Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Jedenasta niedziela zwykła to trzecia niedziela miesiąca czerwca, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w dniu dzisiejszym w czasie Mszy świętej o godzinie 15:00.

2. Dzisiaj również w sąsiedniej parafii Pawłowo odpust ku czci Świętego Antoniego z uroczystą Sumą o godzinie 12:00, dlatego Msza święta w naszym kościele zostanie odprawiona o godz. 11:45.

3. Za tydzień 23 czerwca w naszej parafii odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. O godzinie 12:00 uroczysta Suma z okolicznościowym kazaniem, którą odprawi ksiądz prałat Franciszek Różański – emerytowany proboszcz parafii Świętego Wojciecha w Przasnyszu. Tradycyjnie w tym dniu nie będzie Mszy świętej o godzinie 15:00.

4. Do udziału w Sumie odpustowej oraz procesji eucharystycznej zapraszam liturgiczną służbę ołtarza, całą asystę procesyjną, druhów strażaków, poczty sztandarowe i dziewczynki sypiące kwiatkami.

5. W dniu odpustu parafialnego zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty dzieci i młodzież z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.

6. Dzieci ze szkoły podstawowej otrzymują jeszcze dwie pamiątki niedzielnych Mszy świętych, dzisiaj i za tydzień. W niedzielę 30 czerwca w czasie Mszy świętej o godzinie 10:00, odbędzie się zakończenie konkursu i prezentacja uzupełnionych makiet kościoła, które dzieci przynoszą ze sobą.

7. Trwają prace końcowe przy budowie parkingu przed kościołem i jest już możliwy wjazd na parking.

8. Poświęcenie pól w tym tygodniu: poniedziałek (17.06.13r.) – Żebry, g.15:00; środa (19.06.13r.) – Nowe Czernice (w całości), g.15:30; czwartek (20.06.13r.) – Chojnowo, Chojnowo Kolonia, Chojnówka, g.16:00. Msze święte są odprawiane w kościele parafialnym.

9. Za nami II Parafialny Piknik Rodzinny, który był świętem dzieci, młodzieży i dorosłych. Słowa podziękowania dla Rady Duszpasterskiej naszej parafii, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Czernickiej za organizację i przygotowanie pikniku. Jako organizatorzy dziękujemy za okazaną pomoc całej parafii, a także urzędom, instytucjom oraz osobom indywidualnym. Dziękujemy harcerzom z naszych szkół oraz druhom strażakom z naszej jednostki OSP za współpracę i pomoc w sprawach porządkowych, a śpiewającym Seniorom za nastrojowy wieczór przy ognisku. Dziękujemy wszystkim sponsorom i dobroczyńcom. Bóg zapłać.

10. Kandydaci do kapłaństwa, którzy chcą studiować w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku mogą się zgłaszać do 21 czerwca br. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na plakacie w gablocie bocznej kruchty kościoła lub na stronie internetowej płockiego seminarium.

11. W najbliższy czwartek 20 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Na całym świecie są setki tysięcy takich ludzi, którzy z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostają poza swoim krajem ojczystym. Ten dzień ma upamiętnić ich tęsknotę za rodzinną ziemią i bliskimi.

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 czerwca (poniedziałek) – Święty Albert Chmielowski (1845-1916). Żołnierz Powstania Styczniowego, a później zakonnik i rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc swoje życie z ubogimi. To on uczy nas, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

• 21 czerwca (piątek) – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591). Zakonnik jezuita, który obok świętego Stanisława Kostki jest patronem ministrantów i katolickiej młodzieży.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa