Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś dwunasta niedziela w roku liturgicznym. W Ewangelii słyszymy o tym, że tłumy ludzi widząc działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. Nam też nie wolno pozostać obojętnym wobec osoby Syna Bożego.

2. Za tydzień 28 czerwca w naszej parafii odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. O godzinie 12:00 Suma Odpustowa z okolicznościowym kazaniem, którą odprawi ksiądz Krzysztof Jończyk – Dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej z siedzibą w Ciechanowie.

3. Do udziału w Sumie odpustowej oraz procesji eucharystycznej zapraszam asystę procesyjną, dziewczęta sypiące kwiatkami, poczty sztandarowe, druhów strażaków oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

4. W dniu odpustu parafialnego zachęcam dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pokuty z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.

5. W sobotę 27 czerwca o godz. 10:30 zapraszam do kościoła na spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów.

6. Trwa miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa w nabożeństwie czerwcowym, odprawianym codziennie w połączeniu z główną Mszą Świętą, a dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00.

7. We wtorek 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich ojców, a szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki. Dla naszych zmarłych ojców modlimy się o łaskę zbawienia.

8. W środę 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ten wielki prorok znad Jordanu jest patronem sąsiedniej parafii Węgra, która także w tym dniu przeżywa doroczny odpust z główną Mszą Świętą o godz.12:00.

9. W środę swoje święto patronalne obchodzi pan Jan Pikus – Szafarz Nadzwyczajny Komunii Świętej. Drogiemu Solenizantowi życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa i wyrażamy podziękowanie za zaangażowanie w życie duszpasterskie naszej parafii.

10. W piątek 26 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Uroczysta Msza Święta w intencji społeczności naszych szkół zostanie odprawiona w czwartek 25 czerwca o godzinie 9:00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

11. Dzieci ze szkoły podstawowej otrzymują dzisiaj ostatnią pamiątkę uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. W niedzielę 5 lipca po Mszy Świętej o godzinie 10:00, odbędzie się zakończenie konkursu, dlatego prosimy, aby dzieci w tym tygodniu przyniosły zebrane pamiątki do kościoła lub na lekcje religii.

12. W diecezji płockiej rozpoczęła się wczoraj w Pułtusku peregrynacja kopii cudownej ikony Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 15:00 została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza. Ze swojej strony tę Mszę Świętą odprawiałem za wszystkich Parafian i jeszcze raz bardzo dziękuję za wspólne pielgrzymowanie i modlitwę.

13. W naszej parafii trwają przygotowania do zbliżającej się uroczystości przybycia Matki Bożej w Jasnogórskiej Ikonie, która odbędzie się w dniach 13 – 14 lipca br. W drugiej połowie tygodnia za pośrednictwem Rady Duszpasterskiej do naszych domów zostaną dostarczone materiały informacyjne na temat naszej uroczystości. Zwracam się z prośbą o wsparcie naszych przygotowań poprzez złożenie dobrowolnej ofiary materialnej przy odbieraniu pomocy duszpasterskich. Można też nabywać w zakrystii za symboliczną złotówkę różne elementy dekoracyjne np. okien naszych domów, szczególnie na trasie przejazdu samochodu kaplicy.

14. W parafiach naszej diecezji prowadzona jest zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Stop Aborcji”, którego celem jest zapewnienie prawa do życia każdemu dziecku. Można to uczynić jeszcze dzisiaj w zakrystii lub przy stoliku z prasą. Aby złożyć swój podpis i poparcie tej inicjatywy niezbędny jest numer PESEL.

15. Zespół muzyki chrześcijańskiej „Moja Rodzina” z Glinojecka zwraca się z prośbą o wsparcie wyjazdu na Światowe Spotkanie Rodzin, które odbędzie się we wrześniu po raz ósmy w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych pod przewodnictwem papieża Franciszka. Więcej informacji możemy znaleźć na ulotkach, które znajdują się na stoliku z prasą.

16. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Czernicach Borowych zaprasza chętnych na autokarową pielgrzymkę do Obór w sobotę 04.07.2015 r. Koszt pielgrzymki – 35 zł od uczestnika (cena obejmuje przejazd i ubezpieczenie). Wyjazd o godzinie 6:30 – zbiórka na przystanku autobusowym w Czernicach Borowych w kierunku Mławy. Wpłaty przyjmują do 20.06. br.: p. Jan Pikus – Czernice Borowe, tel.: 23 674 62 44 oraz p. Danuta Adamska – Obrębiec, tel.: 605 290 593.

17. Koło Emerytów i Rencistów w Czernicach Borowych informuje, że są jeszcze wolne miejsca na wycieczkę do Trójmiasta w dniach 15 – 17.07.2015 r. Koszt wyjazdu to 300 zł od osoby. Zapisy wraz z wpłatą przyjmuje do dnia 01.07.2015 r. p. Elżbieta Biraga – Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych. Wyjazd o godzinie 4:30 z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych.

18. W ostatnim czasie na zakończenie projektu remontu dzwonnicy zostały ustawione tabliczki z informacją na temat drzew kasztanowych otaczających teren wokół kościoła oraz tablica z historią naszej parafii.

19. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków z/s w Ostrołęce dokonał odbioru formalnego przeprowadzonych prac konserwatorskich renowacji ołtarza głównego, teraz pozostaje jeszcze rozliczenie finansowe z wykonawcami i Urzędem Marszałkowskim. Mam nadzieję, że do uroczystości maryjnych w naszej parafii, sprawy formalne i finansowe zostaną pomyślnie załatwione. Za każdą pomoc serdecznie dziękuję.

20. Dziękuję za dwie ofiary materialne po 500 zł na renowację ołtarza, które zostały złożone w ubiegłym tygodniu.

21. Rozpoczyna się kalendarzowe lato i rozpoczynają się wakacje dla kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, dlatego witamy pośród nas Damiana Mikłowskiego, który pomyślnie zakończył formację duchowo – intelektualną pierwszego kursu i jest już na drugim roku. Klerykowi Damianowi życzymy dobrego i zasłużonego wypoczynku.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa