Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś jedenasta niedziela w roku liturgicznym, która przypomina nam, że mija połowa miesiąca czerwca, poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego i tylko On jest w stanie nas ocalić: biednych, zalęknionych, słabych, grzesznych.
 2. Dzisiaj z okazji drugiej niedzieli miesiąca modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.
 3. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, dlatego o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w miesiącach od maja do października.
 4. Również w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 5. Dzisiaj w naszym dekanacie parafia Zielona Ciechanowska przeżywa odpust z okazji Niepokalanego Serca Maryi, a także sąsiednia parafia Pawłowo, obecnie należąca do dekanatu dzierzgowskiego, przeżywa odpust z okazji dzisiejszego wspomnienia Świętego Antoniego z Padwy. Uroczyste Sumy odpustowe o godz. 12:00.
 6. W niedzielę za dwa tygodnie 27 czerwca w naszej parafii przypada odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. Uroczystą Sumę o godzinie 12:00 odprawi ks. dr Tomasz Brzeziński – Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, który będzie wśród nas już w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 7. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w dni powszednie na zakończenie Mszy Świętej, a dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 8. Poświęcenie pól w tym tygodniu: środa (16 czerwca) – Czernice Borowe, godz. 16:00; czwartek (17czerwca) – Żebry, 14:00; sobota (19 czerwca) – Dzielin, godz. 13:00. Uroczystość rozpoczyna Msza Święta w kościele parafialnym.
 9. Słowa podziękowania za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól dla mieszkańców Kuskowa, Nowych Czernic, Chojnowa, Chojnówki, Kolonii Chojnowo, Zalesia i Jabłonowa oraz Kownat.
 10. Od dzisiejszej niedzieli zmieniają się przepisy sanitarne dotyczące limitów wiernych w kościołach. Obecnie może w nich przebywać 50% miejsc siedzących i stojących z zachowaniem dystansu 1,5 m. Do liczby obecnych nie są wliczani osoby w pełni zaszczepione. Nadal obowiązuj zakrywanie ust i nosa.
 11. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku informuje, że w czwartek 1 lipca br. o godz. 10:00 odbędzie się pierwszy termin egzaminów wstępnych dla kandydatów do WSD w Płocku. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej (wsdplock.pl) oraz na seminaryjnym Facebooku. Serdeczna prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny (nr tel. 600-274-484). W okresie podejmowania ważnych decyzji życiowych przez wielu młodych ludzi, otoczmy ich naszą modlitwą i dodajmy odwagi szczególnie tym, którzy odkrywają głos powołania do służby kapłańskiej i pragną pójść za Jezusem.
 12. KOMUNIKAT DYREKTORA DIECEZJALNEGO INSTYTUTU MUZYKI KOŚCIELNEJ „MUSICUM” IM. KS. EUGENIUSZA GRUBERSKIEGO W PŁOCKU. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej „Musicum” w Płocku prowadzi nabór chętnych do nauki gry na organach kościelnych i fortepianie. Zapraszamy serdecznie młodzież od 12 roku życia oraz dorosłych, zarówno chłopców, jak i dziewczęta, Panie i Panów. Przesłuchania odbędą się w sobotę 19 czerwca br. o godz. 11:00 w siedzibie Instytutu w Płocku. Szczegóły na stronie internetowej: musicum.pl. Marcin Sadowski, Dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Płocku.
 13. Dziękuję za życzenia od wspólnoty parafialnej z okazji 27. rocznicy święceń kapłańskich, które otrzymałem w ubiegły piątek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 z okazji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa połączonej z odnowieniem Aktu Zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusa Narodu Polskiego.
 14. Jutro w poniedziałek 14 czerwca kolejny raz obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Jest to święto uchwalone 8 czerwca 2006 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 66. rocznicę przybycia pierwszego masowego transportu więźniów do KL
 15. Życzliwością i modlitwą otaczamy wszystkich parafian i gości obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy też w modlitwie o wszystkich chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Boga, szczególnie w modlitwie niedzielnych wypominek.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 13 czerwca (niedziela) – Święty Antoni z Padwy (1195-1231). Franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych. W tradycji ludowej czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, które zostały zagubione.
 • 14 czerwca (poniedziałek) – Błogosławiony biskup Michał Kozal. Gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau (wspomnienie dowolne).
 • 15 czerwca (wtorek) – Błogosławiona Jolanta. Zakonnica, siostra świętej Kingi, która żyła w XIII wieku. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową (wspomnienie dowolne).
 • 17 czerwca (czwartek) – Święty Albert Chmielowski (1845-1916). Żołnierz Powstania Styczniowego, a później zakonnik i rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc swoje życie z ubogimi. To przykład jego życia uczy nas, że trzeba być „dobrym jak chleb”.
 1. „Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie”. Pamiętając o słowach, które wypowiedział Święty Ignacy Loyola oraz o słowach dzisiejszej Ewangelii według Świętego Marka, powrócimy do naszych domów i codziennego życia. Błogosławieństwo Boże i słowa rozesłania, niech nas umocnią na drodze prowadzącej do Królestwa Bożego, które jest podobne do ziarnka gorczycy i jest jak nasienie wrzucone w ziemię.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa