Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W niedzielę 13 października XIII Dzień Papieski pod hasłem “Jan Paweł II – Papież Dialogu” w parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych, został połączony z niezwykłą uroczystością obrzędu wprowadzenia relikwii błogosławionego Jana Pawła II. Tego podniosłego aktu liturgicznego dokonał ks. dr Roman Mosakowski – Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, gdyż w naszej parafii była to również niedziela powołań kapłańskich, którą przeprowadziła grupa powołaniowa muzykujących kleryków tworzących zespół “Hodos” (gr. droga) w następującym składzie: diakon Krzysztof Drzazgowski (Pomiechowo) – VI rok, kl. Tomasz Dec (Dobrzyń n. Drwęcą) – V rok, kl. Sławomir Grzela (Kuczbork) – V rok, kl. Mateusz Kawczyński (Mława) – IV rok. Funkcję ceremoniarza (odpowiedzialność za liturgię) pełnił kl. Wojciech Jankowski (Przasnysz) – III rok. Na zakończenie każdej Mszy świętej została odmówiona modlitwa za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II w intencji całej parafii, a licznie zgromadzeni wierni mogli oddać cześć papieskim relikwiom. Liturgie sprawowanych Mszy świętych w tę szczególną niedzielę uświetniał muzyką religijną zespół “Hodos”, który kończył poszczególne nabożeństwa koncertem ewangelizacyjnym.

Zdjęcia autorstwa Pani Katarzyny Bugaj

Fragment muzyki religijnej zespołu “Hodos”:

 

 

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa