Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym, która jest ostatnim dniem czerwca. Ostatnie tegoroczne nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 2. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas dzisiaj Chrystus, jest wyzwaniem i obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.
 3. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się wakacje. Wielu dorosłych w tym miesiącu też będzie korzystać z urlopów. Postarajmy się dobrze przeżywać ten czas, przeznaczając go również na rozwój duchowy. Pamiętajmy, że wakacje to także okazja do szczególnej aktywności dealerów narkotyków i agitatorów werbujących młodzież do różnych sekt i subkultur.
 4. Lato jest czasem wytężonej pracy dla wielu ludzi, zwłaszcza pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach służbach. Módlmy się, aby Bóg błogosławił w trudzie tych, którzy często pracują dlatego, aby inni mogli spokojnie i bezpiecznie wypoczywać.
 5. Dzisiaj o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Oddziału Gminnego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych z pamięcią o Zmarłych oraz zostanie poświęcona monstrancja, która została odnowiona staraniem tej wspólnoty, za co bardzo dziękujemy.
 6. Parafia Zielona Ciechanowska w dekanacie przasnyskim obchodzi dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Suma odpustowa o godz. 12:00.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty, a w pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 10:00, poprzedzona modlitwą różańcową.
 8. Za tydzień 7 lipca pierwsza niedziela miesiąca, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdeczne zaproszenie dla asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych, dziewcząt sypiących kwiatkami, „dzieci fatimskich” i służby liturgicznej.
 9. W następną niedzielę po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 10:00 zostanie rozstrzygnięty konkurs katechetyczny, który polegał na zebraniu jak największej liczby pamiątek uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Dzisiaj dzieci zostawiają w kościele przyniesione zeszyty z karteczkami, a za tydzień wszyscy otrzymają okolicznościowe nagrody.
 10. W czwartek 27 czerwca br. zakończyły się tegoroczne obrzędy poświęcenia pól w naszej parafii. Słowa podziękowania za złożone ofiary z tej okazji dla mieszkańców Zalesia i Czernic Borowych (ulice: Krótka, Okrężna i Chełchowskiego). Jeszcze raz dziękuję mieszkańcom wszystkich miejscowości naszej parafii za wspólną modlitwę i złożone ofiary materialne.
 11. Dziękuję również jeszcze raz całej wspólnocie parafialnej za przygotowanie i wspólne przeżywanie ostatnich uroczystości, które były świadectwem wiary i czynnego udziału w życiu Kościoła.
 12. Z okazji uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła na rzecz Stolicy Apostolskiej przekażemy 200 zł z pieniędzy parafialnych.
 13. W poniedziałek 1 lipca rozpoczyna się dwudniowa 82. pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę pod hasłem „W imię przyszłości kultury”. Więcej informacji na stronie internetowej.
 14. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze. Chorych otaczamy szczególną modlitwą, a zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 15. W sobotę 15 czerwca br. opatrzony sakramentami świętymi zmarł po ciężkiej chorobie ks. Piotr Brzezik. Pogrzeb ks. Piotra, zgodnie z wolą zmarłego, odbył się w kościele pw. Świętego Wawrzyńca na cmentarzu parafialnym w Mławie. Msza Święta pogrzebowa została odprawiona w sobotę 22 czerwca o godz. 11:00 pod przewodnictwem bp. Mirosława Milewskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 3 lipca (środa) − Święty Tomasz Apostoł, zwany też Didymos (gr. bliźniak). Wyznał wiarę w Zmartwychwstałego Pana słowami „Pan mój i Bóg mój”, głosił Ewangelię w dzisiejszym Iranie oraz był świadkiem Chrystusa w Indiach, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Jego grób znajduje się w Madrasie. Jest patronem pracowników budowlanych. Do Świętego Tomasza należy się modlić o szczęśliwe małżeństwo (święto).
 • 6 lipca (sobota) – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, dziewica. Polska zakonnica, która żyła w latach 1863–1922. Jest nazywana patronką misji w Afryce, chociaż na misje nigdy nie wyjechała.
 1. Umocnieni niedzielną Eucharystią idźmy w naszą codzienność drogą, którą wskazuje nam Jezus Chrystus słowami „Pójdź za mną”. Pamiętajmy, że chrześcijańska wolność polega na ciągłym czynieniu dobra.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa