Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj czternasta niedziela zwykła w roku liturgicznym Kościoła. Radość spotkania z Chrystusem podczas Eucharystii napełnia nas nową mocą w podążaniu drogami wiary. To On sam nas dzisiaj zaprosił do naszego parafialnego wieczernika, abyśmy tutaj doznali wytchnienia i umocnienia.
 2. Dzieci i młodzież przeżywają wakacje. Wielu dorosłych w też będzie w tym czasie korzystać z urlopów. Pamiętajmy, że wakacje to także okazja do szczególnej aktywności dealerów narkotyków i agitatorów werbujących młodzież do różnych sekt i subkultur.
 3. W czasie wakacji i urlopów pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Na drogach wakacyjnych wędrówek i podróży niech nie zabraknie miejsc kultu religijnego. W naszym kościele parafialnym od ponad roku jest odprawiana dodatkowa Msza Święta o godz. 8:30, a o godz. 15:00 Msza Święta jest transmitowana przez internet. Pozostałe Msze Święte są odprawiane o godz. 10:00 i 12:00.
 4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, w transporcie, pozostających na koniecznych służbach i dyżurach. Módlmy się, aby Bóg błogosławił tych ludzi, którzy często pracują w dni świąteczne, aby inni mogli spokojnie i bezpiecznie wypoczywać.
 5. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu rozważymy Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa, ponieważ lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Odmawiajmy również indywidualnie tę Litanię, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie. Serdeczne podziękowania za udział w procesji eucharystycznej dla całej asysty, służby liturgicznej i dziewcząt sypiących kwiatkami.
 6. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godz. 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Chojnowa, ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca.
 7. W dniach 6-11 lipca odbędzie się 32. Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Narodu z Bieżunia do Niepokalanowa. Jednoczymy się duchowo w tej wzniosłej i bardzo ważnej intencji.
 8. Informacja dla osób które zapisały się na autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Wyjazd w sobotę 10 lipca br. z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych o godz. 7:00, powrót w godzinach wieczorowych. Prośba o zabranie modlitewników, przyjmowanych leków oraz niezbędnego prowiantu.
 9. Na tzw. „Świętopietrze”, czyli ofiarę na rzecz Stolicy Apostolskiej z uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła przekażemy z niedzielnej tacy 300 zł.
 10. Serdeczna prośba o zamykanie furtek na cmentarzu, szczególnie wieczorem, ponieważ na cmentarz wchodzą dzikie zwierzęta i tzw. bezpańskie psy, które niszczą nasadzenia iglasto-liściaste. W najbliższym czasie pojawią się tabliczki z przypomnieniem tej prośby. Jednocześnie przypominam o segregacji śmieci na dwie kategorie: odpady mokre (naturalne kwiaty, trawa i chwasty) i suche (plastik, szkło, folia, itp.) oraz składowanie ich w odpowiednich pojemnikach plastikowych przy głównym wyjściu z cmentarza i z tyłu, gdzie znajduje się zasadnicze składowisko odpadów i śmieci.
 11. W środę 7 lipca o godz. 18:30 w kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu odbędą się główne obchody 300-lecia Ojców Pasjonistów, połączone modlitwą o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Ojca Bernarda Kryszkiewicza. Mszy Świętej będzie przewodniczył o. Łukasz Andrzejewski, Prowincjał Pasjonistów w Polsce, który prowadził ubiegłoroczne rekolekcje adwentowe w naszej parafii.
 12. We wtorek 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych.
 13. W tych dniach mija trzeci rok współpracy Pana Organisty Adriana z naszą parafią, dlatego życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów na tej trudnej, ale pięknej niwie posługi śpiewu i muzyki wśród nas. Niech Matka Boża Czernicka razem ze Świętą Cecylią będzie opiekunką i orędowniczką na każdy dzień.
 14. Pozdrawiamy naszych gości i parafian oraz wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc przyjemnego, dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Witamy w naszej wspólnocie studentów, szczególnie z kręgu ministrantów i lektorów. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Chorych otaczamy modlitwą, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 6 lipca (wtorek) – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, dziewica. Polska zakonnica, która żyła w latach 1863–1922. Jest nazywana patronką misji w Afryce oraz patronką dzieł misyjnych w Polsce, chociaż na misje nigdy nie wyjechała. Założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą „Sodalicja Świętego Piotra Klawera”.
 • 8 lipca (czwartek) – Święty Jan z Dukli (1414-1484). Prezbiter i gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem. Posiadał nadprzyrodzony dar prorokowania oraz był wybitnym kaznodzieją i spowiednikiem. Jego relikwie znajdują się w Dukli.
 1. Jezus, gdy przyszedł do swego rodzinnego miasta, spotkał się z powątpiewaniem i niedowiarstwem. „Skąd On to ma?” – pytali ludzie. Będąc uczestnikami niedzielnej Eucharystii, nie zadajemy takich pytań, bo chcemy słuchać Jezusa, a także otrzymać Jego moc w błogosławieństwie. Ten dar niech będzie ukojeniem dla naszych dusz, często udręczonych lękiem i niepewnością.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa