Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

17 czerwca 2021 - Dekret o odwołaniu dyspensy DEKRET  O ODWOŁANIU DYSPENSY  OD ... +++ 17 czerwca 2021 - XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę W imieniu Zarządu Krajowego Instyt ... +++ 17 czerwca 2021 - 1. rocznica urodzin Basi Smolińskiej 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 30. rocznica urodzin Damiana Mikłowskiego 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 14 czerwca. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady 14 czerwca 1940 r. z więzienia w T ... +++ 17 czerwca 2021 - 80. rocznica męczeńskiej śmierci Patronów Miasta Działdowo: Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego Homilia Biskupa Płockiego Piotra L ... +++ 16 czerwca 2021 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 13.06.2021 Dziś jedenasta niedziela w roku li ... +++ 14 czerwca 2021 - Intencje Mszy Świętych 14.06.2021 – 20.06.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 9 czerwca 2021 - Reflektor najazdowy na głównej alei cmentarza parafialnego 04.06.2021 +++ 9 czerwca 2021 - 100. rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ODNOWIENIE AKTU POŚWIĘCENIA NAROD ... +++ webdesign
 1. Dzisiaj trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym, która jednocześnie jest pierwszą niedzielą lipca. Jezus Chrystus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela, staje się bramą do życia wiecznego.
 2. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się wakacje. Wielu dorosłych w tym miesiącu będzie korzystać z urlopów. Postarajmy się dobrze przeżywać ten czas, przeznaczając go również na rozwój duchowy. Pamiętajmy, że wakacje to także okazja do szczególnej aktywności dealerów narkotyków i agitatorów werbujących młodzież do różnych sekt i subkultur, dlatego modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.
 3. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w trudzie tych ludzi, którzy często pracują dlatego, aby inni mogli bezpiecznie wypoczywać.
 4. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdeczne podziękowania dla asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych, dziewcząt sypiących kwiatkami, „dzieci fatimskich” i Liturgicznej Służby Ołtarza.
 5. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu rozważymy Litanię do Przenajświętszej Krwi Chrystusa, ponieważ lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcam do indywidualnego odmawiania tej Litanii, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.
 6. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Chojnowa, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca.
 7. Również w następną niedzielę po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 10:00 zostanie rozstrzygnięty konkurs katechetyczny, który polegał na zebraniu jak największej liczby pamiątek uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. W tym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło 19. Dzieci i młodzieży z naszej parafii, a 9 osób zebrało 42. pamiątki i zajęło pierwsze miejsce. Wszyscy otrzymają okolicznościowe nagrody.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty, a w pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi, poprzedzona modlitwą różańcową.
 9. Dzisiaj w parafii Węgra podczas Mszy świętej o godzinie 12:00 odbędzie się ingres, czyli liturgiczne wprowadzenie nowego proboszcza, którym jest ksiądz Sławomir Szumski, pełniący wcześniej funkcję duszpasterza w parafii Grudusk. Nowemu proboszczowi sąsiedniej parafii życzymy opieki Matki Bożej Czernickiej i błogosławieństwa Bożego.
 10. Jutro w poniedziałek 2 lipca o godz. 18:00 zapraszam na spotkanie Radę Gospodarczą, a niedzielę za dwa tygodnie 15 lipca po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszam Radę Duszpasterską.
 11. We wtorek 3 lipca o godz. 18:00 zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza i „dzieci fatimskie” na wakacyjne ognisko przy plebanii.
 12. Trwają przygotowania do 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasna Górę, która będzie trwała w dniach 6 -14 sierpnia, a w tym roku wyruszy pod hasłem „Stworzeni do wielkości” w nawiązaniu do Roku Świętego Stanisława Kostki. Dla osób, które nie mogą pielgrzymować czynnie, będzie możliwość pielgrzymki duchowej. Więcej informacji w niedzielę za tydzień.
 13. Dzisiaj rozpoczyna się dwudniowa 81. pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę pod hasłem „W służbie Bogu i Ojczyźnie”. Więcej informacji na stronie internetowej.
 14. Również dzisiaj o godz. 19:00 w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu odbędzie się spotkanie z ministrem środowiska p. Henrykiem Kowalczykiem, m.in. na temat rządowych dopłat do ocieplania budynków mieszkalnych.
 15. W ostatni czwartek 28 czerwca Pan kościelny zrezygnował z pełnionej funkcji, dlatego parafia poszukuje odpowiedniego kandydata do pełnienia tej odpowiedzialnej i niełatwej posługi. Panu Adamowi życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności. Dziękuję za pomoc wczoraj w przygotowaniu kościoła razem z otoczeniem do uroczystości zawarcia sakramentu małżeństwa i dzisiejszej niedzieli.
 16. Wczoraj 30 czerwca tymczasową posługę organisty w naszej parafii zakończył p. Adam Wysocki. Dziękujemy za okazaną pomoc i trud długotrwałych dojazdów, szczególnie w miesiącach jesienno – zimowych. Pan Adam dziękuje za naszą życzliwość i gościnność oraz serdecznie nas wszystkich pozdrawia.
 17. Dzisiaj swoja posługę organisty w naszej parafii rozpoczyna p. Adrian Podsiedlik, który pochodzi z parafii Ciemniewko k. Ciechanowa. Pan Adrian jest studentem płockiego Studium Organistowskiego im. ks. Eugeniusza Gruberskiego. Za wstawiennictwem Matki Bożej Czernickiej i Świętej Cecylii życzymy dobrego samopoczucia wśród nas i powodzenia w prowadzeniu śpiewu oraz w reaktywowaniu scholi lub utworzeniu innej grupy śpiewającej. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.
 18. W ostatnim czasie parafia przekazała 729 zł na Dom Seniora „Leonianum”, który powstaje w Sikorzu z tytułu zarządzenia Kurii Diecezjalnej Płockiej o złotówce od mieszkańca parafii na ten cel według stanu personalnego w wykazach diecezjalnych, który od wielu lat wynosi 1458 osób. To pierwsza rata tej wpłaty, druga rata – kolejne 729 zł do wpłaty w październiku.
 19. Na rzecz ufundowania sztandaru dla Komendy Powiatowej w Przasnyszu w niedzielę 17 czerwca zebraliśmy do puszek 150 zł, ale przekażemy 500 zł w ramach symbolicznego podziękowania naszej parafii Policji Garnizonu Przasnysz za współpracę i okazywaną pomoc.
 20. Z okazji uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła na rzecz Stolicy Apostolskiej przekażemy 200 zł ze środków parafialnych.
 21. Dzisiaj w prezencie na stoliku z prasą znajduje się encyklika „Laudato Si”, która jest drugą encykliką papieża Franciszka, opublikowaną w czerwcu 2015 r. Tematem przewodnim jest troska o środowisko Ziemi, którą papież określa mianem naszego wspólnego domu. Tytuł encykliki, nadany zgodnie z tradycją od początkowych słów tekstu, oznacza „pochwalony bądź” i jest cytatem z włoskiego kantyku zatytułowanego „Pieśń słoneczna”. Za jej autora uważany jest Święty Franciszek z Asyżu, który w pieśni zachwyca się cudem stworzenia. Encyklika to słowo pochodzące z języka greckiego, które oznacza „list okólny” lub „orędzie”, czyli nauczanie papieża skierowane do duchownych i świeckich.
 22. Podczas pielgrzymki do Wilna i Kowna na Litwie, w której ostatnio uczestniczyłem, przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie, polecałem w modlitwie Mszy Świętej naszą parafię i jej wszystkie trudne sprawy, dziękując za dotychczasową pomyślność, opiekę i wstawiennictwo. W tych intencjach modlili się wczoraj pielgrzymi w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach.
 23. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze. Chorych otaczamy szczególną modlitwą, a zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 24. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 3 lipca (wtorek) − Święty Tomasz Apostoł. Wyznał wiarę w Zmartwychwstałego Pana słowami „Pan mój i Bóg mój” oraz był świadkiem Chrystusa w Indiach, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Jest patronem pracowników budowlanych (święto).
 • 6 lipca (piątek) – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, dziewica. Polska zakonnica, która żyła w latach 1863–1922. Jest nazywana patronką misji w Afryce, chociaż na misje nigdy nie wyjechała.
 1. Święty Maksymilian Maria Kolbe ułożył taką modlitwę ku czci Matki Bożej z Ostrej Bramy w Wilnie, która niech będzie również naszą modlitwą trudnej codzienności nowego tygodnia i następnych dni: „Matko Boska Ostrobramska, nie masz na swym ręku Dzieciątka Jezus, to weź mnie na swoje ręce i przenieś szczęśliwie przez całe życie”.
Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa