmy wezwani, by głosić obecność Pana pośród nas.
 2. Wśród nas witamy ponownie Brata Marcina ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, który od wielu lat pracuje w Domu Polskim im. Jana Pawła II w Rzymie i będzie nas wspierał przez cała niedzielę swoją modlitwą oraz posługą liturgiczną.
 3. O godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w każdą trzecią niedzielę miesiąca od maja do października.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 ostatnie spotkanie przed wakacjami w formie katechezy parafialnej dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej, a podczas Mszy Świętej wystąpi schola pod opieką Pana Organisty Adriana. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 5. W naszym dekanacie parafia Zielona Ciechanowska przeżywa odpust z okazji Niepokalanego Serca Maryi (wspomnienie w sobotę 17 czerwca), a także sąsiednia parafia Pawłowo Kościelne, obecnie należąca do dekanatu dzierzgowskiego, przeżywa odpust z okazji wspomnienia Świętego Antoniego z Padwy (13 czerwca). Uroczyste Sumy odpustowe o godz. 12:00. Uroczystościom w parafii Pawłowo przewodniczy ks. Andrzej Lelewski.
 6. Za tydzień w niedzielę 25 czerwca w naszej parafii odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. Uroczystą Sumę o godzinie 12:00 odprawi ks. Marcin Niesłuchowski – wikariusz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, który będzie wśród nas już w czasie Mszy Świętej o godz. 8:30 i 10:00. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00. W czasie Sumy odpustowej o godz. 12:00 jest przewidziana obecność Gminnej Orkiestry Młodzieżowej.
 7. Zapraszam wszystkich do udziału w głównej Mszy Świętej odpustowej oraz procesji eucharystycznej, a szczególnie całą asystę, służbę liturgiczną, dziewczęta sypiące kwiatkami, poczty sztandarowe oraz druhny i druhów strażaków ochotników. Zapraszam dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej oraz odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
 8. Zwracam się z prośbą o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych na cmentarzu razem z ich otoczeniem ze względu na zbliżający się odpust parafialny i przypominam o segregowaniu odpadów z cmentarza na dwie podstawowe frakcje: mokre i suche, a także składowanie ich w odpowiednich miejscach.
 9. W piątek 23 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Uroczysta Msza Święta w intencji społeczności Szkoły Podstawowej zostanie odprawiona w czwartek 22 czerwca o godzinie 9:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
 10. Trwa miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa w nabożeństwie czerwcowym, odprawianym codziennie w połączeniu z godziną głównej Mszy Świętej, a dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 11. Przed nami ostatnie obrzędy poświęcenia pól w naszej parafii. W najbliższy wtorek 20 czerwca – Chojnowo, kolonia Chojnowo, Chojnówka), godz. 14:30; piątek 23 czerwca – Czernice Borowe, godz.15:00. Uroczystość rozpoczyna Msza Święta w kościele.
 12. Słowa podziękowania za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól dla mieszkańców Nowych Czernic od strony Chojnowa, Kuskowa, Zalesia, Jabłonowa i Kownat oraz mieszkańcom Czernic Borowych z ulicy Sadowej, Dolnej i Jasnej.
 13. Wtorek to Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, który corocznie 20 czerwca wyznacza Organizacja Narodów Zjednoczonych. Naszą modlitwą ogarnijmy ludzi, którzy z powodu prześladowań, również na tle religijnym, musieli opuścić swoją ojczyznę i swój rodzinny dom.
 14. W piątek 23 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ojca. W tym dniu naszą modlitwą otaczamy wszystkich ojców, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki na wzór Świętego Józefa. Dla naszych zmarłych ojców będziemy modlić się o łaskę zbawienia po trudach życia ziemskiego.
 15. W sobotę 24 czerwca przypada w tym roku liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ten wielki święty Kościoła jest patronem sąsiedniej parafii Węgra, która „Ipsa die”, czyli 24 czerwca, przeżywa doroczny odpust z uroczystą Mszą Świętą o godz.12:00.
 16. W uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela swoje święto patronalne obchodzi Pan Jan – emerytowany Szafarz Nadzwyczajny Komunii Świętej oraz długoletni Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Z tej okazji już dzisiaj składamy serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Czernickiej. Życzenia kierujemy do wszystkich solenizantek i solenizantów świętojańskiej uroczystości.
 17. W ostatnim czasie parafia pozyskała znaczne środki zewnętrzne, aby przeprowadzić inwestycję wymiany stolarki zewnętrznej w naszym kościele. Więcej informacji w najbliższym czasie.
 18. W najbliższą sobotę o ok. godz. 9:00 bardzo proszę o pomoc mieszkańców Chojnowa Wieś w sprzątaniu kościoła, dzwonnicy i otoczenia w ramach ustalonej kolejności.
 19. Bardzo dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii, którą złożyli w ubiegłym tygodniu p. Katarzyna i Mariusz Zembrzuscy oraz za ofiarę złożoną anonimowo.
 20. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 21. Przekazujemy serdeczne życzenia naszym gościom i parafianom, świętującym w tym tygodniu swoje urodziny. Pamiętamy w modlitwie o chorych, szczególnie przebywających w szpitalach, a naszych bliskich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. W ubiegłym tygodniu zmarła w wieku 96 lat śp. Janina Jusiak, nestorka miejscowości Chojnowo, która polecamy dobremu Bogu. Życzymy sobie wszyscy spokojnego i pogodnego lata, które się wkrótce rozpocznie.
 22. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 21 czerwca (środa) – Święty Alojzy Gonzaga. Żył w latach 1568- 1591 we Włoszech. Jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych. Obok Świętego Stanisława Kostki jest patronem ministrantów, młodzieży i studentów.
 • 24 czerwca (sobota) – Święty Jan Chrzciciel. Prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego. To poza Jezusem i Maryją, jedyny święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii (uroczystość).
 1. Jezus Chrystus w dzisiejszej Ewangelii uczy nas chrześcijańskiej postawy współczucia i miłosierdzia dla ludzi „znękanych i porzuconych”. Niech On sam umocni nas wszechmocnym błogosławieństwem, abyśmy mogli być apostołami naszych czasów i czynić dobro całym swoim życiem.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa