Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. Święty Achacjusz pochodził z Kapadocji, był żołnierzem legionów rzymskich. Za czasów cesarza Hadriana (117 – 138) poniósł śmierć męczeńską w Bizancjum na wzgórzu Ararat. Upiększony legendami żywot świętego głosi, że wraz z nim zamordowano 10 tysięcy innych żołnierzy. Najpierw biczowano ich cierniowymi gałęziami, a następnie ukrzyżowano. Święty Achacjusz jest jednym z Czternastu Wspomożycieli, orędownikiem w ciężkich chorobach, opiekunem prześladowanych oraz broni od lęku przed śmiercią.

2. Serdecznie dziękujemy księdzu prałatowi Franciszkowi Różańskiemu za odprawienie Sumy odpustowej i wygłoszenie okolicznościowego kazania.

3. Dziękuję również wszystkim Czcigodnym Księżom, Drogim Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, dziewczynek sypiących kwiatkami, służby liturgicznej ołtarza, lektorów, pocztów sztandarowych oraz druhów strażaków za obecność i udział w liturgii Mszy świętej oraz procesji eucharystycznej.

4. Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 15:00, a nabożeństwo czerwcowe zostanie połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu na zakończenie Sumy odpustowej.

5. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

6. Jutro obchodzimy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ten wielki święty Kościoła jest patronem sąsiedniej parafii Węgra, która także w tym dniu przeżywa doroczny odpust z uroczystą Mszą świętą o godz.12:00.

7. W związku z jutrzejszą uroczystością Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, Ochotnicza Straż Pożarna w Węgrze zaprasza do udziału w Nocy Świętojańskiej, która odbędzie się dzisiaj na placu przy remizie OSP w Węgrze. Rozpoczęcie całej uroczystości o godz. 20:00 modlitwą, która nawiązuje do obrzędów Wigilii Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

8. Jutro swoje święto patronalne obchodzi p. Jan Pikus – Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Szafarz Nadzwyczajny Komunii świętej. Drogiemu solenizantowi życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa i wyrażamy podziękowanie za zaangażowanie w życie naszej parafii.

9. W sobotę 29 czerwca będziemy obchodzić uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszym kościele o godzinie 10:00 i 16:30. Niech udział w sobotniej Eucharystii będzie dla nas okazją do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra papieża Franciszka. Zgodnie z tradycją ofiary złożone na tacę w tym dniu są przeznaczone do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.

10. W najbliższą sobotę uroczystość odpustową ku czci świętego Piotra i Pawła przeżywa parafia Grudusk. Główna Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 12:00.

11. Sobota 29 czerwca to również dzień patronalny Biskupa Płockiego Piotra Libery. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

12. 24 czerwca w uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela i 29 czerwca, w uroczystość świętych Piotra i Pawła, wierni, którzy zgromadzą się na Mszy świętej i odmówią wyznanie wiary, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (wyznanie grzechów w sakramencie pokuty, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach papieża, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).

13. W piątek 28 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Uroczysta Msza święta w intencji społeczności naszych szkół zostanie odprawiona w czwartek 27 czerwca o godzinie 9:00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

14. Dzieci ze szkoły podstawowej otrzymują dzisiaj ostatnią pamiątkę uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych. W niedzielę 30 czerwca po Mszy świętej o godzinie 10:00, odbędzie się zakończenie konkursu i prezentacja uzupełnionych makiet budynku kościoła, które dzieci przynoszą ze sobą.

15. Zakończyły się obrzędy poświęcenia pól w naszej parafii. Dziękuję za przygotowanie tej uroczystości w poszczególnych miejscowościach, wspólną modlitwę i złożone ofiary materialne. Bóg zapłać!

16. W ubiegłym tygodniu zostały zakończone główne prace związane z budową parkingu przy naszym kościele. Zakończenie całej inwestycji w najbliższym czasie.

17. Autokarowa pielgrzymka do Skępego, Sierpca i Osieka Rypińskiego wyrusza 29 czerwca br. w sobotę o godzinie 6:00 z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych. Organizatorzy proszą, aby zabrać ze sobą modlitewniki, śpiewniki i przyjmowane lekarstwa oraz legitymację emeryta lub rencisty, a także dokonać opłaty za pielgrzymkę. Zwiedzanie Skansenu Wsi Mazowieckiej w Sierpcu na własny koszt.

18. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 28 czerwca (piątek) – Święty Ireneusz (ok. 130-202). Biskup Lyonu, teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, obdarzony tytułami ojca i doktora Kościoła.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa