Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwunasta niedziela w roku liturgicznym, która jest ostatnim dniem wiosny. W Ewangelii według Świętego Marka słyszymy o tym, że tłumy ludzi widząc działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. My również postarajmy się odpowiedzieć na to pytanie, bo nam też nie wolno pozostać obojętnym wobec osoby Syna Bożego.
 2. Dzisiejsza niedziela to także Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, który corocznie 20 czerwca wyznacza Organizacja Narodów Zjednoczonych. Naszą modlitwą ogarnijmy ludzi, którzy z powodu prześladowań, również na tle religijnym, musieli opuścić swoją ojczyznę i swój rodzinny dom.
 3. O godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w każdą trzecią niedzielę miesiąca od maja do października.
 4. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 5. W środę 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ten wielki święty Kościoła jest patronem sąsiedniej parafii Węgra, która tego dnia przeżywa doroczny odpust z uroczystą Mszą Świętą o godz.12:00.
 6. W niedzielę za tydzień 27 czerwca w naszej parafii przypada odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. Uroczystą Sumę o godz. 12:00 odprawi ks. dr Tomasz Brzeziński – Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, który będzie wśród nas już w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00, a nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00. Zostanie też odprawiona Msza Święta o godz. 8:30.
 7. Z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych zapraszam do udziału w głównej Mszy Świętej odpustowej oraz procesji eucharystycznej całą asystę, służbę liturgiczną, dziewczęta sypiące kwiatkami, poczty sztandarowe oraz druhny i druhów strażaków ochotników.
 8. W dniu odpustu parafialnego zachęcam dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pokuty z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.
 9. Zwracam się z prośbą o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych na cmentarzu razem z ich otoczeniem ze względu na zbliżający się odpust parafialny i przypominam o segregowaniu odpadów z cmentarza na dwie podstawowe frakcje: mokre i suche, a także składowanie ich w odpowiednich miejscach.
 10. W piątek 25 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Uroczysta Msza Święta w intencji społeczności Szkoły Podstawowej zostanie odprawiona w czwartek 24 czerwca o godzinie 9:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
 11. W naszej parafii od kilku lat istnieje schola, która wystąpi w czasie Mszy Świętej na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Opiekunem scholi jest Pan Organista, dlatego wspólnie zapraszamy śpiewające dzieci do doskonalenia swoich umiejętności wokalnych.
 12. Konkurs katechetyczny dla dzieci w tym roku szkolnym, polegający na zbieraniu pamiątek niedzielnej Mszy Świętej, z powodu częstej nieobecności dzieci w kościele zostaje odwołany. Jeśli jednak są dzieci, które mają przynajmniej kilka zebranych pamiątek, to proszę o kontakt dzisiaj lub w tygodniu po Mszy Świętej.
 13. Trwa miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa w nabożeństwie czerwcowym, odprawianym codziennie w połączeniu z godziną głównej Mszy Świętej, a dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 14. Episkopat Polski z dniem dzisiejszym odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święte nakazane. Stosowny dekret Biskupa Płockiego znajduje się na stronie diecezji płockiej i naszej parafii.
 15. W sobotę 10 lipca br. jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Koszt wyjazdu – 50 zł od uczestnika (cena obejmuje przejazd i ubezpieczenie). Wpłaty do środy 30 czerwca br. przyjmują: p. Elżbieta Biraga – Czernice Borowe oraz p. Danuta Adamska – Obrębiec, tel.: 605 290 593.
 16. W najbliższą sobotę 26 czerwca o ok. godz. 9:00 bardzo proszę o pomoc mieszkańców Dzielina w sprzątaniu kościoła, dzwonnicy i otoczenia w ramach ustalonej kolejności.
 17. Słowa podziękowania za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól dla mieszkańców Czernic Borowych, Żeber i Dzielina. Tegoroczne obrzędy poświęcenia zostały wczoraj zakończone.
 18. Dziękuję za ponowne prace porządkowe przeprowadzone za cmentarzem w ubiegłym tygodniu oraz za rozpoczęcie naprawy uszkodzenia w dopływie wody do zdroju przy głównej bramie.
 19. Również dziękuję za podarowane do kościoła białe storczyki, które stoją na ołtarzach bocznych.
 20. Serdecznie witamy w naszym kościele brata Marcina Mosakowskiego ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, który pochodzi z Ciechanowa i nadal pracuje w Papieskim Kościelnym Instytucie Polskim w Rzymie. Bratu Marcinowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej, łaski zdrowia i wytrwałości w codziennym wypełnianiu swoich obowiązków. Dziękujemy za ponowne przybycie i wspólną modlitwę oraz słowo skierowane do młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
 21. We wtorek 23 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ojca. W tym dniu naszą modlitwą otaczamy wszystkich ojców, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki na wzór Świętego Józefa. Dla naszych zmarłych ojców będziemy modlić się o łaskę zbawienia po trudach życia ziemskiego.
 22. Słowo Biskupa Płockiego (czytaj >>>).
 23. W uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela swoje święto patronalne obchodzi Pan Jan – emerytowany Szafarz Nadzwyczajny Komunii Świętej. Z tej okazji już dzisiaj składamy serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności, i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Czernickiej. Jednocześnie dziękujemy za wieloletnie zaangażowanie w życie duszpasterskie naszej parafii.
 24. Przekazujemy serdeczne życzenia naszym gościom i parafianom, świętującym w tym tygodniu swoje urodziny. Pamiętamy w modlitwie o chorych, szczególnie przebywających w szpitalach, a naszych bliskich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Życzymy sobie wszyscy spokojnego i pogodnego, rozpoczynającego się lata.
 25. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 21 czerwca (poniedziałek) – Święty Alojzy Gonzaga. Żył w latach 1568- 1591 we Włoszech. Jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych. Obok Świętego Stanisława Kostki jest patronem ministrantów, młodzieży i studentów.
 • 24 czerwca (czwartek) – Święty Jan Chrzciciel. Prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego. To poza Jezusem i Maryją, jedyny święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii.
 1. Jezus Chrystus jest Panem wszystkiego, dlatego dokonywał zadziwiających cudów, które wywoływały pytanie uczniów: „Kim właściwie On jest, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?” (Mk 4,35-41). W naszym życiu są takie burze i wichury, które jedynie Jezus potrafi uspokoić. Niech On sam umocni nas wszechmocnym błogosławieństwem.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa