Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

8 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 08.08.2022 – 14.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 sierpnia 2022 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 31.07.2022 Dzisiaj osiemnasta niedziela w roku ... +++ 1 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 01.08.2022 – 07.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 31 lipca 2022 - Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień – miesiąc abstynencji 2022 Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa T ... +++ 31 lipca 2022 - Duszpasterz motocyklistów: na drodze do nieba trzeba przestrzegać znaków – przykazań Bożych – Tydzień św. Krzysztofa ma ... +++ 25 lipca 2022 - Poświęcenie pojazdów z okazji Tygodnia Św. Krzysztofa 24.07.2022 +++ 25 lipca 2022 - Powiatowe obchody Święta Policji w Przasnyszu W piątek 22 lipca 2022 roku na pla ... +++ 25 lipca 2022 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 24.07.2022 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ 25 lipca 2022 - Intencje Mszy Świętych 25.07.2022 – 31.07.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 lipca 2022 - II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych Z woli Ojca Świętego Franciszka w ... +++ webdesign
 1. Dzisiaj dwunasta niedziela w roku liturgicznym, która jest pierwszą niedzielą lata. Słowo Boże, a szczególnie Ewangelia, mówi nam o Chrystusie, który przyjął cierpienie, prześladowanie i śmierć, ale też zwyciężył i zmartwychwstał. Dzieje Kościoła toczą się także wśród trudów, prześladowań i cierpienia, ale to jest ta prosta droga do zwycięstwa i chwały. My również nieraz doznajemy przykrości, a nawet cierpienia i z powodu wyznawanej wiary. Chrystus wzywa nas jednak do wytrwałości i sam umacnia nas przykładem swojego życia, swoją ofiarą i swoim zwycięstwem.
 2. O godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w każdą trzecią niedzielę miesiąca od maja do października.
 3. Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się dzisiaj spotkanie dzieci, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Dziękujemy za występ naszej małej scholi, która również wystąpi w czasie Mszy Świętej na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Opiekunem scholi jest Pan Organista, dlatego wspólnie zapraszamy śpiewające dzieci do doskonalenia swoich umiejętności wokalnych.
 4. O godz. 8:30 została też odprawiona Msza Święta za Parafian, ponieważ od pewnego czasu obowiązuje zgoda Stolicy Apostolskiej i Biskupa Płockiego udzielona duchowieństwu na czas nieokreślony na odprawianie czterech Mszy Świętych w niedziele, dlatego będziemy korzystać z tej możliwości, gdy zaistnieje taka potrzeba duszpasterska.
 5. Dzisiaj parafia Zielona Ciechanowska w naszym dekanacie przeżywa odpust ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 6. W środę 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ten wielki święty Kościoła jest patronem sąsiedniej parafii Węgra, która tego dnia przeżywa doroczny odpust z uroczystą Mszą Świętą o godz.12:00.
 7. Za tydzień w niedzielę 28 czerwca w naszej odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników w naszej parafii. O godzinie 12:00 Suma Odpustowa z okolicznościowym kazaniem, którą odprawi ojciec Grzegorz Mossakowski ze zgromadzenia Ojców Pasjonistów, który pochodzi z parafii Rostkowo, a w ubiegłym roku otrzymał święcenia kapłańskie. O godz. 10:00 zostanie też odprawiona Msza Święta koncelebrowana. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00, a nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00.
 8. Z zachowaniem obowiązujących nadal przepisów sanitarnych zapraszam do udziału w głównej Mszy Świętej odpustowej oraz procesji eucharystycznej całą asystę, służbę liturgiczną, dziewczęta sypiące kwiatkami, „dzieci fatimskie”, poczty sztandarowe oraz druhny i druhów strażaków ochotników.
 9. W dniu odpustu parafialnego zachęcam dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pokuty z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.
 10. Zwracam się z prośbą o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych na cmentarzu razem z ich otoczeniem ze względu na zbliżający się odpust parafialny i przypominam o segregowaniu odpadów z cmentarza na dwie podstawowe frakcje: mokre i suche, a także składowanie ich w odpowiednich miejscach.
 11. W piątek 26 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Uroczysta Msza Święta w intencji społeczności Szkoły Podstawowej zostanie odprawiona w czwartek 25 czerwca o godzinie 9:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
 12. Konkurs katechetyczny dla dzieci w tym roku szkolnym, polegający na zbieraniu pamiątek niedzielnej Mszy Świętej, z powodu długotrwałej nieobecności dzieci w kościele zostaje odwołany.
 13. Kandydaci do sakramentu bierzmowania złożą swoje indeksy do sprawdzenia po wakacjach.
 14. Trwa miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa w nabożeństwie czerwcowym, odprawianym codziennie w połączeniu z godziną głównej Mszy Świętej, a dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 15. Poświęcenie pól w tym tygodniu: poniedziałek (22 czerwca) – Chojnowo, Kolonia Chojnowo i Chojnówka, godz. 15:00; czwartek (25 czerwca) – Czernice Borowe, godz. 14:00; sobota (27 czerwca) – Dzielin, godz. 13:00. Msze Święte są odprawiane w kościele parafialnym.
 16. Słowa podziękowania za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól dla mieszkańców Nowych Czernic od strony Zembrzusa i Chrostowa oraz mieszkańców Jabłonowa, Nowych Czernic od strony Chojnowa, mieszkańców Chrostowa Wielkiego, Zalesia, Żeber, Kownat, Dzielina i Czernic Borowych (ulice: Sadowa, Dolna, i Jasna).
 17. W ubiegły czwartek rozpoczęły się prace przy renowacji grobu Rodziny Chełchowskich, w którym spoczywa Stanisław Chełchowski. Środki finansowe zostały pozyskane przez Urząd Gminy przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Czernickiej. Mamy nadzieję, że okazały grobowiec odzyska dawną świetność, a przede wszystkim zostanie wzmocniony w swoim kształcie zewnętrznym.
 18. W ubiegły piątek zamontowano dwie kolejne stylowe lampy w otoczeniu cmentarza, które zostały ufundowane, za co jeszcze raz dziękuję, jak również za pomoc przy ich montażu i ustawieniu. Teraz pozostaje tylko kwestia zgłoszeń prawnych i technicznych i w lipcu lampy powinny już działać.
 19. Prawdopodobnie w tym tygodniu rozpoczną się prace przy kontynuowaniu budowy alejek na cmentarzu, głównie z ofiar składanych z okazji budowy lub renowacji pomników nagrobnych. W pierwszej kolejności chcemy ułożyć alejkę wewnętrzną równoległą do tej już istniejącej, tam bowiem przechodzi procesja żałobna w uroczystość Wszystkich Świętych. Jeśli ktoś chciałby te prace wesprzeć finansowo, to byłaby również możliwość ułożenia alejek w innych miejscach cmentarza.
 20. W najbliższą sobotę 27 czerwca o ok. godz. 9:00 bardzo proszę razem z Panem Kościelnym o pomoc mieszkańców Zembrzusa Wielkiego w sprzątaniu kościoła, dzwonnicy i potoczenia w ramach naszej ustalonej kolejności.
 21. Dzisiaj w katedrze płockiej o godzinie. 11:30 zostanie odprawiona Msza Święta w roku 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz, a także świadek życia Świętego Papieża Polaka. Następnie pod domem biskupim odbędzie się pobłogosławienie mozaiki z wizerunkiem Ojca świętego, upamiętniającej pielgrzymkę do Płocka i Diecezji Płockiej, w dniach 7 i 8 czerwca 1991 roku.
 22. Dziś kończy się dwudniowa 39. Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości Narodu, która rozpoczęła się w sobotę 20 czerwca pod hasłem „Modlitwą i ofiarą chrońmy dzieci”. O godz. 9:30 w Kaplicy Cudownego Obrazu zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie pielgrzymki. Jednoczymy się duchowo w modlitwie o trzeźwość naszej parafii i narodu polskiego.
 23. We wtorek 23 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ojca. W tym dniu naszą modlitwą otaczamy wszystkich ojców, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki na wzór Świętego Józefa. Dla naszych zmarłych ojców będziemy modlić się o łaskę zbawienia po trudach życia ziemskiego.
 24. W uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela swoje święto patronalne obchodzi Pan Jan – emerytowany Szafarz Nadzwyczajny Komunii Świętej. Z tej okazji już dzisiaj składamy serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności, i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Czernickiej. Jednocześnie dziękujemy za wieloletnie zaangażowanie w życie duszpasterskie naszej parafii.
 25. Gratulujemy Panu Adrianowi ukończenia Studium Organistowskiego w Płocku im. ks. Eugeniusza Gruberskiego i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych, nie tylko w dziedzinie muzycznej. Cieszymy się, że Pan Adrian od poniedziałku 15 czerwca br. jest już dyplomowanym organistą, ponieważ w diecezji płockiej każdy organista powinien taki dyplom posiadać. Więcej informacji na stronie: www.musicum.pl
 26. Przekazujemy serdeczne życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny naszym gościom i parafianom, szczególnie Janinom i Janom. Pamiętamy w modlitwie o chorych (szczególnie w szpitalach), a naszych bliskich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Życzmy sobie wszyscy spokojnego i pogodnego, rozpoczynającego się lata.
 27. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 21 czerwca (niedziela) – Święty Alojzy Gonzaga. Jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych. Obok Świętego Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.
 • 24 czerwca (środa) – Święty Jan Chrzciciel. Prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego. To poza Jezusem i Maryją, jedyny święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii.
 1. Wszyscy jesteśmy uczniami Jezusa Chrystusa, który posyła nas do innych ludzi, abyśmy byli świadkami wiary i Ewangelii. Troszcząc się o dobra doczesne, które przemijają, nie zapominajmy o dobrach wiecznych.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa