Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiejsza trzynasta niedziela zwykła, to pierwsza niedziela wakacji i jednocześnie ostatnia niedziela miesiąca czerwca, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione w czasie Mszy świętej o godz. 15:00.

2. Dzisiaj również po Mszy świętej o godzinie 10:00 zakończenie konkursu dla dzieci, który polegał na uzupełnieniu kartonowej makiety budynku kościoła pamiątkami uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, zbieranymi przez cały rok szkolny i wklejanymi w odpowiednie miejsca.

3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godzinie 10:00 Msza święta połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną, na którą zapraszam całą asystę, poczty sztandarowe, dziewczęta sypiące kwiatkami i liturgiczną służbę ołtarza.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii. Pierwszy piątek miesiąca – od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty i pierwsza sobota miesiąca – o godzinie 10:00 wotywa ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

5. Rozpoczęły się przygotowania do XXXII Pieszej Pielgrzymki z Płocka na Jasna Górę, która jak co roku będzie trwała w dniach 6 – 14 sierpnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa papieża Benedykta XVI – „Kto wierzy nigdy nie jest sam”. Szczegóły organizacyjne u księdza proboszcza (w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej) oraz na stronie internetowej pielgrzymki lub naszej parafii.

6. We wtorek 2 lipca o godzinie 18:30 (po Mszy świętej) w kościele farnym w Przasnyszu odbędzie się spotkanie organizacyjne dla młodzieży przed wyjazdem na Festiwal Młodych do Płocka w dniach 5 – 8 lipca. Z naszej parafii będzie uczestniczyć w tym festiwalu dwunastoosobowa grupa młodzieży. Wyjazd z Czernic Borowych w najbliższy piątek 5 lipca o godzinie 8:30 z parkingu przy kościele. Dziękujemy Fundacji „SCALAM – Prostujemy drogi życia” z siedzibą w Przasnyszu oraz Panu Wójtowi i Urzędowi Gminy w Czernicach Borowych za okazaną pomoc i życzliwość.

7. Duszpasterstwo Młodzieży Studnia w ramach Festiwalu Młodych Polska Copacabana organizuje loterię, z której dochód zostanie przeznaczony na cele misyjne dla księdza Marka Figurskiego z naszej diecezji, który od wielu lat pracuje w Brazylii. W loterii można wygrać samochód osobowy – Chevrolet Spark. Aby wziąć udział w loterii należ zakupić płytę audiobooka z Czterema Ewangeliami, które czyta Jerzy Zelnik (znany polski aktor) oraz młodzież z diecezji płockiej. Audiobooki zawierają kupon i numer losu. Koszt audiobooka to jedyne 10 zł, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną i wesprzeć księdza misjonarza można kupić więcej niż jeden los. Losowanie nagród 7 lipca , w niedzielę na płockiej plaży. Szczegóły na płycie, na plakacie w gablocie i stronie internetowej www.festiwal2013.pl

8. Za tydzień w niedzielę 7 lipca rozpoczną się wakacyjne spotkania z muzyką organową i nie tylko. W kolejne niedziele lipca i sierpnia podczas Mszy świętej o godzinie 15:00 będą gościli w naszym kościele organiści i muzycy, którzy uświetnią liturgię Mszy świętej i zaprezentują różne utwory religijne. Serdecznie zapraszamy.

9. W ostatnim czasie ofiarę materialną na rzecz naszej parafii złożyli państwo Kazimierz i Teresa Wójcik z Rodziną z Zembrzusa Wielkiego. Bóg zapłać.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJA NAM:

• 3 lipca (środa) – Święty Tomasz Apostoł. W Wieczerniku złożył wyznanie wiary „Pan mój i Bóg mój”. Apostołował w Indiach, gdzie wg tradycji poniósł śmierć męczeńską około 52 roku na górze, która obecnie znajduje się na przedmieściach miasta Madras.

• 6 lipca (sobota) – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922). Dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja Świętego Piotra Klawera. Jest także patronką dzieł misyjnych w Polsce.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa