Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś jedenasta niedziela w roku liturgicznym, która przypomina nam, że minęła połowa miesiąca czerwca, poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Słowo Boże, a szczególnie Ewangelia mówi nam, że codziennie z cierpliwością powinniśmy uczestniczyć w budowaniu Królestwa Bożego pośród tego świata.
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele brata Marcina Mosakowskiego ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, który pochodzi z Ciechanowa i nadal pracuje w Papieskim Kościelnym Instytucie Polskim w Rzymie. Bratu Marcinowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej, łaski zdrowia i wytrwałości w codziennym wypełnianiu swoich obowiązków. Dziękujemy za ponowne przybycie i wspólną modlitwę.
 3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, dlatego o godz. 9:30 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w miesiącach od maja do października.
 4. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie w połączeniu z Mszą Świętą, a dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00. Po zakończeniu tej Mszy Świętej spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.
 5. W zakrystii można odebrać zdjęcia i płyty DVD z uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz fotografie grupowe z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Za tydzień w niedzielę 24 czerwca w naszej parafii odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. O godzinie 12:00 Suma Odpustowa z okolicznościowym kazaniem, którą odprawi ksiądz Maciej Szostak – kapelan szpitala i duszpasterz Służby Zdrowia w Ciechanowie, który będzie odprawiał Mszę Świętą koncelebrowaną o godz. 10:00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 7. Do udziału w głównej Mszy Świętej odpustowej oraz procesji eucharystycznej zapraszam całą asystę, dziewczęta sypiące kwiatkami, „dzieci fatimskie”, poczty sztandarowe, druhny i druhów strażaków oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.
 8. Zwracam się z prośbą o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych na cmentarzu razem z ich otoczeniem ze względu na zbliżający się odpust parafialny i przypominam o segregowaniu odpadów z cmentarza na dwie podstawowe frakcje.
 9. Dzisiaj w sąsiedniej parafii Pawłowo odpust ku czci Świętego Antoniego z uroczystą Sumą o godz. 12:00. W przyszłą niedzielę uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela i doroczny odpust w parafii Węgra.
 10. Społeczny Komitet na rzecz Ufundowania Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zaprasza wszystkie organizacje, instytucje i ludzi dobrej woli do współpracy, aby przasnyska jednostka Policji posiadała własny sztandar. W odpowiedzi na ten apel zwracam się z serdeczną prośbą o dobrowolną ofiarę, którą możemy złożyć dzisiaj do puszki po każdej Mszy Świętej. Uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru została zaplanowana we wtorek 17 lipca bieżącego roku, a więc dokładnie za miesiąc. Komendant Powiatowy Policji oraz Komitet Organizacyjny już dzisiaj zapraszają nas do uczestnictwa w tej podniosłej uroczystości.
 11. Środa 20 czerwca to Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, który w tym dniu corocznie wyznacza ONZ. Naszą modlitwą ogarnijmy ludzi, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swoją ojczyznę i rodzinny dom
 12. W piątek 22 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Uroczysta Msza Święta w intencji społeczności Szkoły Podstawowej zostanie odprawiona w czwartek 21 czerwca o godzinie 9:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej. W czasie Mszy Świętej będzie możliwość spowiedzi.
 13. Dzieci ze Szkoły Podstawowej otrzymują dzisiaj ostatnią pamiątkę uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. W niedzielę 1 lipca po Mszy Świętej o godzinie 10:00, odbędzie się zakończenie konkursu, dlatego prosimy przynieść zebrane pamiątki do kościoła w najbliższy czwartek lub na lekcje religii do szkoły. Kandydaci do sakramentu bierzmowania przynoszą do sprawdzenia swoje indeksy.
 14. W sobotę 23 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ojca. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich ojców, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki na wzór Świętego Józefa. Dla naszych zmarłych ojców modlimy się o łaskę zbawienia po trudach życia ziemskiego.
 15. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę autokarem do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach, która odbędzie się w sobotę 30 czerwca br. Koszt pielgrzymki wynosi 35 zł od osoby. Zapisy razem z wpłatą do 20 czerwca przyjmują: p. Danuta Adamska, tel. 605290593 i p. Jan Pikus, tel. 23/6746244. Wyjazd z przystanku w Czernicach Borowych o godz. 6:30. Wyżywienie we własnym zakresie. Pielgrzymi zabierają przyjmowane leki, modlitewniki i śpiewniki. Organizatorzy proszą o punktualność.
 16. Domowy kościół w Przasnyszu (męska połowa) zaprasza wszystkich mężczyzn z dekanatu przasnyskiego do udziału w autokarowej  II  Ogólnopolskiej Pielgrzymce Mężczyzn na Jasną Górę, która odbędzie się 23 czerwca w Dzień Ojca. Tematem tegorocznego spotkania będą słowa: „Tu jesteśmy naprawdę wolni”. Zapisy  pod numerami telefonów: 500788769   i  508 470 798. Wyjazd spod Fary o godz. 6:00. W programie m.in. : Eucharystia, męskie uwielbienie,  konferencje : abp. Grzegorza Rysia, bp. Stanisława Stefanka, Jacka Pulikowskiego, Mieczysława Guzewicza; Donalda Turbitta, zawierzenie Matce Bożej, modlitwa wstawiennicza, Apel Jasnogórski. Szczegóły na plakatach oraz na stronie: www. oblezenie.mezczyzni.net
 17. Wójt Gminy Czernice Borowe oraz Przewodniczący Rady Gminy zapraszają na uroczyste obchody 10. rocznicy nadania herbu Gminie Czernice Borowe, które odbędą się w sobotę 23 czerwca br. O godzinie 14:00 zostanie odprawiona Msza Święta w kościele parafialnym, następnie przemarsz ulicami Czernic Borowych, odsłonięcie tablic pamiątkowych, podniesienie flagi na maszt, koncert Gminnej Orkiestry Dętej, a później dalsze świętowanie w Chojnowie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Urzędu Gminy i na okolicznościowych plakatach.
 18. Podziękowania dla ministrantów: Miłosza Bachorskiego, Mateusza Miączyńskiego oraz Adriana Stępnia, którzy wczoraj reprezentowali całą Liturgiczną Służbę Ołtarza naszej parafii podczas III Pielgrzymki Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą.
 19. Dziękuję Radzie Duszpasterskiej, Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej, Sołectwom i całej Parafii za zorganizowanie VII Pikniku Rodzinnego, który przeżywaliśmy w ubiegłą niedzielę. Wspólnie dziękujemy raz jeszcze wszystkim dobroczyńcom, sponsorom, instytucjom, urzędom i osobom prywatnym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tegorocznego parafialnego Święta Rodziny.
 20. Słowa podziękowania dla mieszkańców Chojnowa, Kolonii Chojnowo, Chojnówki, Dzielina oraz Czernic Borowych (ulice: Chełchowskiego – początek, Krótka, Okrężna, Długa, Bagienna i Kościelna) za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól. W sobotę 16 czerwca zakończyliśmy tegoroczną modlitwę o obfite plony pomyślne zbiory.
 21. Dzisiaj kończy się dwudniowa 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę. Jednocząc się duchowo modlimy się o wolność od nałogów, o przemianę, uzdrowienie polskich rodzin i wszystkich ludzi uzależnionych.
 22. W tych dniach miesiąca czerwca poszczególne roczniki księży obchodzą swoje rocznice święceń. Jutro w naszej parafii mój rocznik będzie przeżywał 24. rocznicę święceń kapłańskich. O godz. 20:00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana, m.in. w intencji naszego chorego kolegi księdza Artura, który już ponad cztery miesiące przebywa w Instytucie Kardiologii w Aninie. W poniedziałek 18 czerwca łączymy się we wspólnej modlitwie.
 23. Życzliwością i modlitwą otaczamy wszystkich parafian i gości obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy również w modlitwie o naszych chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Boga, szczególnie w modlitwie niedzielnych wypominek.
 24. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 17 czerwca (niedziela) – Święty Albert Chmielowski (1845-1916). Żołnierz Powstania Styczniowego, a później zakonnik i rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc swoje życie z ubogimi. To przykład jego życia uczy nas, że trzeba być „dobrym jak chleb”.
 • 21 czerwca (czwartek) – Święty Alojzy Gonzaga. Jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych. Obok Świętego Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.
 1. Jezus Chrystus uczy nas, że Królestwo Boże zaczyna się od małych rzeczy i każdy jest ważny dla Boga, który jest ostatecznym kresem wszystkiego.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa